Results - Selection Only Event - Paracanoe and Senior Sprint Selections









4: H1 K1 Men Open 1000 17.04.2021 10:30
# Ln Name club Time Delta
2
MCINTYRE Alex (21)
CLM n/a
3
KILLEY Kieron (21)
NOT n/a
4
MILES Philip (20)
RLS n/a
5
LUSTY Tom (27)
SOL n/a
6
JOHNSON Daniel (27)
CLM n/a
7
CARSON Christopher (23)
WEY n/a
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 10:30 > H2: 10:35 > F: 12:10


5: H2 K1 Men Open 1000 17.04.2021 10:35
# Ln Name club Time Delta
3
DOWDEN Timothy (20)
RLS n/a
4
SMITH Charlie (22)
LBZ n/a
5
GREGORY Magnus (23)
OUC n/a
6
BRISTOW Stuart (25)
ROY n/a
7
SHAW Luke (21)
NOR n/a
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 10:30 > H2: 10:35 > F: 12:10




7: F V1 Para Men Va'a VL3 R1 200 17.04.2021 10:50
# Ln Name club Time Delta
4
WOOD Stuart (27)
BTH n/a
5
EYERS Jack (32)
PAR n/a
6
TWEEDIE Martin (48)
PAR n/a
F: 10:50


8: F V1 Para Women Va'a VL2+3 + Men VL2 R1 200 17.04.2021 10:55
# Ln Name club Time Delta
4
CLARK Stewart (56)
CLM n/a
5
WIGGS Emma (41)
PAR n/a
6
FISHER Elizabeth (beth) (31)
4AS n/a
F: 10:55


9: F C1 Women Open 200 17.04.2021 11:10
# Ln Name club Time Delta
2
PALMER Anna (24)
RDG n/a
3
EVANS Isabel (24)
LIN n/a
4
GILL Bethany (25)
CLM n/a
6
REID Katie jayne (26)
FOR n/a
7
FITZHENRY Afton (26)
BCC n/a
F: 11:10


10: F K1 Women Open 200 17.04.2021 11:25
# Ln Name club Time Delta
2
ANDERSON Grace (18)
NOR n/a
3
CLARK Zoe (20)
ROY n/a
4
LEWIS Emily (28)
WOR n/a
5
KERR Deborah (24)
ANK n/a
6
RUSSELL Emma (21)
CLM n/a
7
LEE-SMITH Lucy (24)
NOR n/a
8
DUFFIELD Florence (21)
NOR n/a
F: 11:25






13: F K1 Men Open 1000 17.04.2021 12:10


14: F C1 Men Open 1000 17.04.2021 12:15
# Ln Name club Time Delta
4
JONES Jonathon (25)
FLA n/a
5
LEECH Arthur (21)
RIC n/a
6
LAMBERT Thomas (20)
LIN n/a
F: 12:15




16: F V1 Para Men Va'a VL3 R2 200 17.04.2021 12:35
# Ln Name club Time Delta
4
TWEEDIE Martin (48)
PAR n/a
5
WOOD Stuart (27)
BTH n/a
6
EYERS Jack (32)
PAR n/a
F: 12:35


17: F V1 Para Women Va'a VL2+3 + Men VL2 R2 200 17.04.2021 12:40
# Ln Name club Time Delta
4
FISHER Elizabeth (beth) (31)
4AS n/a
5
CLARK Stewart (56)
CLM n/a
6
WIGGS Emma (41)
PAR n/a
F: 12:40






20: F K2 Men Open 500 17.04.2021 13:40
# Ln Name club Time Delta
2
HOLLAND Tom (19)
KOVACS Andras (23)
WEY n/a
3
ARMSTRONG Spencer (22)
NAFTANAILA Stelian (26)
NOT n/a
4
ATKINS Daniel (20)
THOMSON Trevor (23)
RDG n/a
5
JAMES Ieuan (22)
MILES Philip (20)
FOR n/a
6
JOHNSON Daniel (27)
JOHNSON Matthew (25)
CLM n/a
7
BRISTOW Stuart (25)
GALLACHER Ben (21)
ROY n/a
F: 13:40


21: F C2 Women Open 500 17.04.2021 13:45
# Ln Name club Time Delta
5
BRACEWELL Chloe (30)
FITZHENRY Afton (26)
LIN n/a
F: 13:45




23: F V1 Para Men Va'a VL3 R3 200 17.04.2021 14:05
# Ln Name club Time Delta
4
EYERS Jack (32)
PAR n/a
5
TWEEDIE Martin (48)
PAR n/a
6
WOOD Stuart (27)
BTH n/a
F: 14:05


24: F V1 Para Women Va'a VL2+3 + Men VL2 R3 200 17.04.2021 14:10
# Ln Name club Time Delta
4
WIGGS Emma (41)
PAR n/a
5
FISHER Elizabeth (beth) (31)
4AS n/a
6
CLARK Stewart (56)
CLM n/a
F: 14:10












28: F K2 Men Open 1000 18.04.2021 10:30
# Ln Name club Time Delta
4
JOHNSON Daniel (27)
JOHNSON Matthew (25)
CLM n/a
5
GREGORY Magnus (23)
HARDING Luke (23)
OUC n/a
3
SHAW Luke (21)
SMITH Charlie (22)
NOR n/a
F: 10:30




30: F K1 Para Men KL2+3 R1 200 18.04.2021 10:45
# Ln Name club Time Delta
1
WOOD Stuart (27)
BTH n/a
2
YOUNG Jonathon (37)
PAR n/a
3
OLIVER Robert (33)
SOL n/a
4
LODGE Timothy (49)
WEY n/a
5
TARRANT Jon (32)
RLS n/a
8
BEIGHTON Nick (40)
PAR n/a
9
PHILLIPSON Dave (32)
PAR n/a
F: 10:45


31: F K1 Para Women KL3 R1 200 18.04.2021 10:50
# Ln Name club Time Delta
3
THORPE Lindsay (28)
4AS n/a
4
DIXON Chelsey (25)
PAR n/a
5
SUGAR Laura (30)
PAR n/a
6
GORDON Hope (27)
FOR n/a
7
FISHER Elizabeth (beth) (31)
4AS n/a
8
OWEN Llinos (39)
RLS n/a
F: 10:50


32: F K1 Para Women KL2 + Men KL1 R1 200 18.04.2021 10:55
# Ln Name club Time Delta
2
MARSDEN Ian (49)
TRE n/a
5
HENSHAW Charlotte (34)
PAR n/a
6
WIGGS Emma (41)
PAR n/a
F: 10:55




34: H1 K1 Women Open 500 18.04.2021 11:10
# Ln Name club Time Delta
2
FREEMAN Anoushka (22)
RIC n/a
3
ANDERSON Grace (18)
NOR n/a
4
LEWIS Emily (28)
WOR n/a
5
SIMON Rebeka (25)
ELM n/a
6
LEE-SMITH Lucy (24)
NOR n/a
7
MARTYN Samantha (21)
WEY n/a
H1: 11:10 > H2: 11:15 > F: 13:05


35: H2 K1 Women Open 500 18.04.2021 11:15
# Ln Name club Time Delta
3
GUEST Lucy (19)
NOT n/a
4
RUSSELL Emma (21)
CLM n/a
5
KERR Deborah (24)
ANK n/a
6
CLARK Zoe (20)
ROY n/a
7
DUFFIELD Florence (21)
NOR n/a
H1: 11:10 > H2: 11:15 > F: 13:05






38: H1 K1 Men Open 200 18.04.2021 12:20
# Ln Name club Time Delta
2
JOHNSON Daniel (27)
CLM n/a
3
ARMSTRONG Spencer (22)
NOT n/a
4
THOMSON Trevor (23)
EAL n/a
5
HEATH Liam (37)
WEY n/a
6
FLETCHER Lewis (28)
LKR n/a
7
DEMBELE Noah (23)
LEA n/a
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 12:20 > H2: 12:25 > F: 13:55


39: H2 K1 Men Open 200 18.04.2021 12:25
# Ln Name club Time Delta
3
GALLACHER Ben (21)
FOR n/a
5
ATKINS Daniel (20)
RDG n/a
6
NAFTANAILA Stelian (26)
NOT n/a
7
MCINTYRE Alex (21)
CLM n/a
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 12:20 > H2: 12:25 > F: 13:55


40: F K1 Para Men KL2+3 R2 200 18.04.2021 12:40
# Ln Name club Time Delta
1
BEIGHTON Nick (40)
PAR n/a
2
PHILLIPSON Dave (32)
PAR n/a
5
LODGE Timothy (49)
WEY n/a
6
YOUNG Jonathon (37)
PAR n/a
7
OLIVER Robert (33)
SOL n/a
8
WOOD Stuart (27)
BTH n/a
9
TARRANT Jon (32)
RLS n/a
F: 12:40


41: F K1 Para Women KL3 R2 200 18.04.2021 12:45
# Ln Name club Time Delta
3
OWEN Llinos (39)
RLS n/a
4
GORDON Hope (27)
FOR n/a
5
DIXON Chelsey (25)
PAR n/a
6
SUGAR Laura (30)
PAR n/a
7
THORPE Lindsay (28)
4AS n/a
8
FISHER Elizabeth (beth) (31)
4AS n/a
F: 12:45


42: F K1 Para Women KL2 + Men KL1 R2 200 18.04.2021 12:50
# Ln Name club Time Delta
4
WIGGS Emma (41)
PAR n/a
6
HENSHAW Charlotte (34)
PAR n/a
8
MARSDEN Ian (49)
TRE n/a
F: 12:50




44: F K1 Women Open 500 18.04.2021 13:05




46: F K1 Men Open 200 18.04.2021 13:55


47: F K1 Para Men KL2+3 R3 200 18.04.2021 14:10
# Ln Name club Time Delta
1
TARRANT Jon (32)
RLS n/a
3
LODGE Timothy (49)
WEY n/a
4
YOUNG Jonathon (37)
PAR n/a
6
WOOD Stuart (27)
BTH n/a
8
PHILLIPSON Dave (32)
PAR n/a
9
BEIGHTON Nick (40)
PAR n/a
F: 14:10


48: F K1 Para Women KL3 R3 200 18.04.2021 14:15
# Ln Name club Time Delta
3
FISHER Elizabeth (beth) (31)
4AS n/a
4
SUGAR Laura (30)
PAR n/a
5
GORDON Hope (27)
FOR n/a
6
DIXON Chelsey (25)
PAR n/a
7
OWEN Llinos (39)
RLS n/a
8
THORPE Lindsay (28)
4AS n/a
F: 14:15


49: F K1 Para Women KL2 + Men KL1 R3 200 18.04.2021 14:20
# Ln Name club Time Delta
2
MARSDEN Ian (49)
TRE n/a
4
HENSHAW Charlotte (34)
PAR n/a
5
WIGGS Emma (41)
PAR n/a
F: 14:20




51: F K2 Women Open 500 18.04.2021 14:35
# Ln Name club Time Delta
3
ANDERSON Grace (18)
DUFFIELD Florence (21)
NOR n/a
4
LEE-SMITH Lucy (24)
REES-CLARK Sam (26)
NOR n/a
5
KERR Deborah (24)
SIMON Rebeka (25)
ANK n/a
6
CLARK Zoe (20)
DALE Enya (20)
ROY n/a
F: 14:35


Baracuda v1.0, 388.5 ms