Start-list - National Sprint Racing Regatta

1: H1 K1 Boys U18 1000 05.06.2021 09:00
1 Charlie Allen (18)
DEV
2 Ben Griffin (19)
RLS
3 Harrison Wardell (19)
LIN
4 Daniel Price (19)
WEY
5 Xavier Hinves (19)
SOU
6 Michael Motha (18)
RIC
7 Rory Dowling-Clarke (19)
SPS
8 Jacob Wright (18)
RDG
9 David Hayman-Joyce (18)
WEY
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 09:00 > H2: 09:05 > H3: 09:10 > F1: 10:10 > F2: 10:15


2: H2 K1 Boys U18 1000 05.06.2021 09:05
2 Oscar Partridge (18)
TRU
3 Miklos Szabadvari (19)
RDG
4 Dominic Stanley (18)
FOX
5 Zac Tarver (19)
ELM
6 Luca Ferri (18)
ELM
7 Harvey Grant (18)
RIC
8 Joe Railton (18)
FOY
9 Jack Carter (18)
ROY
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 09:00 > H2: 09:05 > H3: 09:10 > F1: 10:10 > F2: 10:15


3: H3 K1 Boys U18 1000 05.06.2021 09:10
2 Kacper Sroka (18)
SPS
3 Dan Sklenar (18)
NOR
4 Alex Tonkin (19)
RDG
5 Lewis Smith (19)
LIN
6 Benjamin Cabrera (18)
FOY
7 Finlay Topham (18)
RDG
8 Adam Baker (18)
LBZ
9 Drew Howells (18)
CDF
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 09:00 > H2: 09:05 > H3: 09:10 > F1: 10:10 > F2: 10:15


4: H1 K1 Boys U16 1000 05.06.2021 09:20
1 Arthur Morley (17)
WEY
2 Peter Skinner (17)
RDG
3 Sam Cribbett (17)
RLS
4 Joe Enoch (16)
NOT
5 Cormac Tietema (16)
RDG
6 Theo Sales (16)
CAM
7 Fred Lovegrove (16)
HER
8 Sam Hackwell (16)
TRU
9 James Bourne (16)
POO
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 09:20 > H2: 09:25 > H3: 09:30 > F1: 10:30 > F2: 10:35


5: H2 K1 Boys U16 1000 05.06.2021 09:25
1 Harry Sewell-Catchpole (16)
NOR
2 Edward Butler (17)
NOT
3 Muhammad Ali Kabeer (16)
WOK
4 Koen Ayran (16)
FOX
5 Harry Freeland (17)
RDG
6 Regan Toop (16)
WYC
7 James Nelson (17)
RDG
8 Nathaniel Lamb (16)
SOU
9 Flynn Holt (16)
ROY
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 09:20 > H2: 09:25 > H3: 09:30 > F1: 10:30 > F2: 10:35


6: H3 K1 Boys U16 1000 05.06.2021 09:30
2 S B (16)
ROY
3 Charlie Beeson (16)
RDG
4 Haydyn Cooke-Bayley (17)
NOT
5 Gabriel Popham-Coveley (17)
FOX
6 Danny Mavra (16)
RIC
7 Huw Singleton (16)
NOT
8 Andre Hinves (16)
SOU
9 Philip Levkovskyy (17)
EAL
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 09:20 > H2: 09:25 > H3: 09:30 > F1: 10:30 > F2: 10:35


7: H1 K1 Girls U16 1000 05.06.2021 09:35
2 Jasmine Spencer (17)
RLS
3 Stephanie Blatchly (17)
NOT
4 Greta Roeser (17)
WEY
5 Hannah Pemble (17)
ADS
6 Isla Bethune (17)
ELM
7 Mollie Ball (16)
DEV
8 Beth Perry (16)
SOU
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 09:35 > H2: 09:40 > F: 10:40


8: H2 K1 Girls U16 1000 05.06.2021 09:40
3 Edith King (17)
ROY
4 Annabel Hutchinson (16)
RDG
5 Sienna Payne (16)
CLM
6 Nerys Hall (17)
WEY
8 Imogen Hunter (17)
CAM
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 09:35 > H2: 09:40 > F: 10:40


9: F K1 Girls U18 1000 05.06.2021 09:45
1 Elise Montagna (19)
ROY
2 Jessica Urquhart (19)
BAN
3 Abbie Fisher (18)
LIN
4 Georgia Fenwick (19)
RDG
5 Becky Pemble (19)
ADS
6 Hannah Gallagher (18)
WEY
7 Jessica Holmes (19)
RIC
8 Klara Jepson (18)
FOX
F: 09:45


10: H1 K1 Master O54/64 1000 05.06.2021 09:55
4 Neil Blackman (59)
RLS
5 Doug Pemble (58)
ADS
6 Tom Mason (62)
NOT
7 Robin Avery (74)
BAN
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 09:55 > H2: 10:00 > F: 11:00


11: H2 K1 Master O54/64 1000 05.06.2021 10:00
3 Richard Kent (60)
SOU
4 Paul Gadd (61)
ADS
6 Peter Mietus (67)
NOT
7 Mark Blatchly (59)
NOT
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 09:55 > H2: 10:00 > F: 11:00


12: F1 K1 Boys U18 1000 05.06.2021 10:10


13: F2 K1 Boys U18 1000 05.06.2021 10:15


14: F1 K1 Boys U16 1000 05.06.2021 10:30


15: F2 K1 Boys U16 1000 05.06.2021 10:35


16: F K1 Girls U16 1000 05.06.2021 10:40


17: F K1 WMasters O34/44/54/64 1000 05.06.2021 10:45
4 Sally Alexander (57)
ADS
5 Suzanne de Bruijn (36)
NOR
6 Catherine Drummond (42)
RDG
F: 10:45


18: F K1 Master O34/44 1000 05.06.2021 10:55
2 Paul Brookes (55)
GAI
3 James Mayers (48)
RUN
4 Jeremy Freeland (52)
RDG
5 Shaune Walsh (36)
NOT
6 Paul Hackwell (53)
TRU
7 John Drummond (48)
RDG
F: 10:55


19: F K1 Master O54/64 1000 05.06.2021 11:00


20: F K2 Girls U18 500 05.06.2021 11:10
3 Honor Lewis (18)
Katie Pocklington (19)
WEY
WYC
4 Klara Jepson (18)
Jessica Urquhart (19)
FOX
BAN
5 Abigail Avery (19)
Becky Pemble (19)
ROY
ADS
6 Emily Barrett (19)
Jasmine Spencer (17)
RLS
RLS
7 Edith King (17)
Elise Montagna (19)
ROY
ROY
8 Alexandra Armstrong (19)
Kristina Armstrong (17)
SPS
SPS
F: 11:10


21: H1 K2 Boys U18 500 05.06.2021 11:20
3 Aidan Leiper (18)
Findlay Lewis (17)
SPS
SPS
4 Luca Ferri (18)
Dominic Stanley (18)
ELM
FOX
5 Xavier Hinves (19)
Zac Tarver (19)
SOU
ELM
6 Benjamin Cabrera (18)
Michael Motha (18)
FOY
RIC
7 Rory Dowling-Clarke (19)
Kacper Sroka (18)
SPS
SPS
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 11:20 > H2: 11:25 > F: 12:25


22: H2 K2 Boys U18 500 05.06.2021 11:25
3 Edward Crossley (19)
Ben Griffin (19)
RLS
RLS
4 Alex Tonkin (19)
Finlay Topham (18)
RDG
RDG
5 Toby Booth (19)
Benjamin Want (19)
NOR
NOR
6 Daniel Price (19)
WEY
7 Oliver Jackson (19)
Harrison Wardell (19)
LIN
LIN
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 11:20 > H2: 11:25 > F: 12:25


23: F K2 Boys U16 500 05.06.2021 11:30
2 Danny Mavra (16)
Shirav Medepalli (17)
RIC
RIC
3 Edward Butler (17)
Haydyn Cooke-Bayley (17)
NOT
NOT
4 Andre Hinves (16)
Nathaniel Lamb (16)
SOU
SOU
5 Koen Ayran (16)
Muhammad Ali Kabeer (16)
FOX
WOK
6 Flynn Holt (16)
Erin Redjeb (17)
ROY
ROY
7 Sam Cribbett (17)
Dylan O Connor (17)
RLS
RIC
8 Joe Enoch (16)
Huw Singleton (16)
NOT
NOT
F: 11:30


24: F K2 Girls U16 500 05.06.2021 11:40
5 Matilda Enoch (17)
Poppy Gilbert-Johns (17)
NOT
SOU
6 Nerys Hall (17)
Greta Roeser (17)
WEY
WEY
F: 11:40


25: H1 K1 Master O54/64 500 05.06.2021 12:00
3 Neil Blackman (59)
RLS
4 Paul Gadd (61)
ADS
5 Mark Blatchly (59)
NOT
6 Robin Avery (74)
BAN
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:00 > H2: 12:05 > F: 13:20


26: H2 K1 Master O54/64 500 05.06.2021 12:05
3 Peter Mietus (67)
NOT
4 Tom Mason (62)
NOT
6 Doug Pemble (58)
ADS
7 Richard Kent (60)
SOU
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:00 > H2: 12:05 > F: 13:20


27: H1 K1 Girls U18 500 05.06.2021 12:10
1 Jessica Holmes (19)
RIC
2 Molly Warburton (18)
LIN
3 Charlotte Le-May (19)
NOR
4 Honor Lewis (18)
WEY
5 Becky Pemble (19)
ADS
6 Grace Anderson (19)
NOR
7 Abigail Avery (19)
ROY
8 Klara Jepson (18)
FOX
9 Abbie Fisher (18)
LIN
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 12:10 > H2: 12:15 > F: 13:25


28: H2 K1 Girls U18 500 05.06.2021 12:15
1 Jasmine Holland (18)
CDF
2 Scarlett James (18)
SER
3 Georgia Fenwick (19)
RDG
4 Katie Pocklington (19)
WYC
5 Amy Green (18)
WOR
6 Alexandra Armstrong (19)
SPS
7 Elise Montagna (19)
ROY
8 Hannah Gallagher (18)
WEY
9 Jessica Urquhart (19)
BAN
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 12:10 > H2: 12:15 > F: 13:25


29: F K2 Boys U18 500 05.06.2021 12:25


30: H1 K1 Boys U16 500 05.06.2021 12:30
2 Peter Skinner (17)
RDG
3 Nathaniel Lamb (16)
SOU
4 Cormac Tietema (16)
RDG
5 Philip Levkovskyy (17)
EAL
6 Haydyn Cooke-Bayley (17)
NOT
7 Erin Redjeb (17)
ROY
8 Fred Lovegrove (16)
HER
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 12:30 > H2: 12:35 > H3: 12:40 > H4: 12:45 > F1: 14:00 > F2: 14:05


31: H2 K1 Boys U16 500 05.06.2021 12:35
2 Charlie Beeson (16)
RDG
3 James Bourne (16)
POO
5 Jack Rayment (16)
LBZ
6 Andre Hinves (16)
SOU
7 Dylan O Connor (17)
RIC
8 Theo Sales (16)
CAM
9 S B (16)
ROY
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 12:30 > H2: 12:35 > H3: 12:40 > H4: 12:45 > F1: 14:00 > F2: 14:05


32: H3 K1 Boys U16 500 05.06.2021 12:40
2 Huw Singleton (16)
NOT
3 Regan Toop (16)
WYC
4 Gabriel Popham-Coveley (17)
FOX
5 Sam Cribbett (17)
RLS
6 Arthur Morley (17)
WEY
7 Harry Freeland (17)
RDG
8 Findlay Lewis (17)
SPS
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 12:30 > H2: 12:35 > H3: 12:40 > H4: 12:45 > F1: 14:00 > F2: 14:05


33: H4 K1 Boys U16 500 05.06.2021 12:45
2 Harry Sewell-Catchpole (16)
NOR
3 Sam Hackwell (16)
TRU
4 Koen Ayran (16)
FOX
5 Muhammad Ali Kabeer (16)
WOK
6 Joe Enoch (16)
NOT
7 Flynn Holt (16)
ROY
8 James Nelson (17)
RDG
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 12:30 > H2: 12:35 > H3: 12:40 > H4: 12:45 > F1: 14:00 > F2: 14:05


34: H1 K1 Girls U16 500 05.06.2021 12:55
1 Hannah Pemble (17)
ADS
3 Stephanie Blatchly (17)
NOT
4 Molly Gwyn (17)
WYC
5 Poppy Gilbert-Johns (17)
SOU
6 Jasmine Spencer (17)
RLS
7 Kristina Armstrong (17)
SPS
8 Sienna Payne (16)
CLM
9 Isla Bethune (17)
ELM
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:55 > H2: 13:00 > F: 14:10


35: H2 K1 Girls U16 500 05.06.2021 13:00
2 Mollie Ball (16)
DEV
3 Beth Perry (16)
SOU
4 Iona Patrick (16)
SPS
5 Greta Roeser (17)
WEY
6 Imogen Hunter (17)
CAM
7 Annabel Hutchinson (16)
RDG
9 Edith King (17)
ROY
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:55 > H2: 13:00 > F: 14:10


36: F K1 WMasters O34/44/54/64 500 05.06.2021 13:10
4 Sally Alexander (57)
ADS
5 Suzanne de Bruijn (36)
NOR
6 Catherine Drummond (42)
RDG
F: 13:10


37: F K1 Master O34/44 500 05.06.2021 13:15
3 John Drummond (48)
RDG
4 Paul Brookes (55)
GAI
5 James Mayers (48)
RUN
6 Shaune Walsh (36)
NOT
7 Paul Hackwell (53)
TRU
F: 13:15


38: F K1 Master O54/64 500 05.06.2021 13:20


39: F K1 Girls U18 500 05.06.2021 13:25


40: H1 K1 Boys U18 500 05.06.2021 13:35
1 Ben Griffin (19)
RLS
2 Joe Railton (18)
FOY
3 Finlay Topham (18)
RDG
4 Rory Dowling-Clarke (19)
SPS
5 Zac Tarver (19)
ELM
6 Benjamin Cabrera (18)
FOY
7 Oliver Jackson (19)
LIN
8 Kacper Sroka (18)
SPS
9 Alex Rea (18)
CNI
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 13:35 > H2: 13:40 > H3: 13:45 > H4: 13:50 > F1: 14:50 > F2: 14:55


41: H2 K1 Boys U18 500 05.06.2021 13:40
1 Alex Tonkin (19)
RDG
2 Harvey Grant (18)
RIC
3 Edward Crossley (19)
RLS
4 Toby Booth (19)
NOR
5 Xavier Hinves (19)
SOU
6 Michael Motha (18)
RIC
7 Drew Howells (18)
CDF
8 Adam Baker (18)
LBZ
9 Daniel Price (19)
WEY
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 13:35 > H2: 13:40 > H3: 13:45 > H4: 13:50 > F1: 14:50 > F2: 14:55


42: H3 K1 Boys U18 500 05.06.2021 13:45
1 Dominic Stanley (18)
FOX
2 Miklos Szabadvari (19)
RDG
3 Charlie Allen (18)
DEV
4 Dan Sklenar (18)
NOR
5 Luca Ferri (18)
ELM
6 Jonathan Pirmuhamedov (19)
CLM
7 Jack Carter (18)
ROY
9 Alfie Dewson (19)
LEE
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 13:35 > H2: 13:40 > H3: 13:45 > H4: 13:50 > F1: 14:50 > F2: 14:55


43: H4 K1 Boys U18 500 05.06.2021 13:50
1 Robert Aries (19)
RLS
2 David Hayman-Joyce (18)
WEY
3 Harrison Wardell (19)
LIN
4 Aidan Leiper (18)
SPS
5 Lewis Smith (19)
LIN
6 Benjamin Want (19)
NOR
7 Jacob Wright (18)
RDG
8 Oscar Partridge (18)
TRU
9 Joseph Woods (19)
ROY
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 13:35 > H2: 13:40 > H3: 13:45 > H4: 13:50 > F1: 14:50 > F2: 14:55


44: F1 K1 Boys U16 500 05.06.2021 14:00


45: F2 K1 Boys U16 500 05.06.2021 14:05


46: F K1 Girls U16 500 05.06.2021 14:10


47: F V1 Para Men + Women VL2 R1 200 05.06.2021 14:20
F: 14:20


48: H1 K1 Girls U18 200 05.06.2021 14:25
2 Emily Barrett (19)
RLS
3 Scarlett James (18)
SER
4 Abigail Avery (19)
ROY
5 Becky Pemble (19)
ADS
6 Alexandra Armstrong (19)
SPS
7 Molly Warburton (18)
LIN
8 Jessica Urquhart (19)
BAN
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 14:25 > H2: 14:30 > H3: 14:35 > F1: 16:40 > F2: 16:45


49: H2 K1 Girls U18 200 05.06.2021 14:30
3 Charlotte Le-May (19)
NOR
5 Amy Green (18)
WOR
6 Honor Lewis (18)
WEY
7 Abbie Fisher (18)
LIN
8 Jasmine Holland (18)
CDF
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 14:25 > H2: 14:30 > H3: 14:35 > F1: 16:40 > F2: 16:45


50: H3 K1 Girls U18 200 05.06.2021 14:35
3 Hannah Gallagher (18)
WEY
4 Lucy Walker (19)
NOR
5 Grace Anderson (19)
NOR
6 Katie Pocklington (19)
WYC
7 Klara Jepson (18)
FOX
8 Georgia Fenwick (19)
RDG
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 14:25 > H2: 14:30 > H3: 14:35 > F1: 16:40 > F2: 16:45


51: F K1 Master O34/44 200 05.06.2021 14:40
2 James Mayers (48)
RUN
4 Jeremy Freeland (52)
RDG
5 John Drummond (48)
RDG
6 Jonathan White (39)
EXE
7 Paul Brookes (55)
GAI
8 Paul Hackwell (53)
TRU
F: 14:40


52: F1 K1 Boys U18 500 05.06.2021 14:50


53: F2 K1 Boys U18 500 05.06.2021 14:55


54: H1 K1 Boys U16 200 05.06.2021 15:10
2 Fred Lovegrove (16)
HER
3 Sam Hackwell (16)
TRU
4 Muhammad Ali Kabeer (16)
WOK
5 Erin Redjeb (17)
ROY
7 Haydyn Cooke-Bayley (17)
NOT
8 Peter Skinner (17)
RDG
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 15:10 > H2: 15:15 > H3: 15:20 > H4: 15:25 > F1: 17:05 > F2: 17:10


55: H2 K1 Boys U16 200 05.06.2021 15:15
2 Philip Levkovskyy (17)
EAL
3 Theo Sales (16)
CAM
4 S B (16)
ROY
5 Cormac Tietema (16)
RDG
6 Andre Hinves (16)
SOU
7 Huw Singleton (16)
NOT
8 Jack Rayment (16)
LBZ
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 15:10 > H2: 15:15 > H3: 15:20 > H4: 15:25 > F1: 17:05 > F2: 17:10


56: H3 K1 Boys U16 200 05.06.2021 15:20
2 Gabriel Popham-Coveley (17)
FOX
3 James Nelson (17)
RDG
4 Flynn Holt (16)
ROY
5 Nathaniel Lamb (16)
SOU
6 Dylan O Connor (17)
RIC
7 James Bourne (16)
POO
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 15:10 > H2: 15:15 > H3: 15:20 > H4: 15:25 > F1: 17:05 > F2: 17:10


57: H4 K1 Boys U16 200 05.06.2021 15:25
2 Regan Toop (16)
WYC
3 Harry Sewell-Catchpole (16)
NOR
4 Findlay Lewis (17)
SPS
5 Koen Ayran (16)
FOX
6 Arthur Morley (17)
WEY
7 Charlie Beeson (16)
RDG
8 Sam Cribbett (17)
RLS
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 15:10 > H2: 15:15 > H3: 15:20 > H4: 15:25 > F1: 17:05 > F2: 17:10


58: H1 K1 Girls U16 200 05.06.2021 15:30
1 Sienna Payne (16)
CLM
2 Hannah Pemble (17)
ADS
3 Mollie Ball (16)
DEV
4 Annabel Hutchinson (16)
RDG
5 Edith King (17)
ROY
6 Beth Perry (16)
SOU
7 Nerys Hall (17)
WEY
8 Isla Bethune (17)
ELM
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 15:30 > H2: 15:35 > F: 16:55


59: H2 K1 Girls U16 200 05.06.2021 15:35
1 Iona Patrick (16)
SPS
2 Stephanie Blatchly (17)
NOT
3 Molly Gwyn (17)
WYC
4 Poppy Gilbert-Johns (17)
SOU
6 Imogen Hunter (17)
CAM
7 Kristina Armstrong (17)
SPS
9 Emma Wiggs (42)
PAR
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 15:30 > H2: 15:35 > F: 16:55


60: F K1 WMasters O34/44/54/64 200 05.06.2021 15:45
4 Sally Alexander (57)
ADS
5 Catherine Drummond (42)
RDG
6 Suzanne de Bruijn (36)
NOR
F: 15:45


61: F K1 Master O54/64 200 05.06.2021 15:50
2 Doug Pemble (58)
ADS
3 Andy Dodson (59)
ADS
4 Mark Blatchly (59)
NOT
5 Richard Kent (60)
SOU
6 Peter Gorman (67)
WEY
7 Tom Mason (62)
NOT
8 Robin Avery (74)
BAN
9 Paul Gadd (61)
ADS
F: 15:50


62: H1 K1 Boys U18 200 05.06.2021 16:00
2 Oliver Jackson (19)
LIN
3 Alfie Dewson (19)
LEE
5 Jonathan Pirmuhamedov (19)
CLM
6 Michael Motha (18)
RIC
7 Jacob Wright (18)
RDG
8 Harrison Wardell (19)
LIN
9 Aidan Leiper (18)
SPS
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 16:00 > H2: 16:05 > H3: 16:10 > H4: 16:15 > F1: 17:15 > F2: 17:20


63: H2 K1 Boys U18 200 05.06.2021 16:05
2 Ben Griffin (19)
RLS
3 Dan Sklenar (18)
NOR
4 Alex Rea (18)
CNI
5 Benjamin Want (19)
NOR
6 Dominic Stanley (18)
FOX
7 Jack Carter (18)
ROY
8 David Hayman-Joyce (18)
WEY
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 16:00 > H2: 16:05 > H3: 16:10 > H4: 16:15 > F1: 17:15 > F2: 17:20


64: H3 K1 Boys U18 200 05.06.2021 16:10
2 Robert Aries (19)
RLS
3 Edward Crossley (19)
RLS
4 Drew Howells (18)
CDF
5 Toby Booth (19)
NOR
6 Alex Tonkin (19)
RDG
7 Joseph Woods (19)
ROY
8 Joe Railton (18)
FOY
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 16:00 > H2: 16:05 > H3: 16:10 > H4: 16:15 > F1: 17:15 > F2: 17:20


65: H4 K1 Boys U18 200 05.06.2021 16:15
2 Harvey Grant (18)
RIC
3 Adam Baker (18)
LBZ
4 Oscar Partridge (18)
TRU
5 Benjamin Cabrera (18)
FOY
6 Finlay Topham (18)
RDG
7 Charlie Allen (18)
DEV
8 Miklos Szabadvari (19)
RDG
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 16:00 > H2: 16:05 > H3: 16:10 > H4: 16:15 > F1: 17:15 > F2: 17:20


66: F K1 Para Men KL1 + Women KL2/KL3 R1 200 05.06.2021 16:25
3 Ian Marsden (50)
PAR
4 Emma Wiggs (42)
PAR
6 Lindsay Thorpe (29)
4AS
7 Llinos Owen (40)
RLS
F: 16:25


67: F K1 Para Men KL2/KL3 R1 200 05.06.2021 16:30
3 Jonathan White (39)
EXE
5 Timothy Lodge (50)
WEY
6 Jon Tarrant (33)
RLS
F: 16:30


68: F1 K1 Girls U18 200 05.06.2021 16:40


69: F2 K1 Girls U18 200 05.06.2021 16:45


70: F K1 Girls U16 200 05.06.2021 16:55


71: F1 K1 Boys U16 200 05.06.2021 17:05


72: F2 K1 Boys U16 200 05.06.2021 17:10


73: F1 K1 Boys U18 200 05.06.2021 17:15


74: F2 K1 Boys U18 200 05.06.2021 17:20


75: H1 K1 Men U23 1000 06.06.2021 09:00
2 George Brooks (21)
WOR
3 Arthur Urquhart (23)
ROY
4 Timothy Dowden (21)
RLS
7 Connor Smith (20)
NOR
8 Finn O Brien (21)
CLM
9 James Drage (22)
FOY
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 09:00 > H2: 09:05 > H3: 09:10 > F1: 10:10 > F2: 10:15


76: H2 K1 Men U23 1000 06.06.2021 09:05
2 Zak Benstead (21)
ELM
3 Matthew Collinge (22)
WOR
4 Finn Cadell (23)
SPS
5 Philip Miles (21)
RLS
6 Alex Mcintyre (22)
CLM
8 Joe Petersen (23)
RLS
9 Nicholas Perkins (21)
NOR
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 09:00 > H2: 09:05 > H3: 09:10 > F1: 10:10 > F2: 10:15


77: H3 K1 Men U23 1000 06.06.2021 09:10
2 Tim Gannicott-Porter (22)
CLM
3 James Carpenter (24)
FOY
4 Maksymilian Sielicki (20)
SPS
7 Kieron Killey (22)
NOT
8 Daniel Jones (21)
DEV
9 James How (22)
NOR
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 09:00 > H2: 09:05 > H3: 09:10 > F1: 10:10 > F2: 10:15


78: H1 K1 Men Open 1000 06.06.2021 09:15
2 Connor Peters (26)
FOY
3 Nick Boreham (28)
NOT
4 Matthew Johnson (26)
CLM
5 Tom Lusty (28)
SOL
6 Stuart Bristow (26)
ROY
7 Peter Wilkes (30)
CLM
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 09:15 > H2: 09:20 > F: 10:20


79: H2 K1 Men Open 1000 06.06.2021 09:20
3 Mathew Rowlands (31)
CDF
4 Laurence Plant (35)
RDG
5 Daniel Johnson (28)
CLM
6 James Russell (25)
NOT
7 Joel Wain (27)
FOY
8 Kostantinos Karatzioulas (29)
LIN
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 09:15 > H2: 09:20 > F: 10:20


80: F C1 Canoe Men Open/U23/18/16 1000 06.06.2021 09:30
4 Thomas Lambert (21)
LIN
5 Arthur Leech (22)
RIC
F: 09:30


81: F K2 Women Open/U23 500 06.06.2021 09:45
3 Bea Clark (20)
Kate Hipkins (20)
ROY
LON
4 Abi Burgess (23)
Ellie Burgess (23)
WEY
BTH
6 Florence Duffield (22)
Anoushka Freeman (23)
NOR
RIC
7 Leah Falltrick (26)
Holly Mobbs (24)
CLM
WEY
8 Samantha Martyn (22)
Sophie Thompson (22)
WEY
WEY
F: 09:45


82: F C1 Canoe Women Open/U23 500 06.06.2021 09:50
5 Anna Palmer (25)
RDG
6 Bethany Gill (26)
CLM
F: 09:50


83: F C1 Canoe Girls U18/16 500 06.06.2021 10:00
3 Ella Kendall (19)
NOT
4 Hannah Page (18)
NOT
6 Laura Chalmers (18)
NOT
7 Charlotte Sellers (17)
NOT
8 Maisie Hunt (17)
NOT
F: 10:00


84: F1 K1 Men U23 1000 06.06.2021 10:10


85: F2 K1 Men U23 1000 06.06.2021 10:15


86: F K1 Men Open 1000 06.06.2021 10:20


87: F C1 Canoe Men Open/U23/18/16 500 06.06.2021 10:30
1 Daniel Koti (28)
NOT
2 Thomas Lambert (21)
LIN
3 Arthur Leech (22)
RIC
5 George Bell (19)
FLA
7 Areg Sarkisyan (16)
RIC
8 Hou Lei (17)
NOT
9 Owen Chisholm (16)
RIC
F: 10:30


88: F K1 Paddle-Ability 500 06.06.2021 10:35
3 Cassie Glaves (14)
4AS
4 Daniel Warwick (22)
4AS
6 Jacob Mansfield (20)
4AS
7 Jacob Hage (19)
4AS
F: 10:35


89: H1 K1 Women Open/U23 500 06.06.2021 10:45
1 Sophie Thompson (22)
WEY
2 Alice Murphy (30)
BAN
3 Leah Falltrick (26)
CLM
4 Abi Burgess (23)
WEY
5 Lucy Lee-Smith (25)
NOR
7 Lucy Guest (20)
NOT
8 Katy Walker (20)
NOR
9 Hannah Stephens (21)
CDF
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 10:45 > H2: 10:50 > F: 12:20


90: H2 K1 Women Open/U23 500 06.06.2021 10:50
2 Katie Brookes (20)
WOR
3 Flossie Ball (20)
DEV
4 Anoushka Freeman (23)
RIC
5 Florence Duffield (22)
NOR
6 Enya Dale (21)
FOX
7 Bea Clark (20)
ROY
8 Kate Hipkins (20)
LON
9 Ellie Burgess (23)
BTH
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 10:45 > H2: 10:50 > F: 12:20


91: H1 K2 Men Open/U23 500 06.06.2021 11:20
2 Connor Peters (26)
Peter Wilkes (30)
FOY
CLM
3 Rory Stewart (20)
Arthur Urquhart (23)
ADS
ROY
4 Daniel Johnson (28)
Matthew Johnson (26)
ORS
CLM
5 Lewis Fletcher (29)
Tom Lusty (28)
ORS
ORS
6 Ieuan James (23)
Philip Miles (21)
ORS
ORS
7 Tim Gannicott-Porter (22)
Joe Petersen (23)
CLM
RLS
8 Tom Holland (20)
Andras Kovacs (24)
WEY
WEY
9 Timothy Dowden (21)
James How (22)
RLS
NOR
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 11:20 > H2: 11:25 > F: 12:25


92: H2 K2 Men Open/U23 500 06.06.2021 11:25
2 Nicholas Perkins (21)
Connor Smith (20)
NOR
NOR
3 Matthew Collinge (22)
James Drage (22)
WOR
FOY
4 Stuart Bristow (26)
Ben Gallacher (22)
ROY
SPS
5 Daniel Atkins (21)
Trevor Thomson (24)
ORS
ORS
7 Zak Benstead (21)
Patrick Mongan (21)
ELM
LIN
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 11:20 > H2: 11:25 > F: 12:25


93: F C2 Canoe Boys U18/16 + Girls U18/16 500 06.06.2021 11:30
2 Owen Chisholm (16)
Areg Sarkisyan (16)
RIC
RIC
4 George Bell (19)
Hou Lei (17)
FLA
NOT
6 Laura Chalmers (18)
Hannah Page (18)
NOT
NOT
8 Maisie Hunt (17)
Charlotte Sellers (17)
NOT
NOT
F: 11:30


94: F V1 Para Men VL3 R2 200 06.06.2021 11:45
5 Stuart Wood (28)
PAR
6 Jack Eyers (33)
PAR
F: 11:45


95: F V1 Para Men VL2 + Women VL2/VL3 R2 200 06.06.2021 11:50
5 Emma Wiggs (42)
PAR
6 Jeanette Chippington (52)
PAR
7 Elizabeth (Beth) Fisher (32)
PAR
F: 11:50


96: F C1 Canoe Women Open/U23 200 06.06.2021 12:00
4 Samantha Sullivan (24)
WYC
5 Isabel Evans (25)
LIN
F: 12:00


97: F K1 Women Open/U23 500 06.06.2021 12:20


98: F K2 Men Open/U23 500 06.06.2021 12:25


99: F C1 Canoe Girls U18/16 200 06.06.2021 12:50
3 Maisie Hunt (17)
NOT
4 Charlotte Sellers (17)
NOT
5 Laura Chalmers (18)
NOT
7 Hannah Page (18)
NOT
8 Ella Kendall (19)
NOT
F: 12:50


100: F K1 Paddle-Ability 200 06.06.2021 12:55
3 Daniel Warwick (22)
4AS
4 Cassie Glaves (14)
4AS
6 Jacob Hage (19)
4AS
7 Jacob Mansfield (20)
4AS
F: 12:55


101: F C1 Canoe Men Open/U23/18/16 200 06.06.2021 13:05
2 Areg Sarkisyan (16)
RIC
3 Owen Chisholm (16)
RIC
4 Hou Lei (17)
NOT
6 George Bell (19)
FLA
8 Daniel Koti (28)
NOT
9 Jack Eyers (33)
PAR
F: 13:05


102: F K1 Para Men KL2/KL3 R2 200 06.06.2021 13:10
4 Dave Phillipson (33)
PAR
5 Jon Tarrant (33)
RLS
6 Jonathon Young (38)
PAR
F: 13:10


103: F K1 Para Men KL1 + Women KL1/KL2 R2 200 06.06.2021 13:15
5 Charlotte Henshaw (35)
PAR
6 Emma Wiggs (42)
PAR
8 Jeanette Chippington (52)
PAR
F: 13:15


104: F K1 Para Women KL3 R2 200 06.06.2021 13:20
3 Elizabeth (Beth) Fisher (32)
PAR
4 Llinos Owen (40)
RLS
5 Hope Gordon (28)
PAR
7 Lindsay Thorpe (29)
4AS
F: 13:20


105: H1 K1 Women Open/U23 200 06.06.2021 13:25
2 Flossie Ball (20)
DEV
4 Abi Burgess (23)
WEY
5 Lucy Lee-Smith (25)
NOR
6 Enya Dale (21)
FOX
7 Alice Murphy (30)
BAN
8 Bea Clark (20)
ROY
9 Lucy Guest (20)
NOT
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 13:25 > H2: 13:30 > F: 14:45


106: H2 K1 Women Open/U23 200 06.06.2021 13:30
2 Katy Walker (20)
NOR
3 Hannah Stephens (21)
CDF
4 Ellie Burgess (23)
BTH
5 Hope Gordon (28)
PAR
6 Laura Sugar (31)
PAR
7 Sophie Thompson (22)
WEY
8 Leah Falltrick (26)
CLM
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 13:25 > H2: 13:30 > F: 14:45


107: H1 K1 Men Open/U23 200 06.06.2021 13:35
1 Jonathon Young (38)
PAR
2 George Brooks (21)
WOR
3 Daniel Jones (21)
DEV
4 Robert Oliver (34)
PAR
5 Daniel Atkins (21)
RDG
6 Tom Holland (20)
WEY
7 Laurence Plant (35)
RDG
8 Kostantinos Karatzioulas (29)
LIN
9 James How (22)
NOR
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 13:35 > H2: 13:40 > H3: 13:45 > H4: 13:50 > F1: 14:50 > F2: 14:55


108: H2 K1 Men Open/U23 200 06.06.2021 13:40
2 James Carpenter (24)
FOY
4 Andras Kovacs (24)
WEY
5 Trevor Thomson (24)
EAL
6 Edward Nightingale (20)
WYC
7 Matthew Collinge (22)
WOR
8 Rory Stewart (20)
ADS
9 Finn O Brien (21)
CLM
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 13:35 > H2: 13:40 > H3: 13:45 > H4: 13:50 > F1: 14:50 > F2: 14:55


109: H3 K1 Men Open/U23 200 06.06.2021 13:45
2 Dave Phillipson (33)
PAR
3 Kieron Killey (22)
NOT
4 Arthur Urquhart (23)
ROY
5 Ben Gallacher (22)
SPS
7 Patrick Mongan (21)
LIN
8 Zak Benstead (21)
ELM
9 Reef Hook (23)
EAL
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 13:35 > H2: 13:40 > H3: 13:45 > H4: 13:50 > F1: 14:50 > F2: 14:55


110: H4 K1 Men Open/U23 200 06.06.2021 13:50
2 Nick Boreham (28)
NOT
3 Alex Mcintyre (22)
CLM
4 Joel Wain (27)
FOY
5 Spencer Armstrong (23)
NOT
6 Stuart Bristow (26)
ROY
7 Joseph Banton (20)
LIN
8 Nicholas Perkins (21)
NOR
9 Mathew Rowlands (31)
CDF
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 13:35 > H2: 13:40 > H3: 13:45 > H4: 13:50 > F1: 14:50 > F2: 14:55


111: F K1 Women Open/U23 200 06.06.2021 14:45


112: F1 K1 Men Open/U23 200 06.06.2021 14:50


113: F2 K1 Men Open/U23 200 06.06.2021 14:55


Baracuda v1.0, 722.8 ms