Start-list - Selection Only Event - Paracanoe and Senior Sprint Selections









4: H1 K1 Men Open 1000 17.04.2021 10:30
2 Alex Mcintyre (21)
CLM
3 Kieron Killey (21)
NOT
4 Philip Miles (20)
RLS
5 Tom Lusty (27)
SOL
6 Daniel Johnson (27)
CLM
7 Christopher Carson (23)
WEY
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 10:30 > H2: 10:35 > F: 12:10


5: H2 K1 Men Open 1000 17.04.2021 10:35
3 Timothy Dowden (20)
RLS
4 Charlie Smith (22)
LBZ
5 Magnus Gregory (23)
OUC
6 Stuart Bristow (25)
ROY
7 Luke Shaw (21)
NOR
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 10:30 > H2: 10:35 > F: 12:10




7: F V1 Para Men Va'a VL3 R1 200 17.04.2021 10:50
4 Stuart Wood (27)
BTH
5 Jack Eyers (32)
PAR
6 Martin Tweedie (48)
PAR
F: 10:50


8: F V1 Para Women Va'a VL2+3 + Men VL2 R1 200 17.04.2021 10:55
4 Stewart Clark (56)
CLM
5 Emma Wiggs (41)
PAR
6 Elizabeth (Beth) Fisher (31)
PAR
F: 10:55


9: F C1 Women Open 200 17.04.2021 11:10
2 Anna Palmer (24)
RDG
3 Isabel Evans (24)
LIN
4 Bethany Gill (25)
CLM
6 Katie Jayne Reid (26)
FOR
7 Afton Fitzhenry (26)
BCC
F: 11:10


10: F K1 Women Open 200 17.04.2021 11:25
2 Grace Anderson (18)
NOR
3 Zoe Clark (20)
ROY
4 Emily Lewis (28)
WOR
5 Deborah Kerr (24)
ANK
6 Emma Russell (21)
CLM
7 Lucy Lee-Smith (24)
NOR
8 Florence Duffield (21)
NOR
F: 11:25






13: F K1 Men Open 1000 17.04.2021 12:10


14: F C1 Men Open 1000 17.04.2021 12:15
4 Jonathon Jones (25)
FLA
5 Arthur Leech (21)
RIC
6 Thomas Lambert (20)
NOT
F: 12:15




16: F V1 Para Men Va'a VL3 R2 200 17.04.2021 12:35
4 Martin Tweedie (48)
PAR
5 Stuart Wood (27)
BTH
6 Jack Eyers (32)
PAR
F: 12:35


17: F V1 Para Women Va'a VL2+3 + Men VL2 R2 200 17.04.2021 12:40
4 Elizabeth (Beth) Fisher (31)
PAR
5 Stewart Clark (56)
CLM
6 Emma Wiggs (41)
PAR
F: 12:40






20: F K2 Men Open 500 17.04.2021 13:40
2 Tom Holland (19)
Andras Kovacs (23)
WEY
WEY
3 Spencer Armstrong (22)
Stelian Naftanaila (26)
NOT
NOT
4 Daniel Atkins (20)
Trevor Thomson (23)
RDG
EAL
5 Ieuan James (22)
Philip Miles (20)
FOR
RLS
6 Daniel Johnson (27)
Matthew Johnson (25)
CLM
CLM
7 Stuart Bristow (25)
Ben Gallacher (21)
ROY
FOR
F: 13:40


21: F C2 Women Open 500 17.04.2021 13:45
5 Chloe Bracewell (30)
Afton Fitzhenry (26)
LIN
BCC
F: 13:45




23: F V1 Para Men Va'a VL3 R3 200 17.04.2021 14:05
4 Jack Eyers (32)
PAR
5 Martin Tweedie (48)
PAR
6 Stuart Wood (27)
BTH
F: 14:05


24: F V1 Para Women Va'a VL2+3 + Men VL2 R3 200 17.04.2021 14:10
4 Emma Wiggs (41)
PAR
5 Elizabeth (Beth) Fisher (31)
PAR
6 Stewart Clark (56)
CLM
F: 14:10












28: F K2 Men Open 1000 18.04.2021 10:30
3 Luke Shaw (21)
Charlie Smith (22)
NOR
ORS
4 Daniel Johnson (27)
Matthew Johnson (25)
CLM
CLM
5 Magnus Gregory (23)
Luke Harding (23)
LON
LON
F: 10:30




30: F K1 Para Men KL2+3 R1 200 18.04.2021 10:45
1 Stuart Wood (27)
BTH
2 Jonathon Young (37)
CNI
3 Robert Oliver (33)
SOL
4 Timothy Lodge (49)
WEY
5 Jon Tarrant (32)
RLS
8 Nick Beighton (40)
PAR
9 Dave Phillipson (32)
PAR
F: 10:45


31: F K1 Para Women KL3 R1 200 18.04.2021 10:50
3 Lindsay Thorpe (28)
4AS
4 Chelsey Dixon (25)
PAR
5 Laura Sugar (30)
PAR
6 Hope Gordon (27)
FOR
7 Elizabeth (Beth) Fisher (31)
PAR
8 Llinos Owen (39)
RLS
F: 10:50


32: F K1 Para Women KL2 + Men KL1 R1 200 18.04.2021 10:55
2 Ian Marsden (49)
TRE
5 Charlotte Henshaw (34)
PAR
6 Emma Wiggs (41)
PAR
F: 10:55




34: H1 K1 Women Open 500 18.04.2021 11:10
2 Anoushka Freeman (22)
RIC
3 Grace Anderson (18)
NOR
4 Emily Lewis (28)
WOR
5 Rebeka Simon (25)
ELM
6 Lucy Lee-Smith (24)
NOR
7 Samantha Martyn (21)
WEY
H1: 11:10 > H2: 11:15 > F: 13:05


35: H2 K1 Women Open 500 18.04.2021 11:15
3 Lucy Guest (19)
NOT
4 Emma Russell (21)
CLM
5 Deborah Kerr (24)
ANK
6 Zoe Clark (20)
ROY
7 Florence Duffield (21)
NOR
H1: 11:10 > H2: 11:15 > F: 13:05






38: H1 K1 Men Open 200 18.04.2021 12:20
2 Daniel Johnson (27)
CLM
3 Spencer Armstrong (22)
NOT
4 Trevor Thomson (23)
EAL
5 Liam Heath (37)
WEY
6 Lewis Fletcher (28)
LKR
7 Noah Dembele (23)
LEA
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 12:20 > H2: 12:25 > F: 13:55


39: H2 K1 Men Open 200 18.04.2021 12:25
3 Ben Gallacher (21)
FOR
5 Daniel Atkins (20)
RDG
6 Stelian Naftanaila (26)
NOT
7 Alex Mcintyre (21)
CLM
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 12:20 > H2: 12:25 > F: 13:55


40: F K1 Para Men KL2+3 R2 200 18.04.2021 12:40
1 Nick Beighton (40)
PAR
2 Dave Phillipson (32)
PAR
5 Timothy Lodge (49)
WEY
6 Jonathon Young (37)
CNI
7 Robert Oliver (33)
SOL
8 Stuart Wood (27)
BTH
9 Jon Tarrant (32)
RLS
F: 12:40


41: F K1 Para Women KL3 R2 200 18.04.2021 12:45
3 Llinos Owen (39)
RLS
4 Hope Gordon (27)
FOR
5 Chelsey Dixon (25)
PAR
6 Laura Sugar (30)
PAR
7 Lindsay Thorpe (28)
4AS
8 Elizabeth (Beth) Fisher (31)
PAR
F: 12:45


42: F K1 Para Women KL2 + Men KL1 R2 200 18.04.2021 12:50
4 Emma Wiggs (41)
PAR
6 Charlotte Henshaw (34)
PAR
8 Ian Marsden (49)
TRE
F: 12:50




44: F K1 Women Open 500 18.04.2021 13:05




46: F K1 Men Open 200 18.04.2021 13:55


47: F K1 Para Men KL2+3 R3 200 18.04.2021 14:10
1 Jon Tarrant (32)
RLS
3 Timothy Lodge (49)
WEY
4 Jonathon Young (37)
CNI
6 Stuart Wood (27)
BTH
8 Dave Phillipson (32)
PAR
9 Nick Beighton (40)
PAR
F: 14:10


48: F K1 Para Women KL3 R3 200 18.04.2021 14:15
3 Elizabeth (Beth) Fisher (31)
PAR
4 Laura Sugar (30)
PAR
5 Hope Gordon (27)
FOR
6 Chelsey Dixon (25)
PAR
7 Llinos Owen (39)
RLS
8 Lindsay Thorpe (28)
4AS
F: 14:15


49: F K1 Para Women KL2 + Men KL1 R3 200 18.04.2021 14:20
2 Ian Marsden (49)
TRE
4 Charlotte Henshaw (34)
PAR
5 Emma Wiggs (41)
PAR
F: 14:20




51: F K2 Women Open 500 18.04.2021 14:35
3 Grace Anderson (18)
Florence Duffield (21)
NOR
NOR
4 Lucy Lee-Smith (24)
Sam Rees-Clark (26)
NOR
NOT
5 Deborah Kerr (24)
Rebeka Simon (25)
ANK
ELM
6 Zoe Clark (20)
Enya Dale (20)
ROY
FOX
F: 14:35


Baracuda v1.0, 322.4 ms