Start-list - The Inter-Services Championship, the SUP Championships, the Andrew Bonham C4 Race plus the National Inter-Club MacGregor Paddle







1: F K1 Inter-Services Men 1000 04.09.2021 09:00


2: H1 K2 Boys C/D 1000 04.09.2021 09:03
2 Arthur Hunter-Hopkins (13)
Dylan Martin (14)
DEV
DEV
3 Jenson Macnab (15)
Olivier Mazur (14)
RDG
RDG
4 Flynn Holt (16)
Erin Redjeb (17)
ROY
ROY
5 Patrick Allan (16)
Sam Bicknell (18)
WEY
WEY
6 Jasper Bell (19)
William Larner (16)
BAN
BAN
7 Sam Stevely (15)
Will Stevely (15)
ESK
ESK
8 Oliver Jackson (19)
Harrison Wardell (19)
LIN
LIN
9 Josh Power (17)
Olie Power (16)
LBZ
LBZ
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 09:03 > H2: 09:06 > H3: 09:09 > H4: 09:12 > F1: 10:21 > F2: 10:24


3: H2 K2 Boys C/D 1000 04.09.2021 09:06
2 Harry Critchfield (19)
Noah Moxon (18)
BAN
BAN
3 Lewis Andrews (16)
Alexander Worgan (15)
LIN
ROY
4 Katy Dixon (19)
Ben Stratford (18)
LBZ
LBZ
5 Ethan Hunt (14)
Rory Smith (15)
FOY
NOR
6 Philippe Ehrnrooth (15)
William Scaplehorn (16)
DEV
DEV
7 Lucas Clifford (13)
William Roeser (14)
WEY
WEY
8 Joshua Barzilai (18)
Hamish Collins (17)
RIC
RIC
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 09:03 > H2: 09:06 > H3: 09:09 > H4: 09:12 > F1: 10:21 > F2: 10:24


4: H3 K2 Boys C/D 1000 04.09.2021 09:09
2 Jamie Lovell (16)
Cameron O Hare (15)
DEV
DEV
3 Aidan Davis (19)
Harry Sewell-Catchpole (16)
NOR
NOR
4 Louis Barzilai (16)
Austen Long Ching Tang (16)
RIC
RIC
5 James Banfield (17)
James Ross (15)
ELM
ELM
6 Ben Flint (15)
Danny Saunders (14)
WEY
WEY
7 Joseph Galliers (17)
Magnus Gravell (17)
LBZ
LBZ
8 James Bourne (16)
Fletcher Cramer (16)
SOU
SOU
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 09:03 > H2: 09:06 > H3: 09:09 > H4: 09:12 > F1: 10:21 > F2: 10:24


5: H4 K2 Boys C/D 1000 04.09.2021 09:12
2 Edward Butler (17)
Nathaniel Lamb (16)
NOT
SOU
3 Trishan Bhoola (16)
James Hills (16)
RIC
RIC
4 Sam Patterson (15)
Szymon Sroka (14)
LKR
LKR
5 Josh Sutton (15)
Regan Toop (16)
WYC
WYC
6 Nathan Prior (15)
Will Short (15)
ELM
ELM
7 Georgia Fenwick (19)
Cormac Tietema (16)
RDG
RDG
8 Edward Saunders (16)
Felix Shetty (16)
WEY
WEY
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 09:03 > H2: 09:06 > H3: 09:09 > H4: 09:12 > F1: 10:21 > F2: 10:24


6: H1 K1 Boys A/B 1000 04.09.2021 09:15
2 James Rushby (18)
RIC
3 Oscar Partridge (18)
TRU
4 Dan Sklenar (18)
NOR
5 Michael Motha (18)
RIC
6 Benjamin Want (19)
NOR
7 Jack Rayment (16)
LBZ
8 Joe Enoch (16)
NOT
9 Dylan O Connor (17)
RIC
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 09:15 > H2: 09:18 > H3: 09:21 > H4: 09:24 > F1: 10:30 > F2: 10:33


7: H2 K1 Boys A/B 1000 04.09.2021 09:18
2 Robert Aries (19)
RLS
3 Ben Griffin (19)
RLS
4 Drew Howells (18)
CDF
5 Daniel Price (19)
WEY
6 Kacper Sroka (18)
SPS
7 Muhammad Ali Kabeer (16)
WOK
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 09:15 > H2: 09:18 > H3: 09:21 > H4: 09:24 > F1: 10:30 > F2: 10:33


8: H3 K1 Boys A/B 1000 04.09.2021 09:21
2 Ben Smith (19)
SLP
3 Miklos Szabadvari (19)
RDG
4 Danny Mavra (16)
RIC
5 Alex Tonkin (19)
RDG
6 Arthur Morley (17)
WEY
7 RuairĂ­ Bray (18)
SLP
9 Toby Bullock (15)
EXE
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 09:15 > H2: 09:18 > H3: 09:21 > H4: 09:24 > F1: 10:30 > F2: 10:33


9: H4 K1 Boys A/B 1000 04.09.2021 09:24
2 James Nelson (17)
RDG
4 Andre Hinves (16)
SOU
5 Gabriel Popham-Coveley (17)
FOX
6 Harvey Grant (18)
RIC
8 Michael ZZZ Phillips (19)
BAN
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 09:15 > H2: 09:18 > H3: 09:21 > H4: 09:24 > F1: 10:30 > F2: 10:33


10: H1 K1 Men A 1000 04.09.2021 09:30
3 Matthew Collinge (22)
WOR
4 Christopher Carson (24)
WEY
5 Tom Lusty (28)
SOL
6 James Russell (25)
NOT
7 Alex Mcintyre (22)
CLM
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 09:30 > H2: 09:33 > F: 10:39


11: H2 K1 Men A 1000 04.09.2021 09:33
3 Peter Wilkes (30)
CLM
4 Edward Rutherford (32)
ELM
5 Daniel Johnson (28)
CLM
6 Matthew Johnson (26)
CLM
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 09:30 > H2: 09:33 > F: 10:39


12: H1 K1 Men B 1000 04.09.2021 09:36
2 Matthew Kowal (20)
SPS
3 Daniel Jones (21)
DEV
4 Ross Mcmullen (26)
ELM
5 Lizzie Broughton (34)
RIC
6 Tim Gannicott-Porter (22)
CLM
7 Matthew Parkes (26)
NOR
8 Max Pickering (20)
LBZ
9 Andras Kovacs (24)
WEY
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 09:36 > H2: 09:39 > H3: 09:42 > F1: 10:42 > F2: 10:45


13: H2 K1 Men B 1000 04.09.2021 09:39
2 Robert Barkway (22)
BPS
3 Maksymilian Sielicki (20)
SPS
4 Patrick Mongan (21)
LIN
5 Laurence Plant (35)
RDG
6 George Brooks (21)
WOR
7 Adam Skippings (22)
CLM
8 Luke Phillips (20)
RIC
9 Zak Benstead (21)
ELM
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 09:36 > H2: 09:39 > H3: 09:42 > F1: 10:42 > F2: 10:45


14: H3 K1 Men B 1000 04.09.2021 09:42
2 Tom Sharpe (32)
RIC
4 Philip Thorogood (33)
ELM
5 Reef Hook (23)
EAL
6 Nicholas Perkins (21)
NOR
7 William Stroud (23)
CLM
8 Jordan Martyn (21)
WEY
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 09:36 > H2: 09:39 > H3: 09:42 > F1: 10:42 > F2: 10:45


15: H1 K1 Masters A/B 1000 04.09.2021 09:45
2 Andrew Kelly (64)
RUN
3 David Pedlar (46)
WOR
4 Mark Giles (50)
FLA
6 Nigel Jones (44)
NOT
7 Julian Anderson (51)
SOU
8 John Drummond (48)
RDG
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 09:45 > H2: 09:48 > F: 10:51


16: H2 K1 Masters A/B 1000 04.09.2021 09:48
2 Shaune Walsh (36)
NOT
3 Duncan Roeser (54)
WEY
4 Matthew Enoch (46)
NOT
5 James Mayers (48)
RUN
6 Brett Irvine (43)
RIC
7 Michael Martin (57)
LBZ
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 09:45 > H2: 09:48 > F: 10:51


17: H1 K2 Masters C/D 1000 04.09.2021 09:51
2 Paul Brookes (55)
Matthew Villaruel (53)
GAI
EAL
3 Mark Blatchly (59)
Martin Bull (47)
NOT
NOT
5 Peter Channon (61)
Nick Garner (54)
RIC
RIC
6 Phil Curry (64)
Mark Deville (59)
CLM
CLM
7 Paul Gadd (61)
Doug Pemble (58)
ADS
ADS
8 Julian Glasspole (58)
Balint Nagy (52)
RDG
RDG
9 David Battershell (58)
Donal McIntyre (56)
WEY
WEY
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 09:51 > H2: 09:54 > F: 10:54


18: H2 K2 Masters C/D 1000 04.09.2021 09:54
2 Guy Carter (45)
Jack Prosser (39)
RIC
RIC
3 Jan Sklenar (51)
Adam Want (52)
NOR
NOR
4 Alex Clifford (49)
Richard Hayman-Joyce (55)
WEY
WEY
7 Nigel Frankland (62)
Kevin Smith (61)
RDG
RDG
8 Paul Hackwell (53)
Gary Partridge (57)
TRU
TRU
9 Mark Ball (52)
Stuart Bell (52)
DEV
DEV
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 09:51 > H2: 09:54 > F: 10:54


19: H1 K2 Girls C/D 1000 04.09.2021 09:57
2 Dianora De Bilio (13)
Estelle Widdows (15)
ROY
NOR
3 Hannah Gallagher (18)
Sienna Payne (16)
WEY
CLM
4 Holly Attwood (16)
Izzy Ritchie (14)
WEY
WEY
5 Catherine Long (16)
Frankie Scrivener (15)
FOX
FOX
6 Georgia Fenwick (19)
Tilla Kubisch-Wiles (17)
RDG
RDG
7 Poppy Cove (11)
Skye Parkinson (16)
RIC
RIC
8 Emily Bowles-Trow (15)
Hannah Pemble (17)
ADS
ADS
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 09:57 > H2: 10:00 > F: 11:03


20: H2 K2 Girls C/D 1000 04.09.2021 10:00
3 Katy Dixon (19)
Maggie Rae (16)
LBZ
LBZ
4 Isabelle Fulford (17)
Phoebe Harbridge-Hui (19)
RDG
RDG
5 Poppy Gilbert-Johns (17)
Beth Perry (16)
SOU
SOU
6 Tia Bajpai (15)
Charlotte Fulford (14)
RDG
RDG
7 Kiera Comfort (18)
Chloe Ritchie (16)
WEY
WEY
8 Heatherzzz Alexander (19)
Molly Gwyn (17)
ADS
WYC
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 09:57 > H2: 10:00 > F: 11:03


21: H1 K2 Women C/D + WMasters B/C/D 1000 04.09.2021 10:06
3 Jodie Barrell (39)
Lydia Oxtoby (30)
LBZ
LBZ
5 Catherine Drummond (42)
Erika Hutchinson (45)
RDG
RDG
6 Megan Aspell (24)
Hannah Stephens (21)
RNP
CDF
7 Imogen Hill (20)
Zowie Heather Wyatt (31)
CLM
CLM
8 Katherine Trotter (29)
Katie Williams (30)
ELM
ELM
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 10:06 > H2: 10:09 > F: 10:57


22: H2 K2 Women C/D + WMasters B/C/D 1000 04.09.2021 10:09
3 Elly O'Connell (29)
Robyn Von Maltzahn (41)
RIC
RIC
4 Katy Walker (20)
Suzanne de Bruijn (36)
NOR
NOR
5 Lauren Godsave (33)
Holly Mobbs (24)
WEY
WEY
6 Lauren Avery (24)
Leah Falltrick (26)
CLM
CLM
7 Charlie Dickson (20)
Hollie Jackson (21)
FOX
FOX
8 Tracy Avery (56)
Amanda Clark (56)
CLM
CLM
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 10:06 > H2: 10:09 > F: 10:57


23: F K4 Inter-Services Men 1000 04.09.2021 10:12


24: F K2 Men C/D 1000 04.09.2021 10:18
4 John Avery (52)
Sean Woodley (29)
CLM
CLM
5 Erik Meliak (27)
Joel Wain (27)
SOU
FOY
6 Patrick Fillingham (20)
Sam MacDonald (21)
RDG
RDG
7 David Gurney (20)
Daniel March (20)
CLM
CLM
F: 10:18


25: F1 K2 Boys C/D 1000 04.09.2021 10:21


26: F2 K2 Boys C/D 1000 04.09.2021 10:24


27: F1 K1 Boys A/B 1000 04.09.2021 10:30


28: F2 K1 Boys A/B 1000 04.09.2021 10:33


29: F K1 Men A 1000 04.09.2021 10:39


30: F1 K1 Men B 1000 04.09.2021 10:42


31: F2 K1 Men B 1000 04.09.2021 10:45


32: F K1 Masters A/B 1000 04.09.2021 10:51


33: F K2 Masters C/D 1000 04.09.2021 10:54


34: F K2 Women C/D + WMasters B/C/D 1000 04.09.2021 10:57


35: F K2 Inter-Services Men 1000 04.09.2021 11:00


36: F K2 Girls C/D 1000 04.09.2021 11:03


37: H1 K1 Lightning A/B 500 04.09.2021 11:12
1 William Bowles-Trow (12)
ADS
2 Tom Patterson (13)
LKR
3 Joshie Allan (12)
WEY
4 Hannah Tristram (13)
RLS
5 Jack Wade (10)
RDG
6 Ethan Boyce (13)
LBZ
7 Amilee Herbert (13)
CLM
8 Connie O Hare (11)
DEV
9 Riley Wilford (11)
CDF
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 11:12 > H2: 11:15 > H3: 11:18 > H4: 11:21 > F1: 12:42 > F2: 12:45


38: H2 K1 Lightning A/B 500 04.09.2021 11:15
1 Joshua Drummond (10)
RDG
2 Harriet Gwyn (12)
WYC
3 Fergus Barnett (10)
FLA
4 Ewan Bates (13)
LBZ
5 Marshall Davie (11)
LKR
6 Fahron Adams (11)
DEV
7 Benji Johnston (12)
WOR
8 Lorenzo De Bilio (12)
ROY
9 Finley Chamberlin (12)
CLM
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 11:12 > H2: 11:15 > H3: 11:18 > H4: 11:21 > F1: 12:42 > F2: 12:45


39: H3 K1 Lightning A/B 500 04.09.2021 11:18
1 Leon Gospodinov (12)
RIC
2 Harrison Schofield (12)
NOR
4 Louis Smith (12)
WOR
5 Emilia Giles (12)
FLA
6 Theo Bush (12)
DEV
7 Ruby Perkins (13)
LBZ
8 Kyla Holt (13)
ROY
9 Jack Toovey (11)
GLW
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 11:12 > H2: 11:15 > H3: 11:18 > H4: 11:21 > F1: 12:42 > F2: 12:45


40: H4 K1 Lightning A/B 500 04.09.2021 11:21
3 Ethan Duncan (13)
LBZ
4 Noah Nobbs (10)
NOR
5 Lottie Mayers (13)
RUN
6 Knoah Ayran (11)
FOX
7 Bella Keane (13)
RIC
8 Libby Harris (10)
CDF
9 Alfie Scaplehorn (12)
DEV
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 11:12 > H2: 11:15 > H3: 11:18 > H4: 11:21 > F1: 12:42 > F2: 12:45


41: H1 K4 Boys D 500 04.09.2021 11:27
3 Joseph Galliers (17)
Magnus Gravell (17)
Josh Power (17)
Olie Power (16)
LBZ
LBZ
LBZ
LBZ
4 Arthur Hunter-Hopkins (13)
Jamie Lovell (16)
Dylan Martin (14)
Cameron O Hare (15)
DEV
DEV
DEV
DEV
5 Louis Barzilai (16)
Hamish Collins (17)
Austen Long Ching Tang (16)
Jackson Weise (14)
RIC
RIC
RIC
RIC
6 Patrick Allan (16)
Sam Bicknell (18)
Edward Saunders (16)
Felix Shetty (16)
WEY
WEY
WEY
WEY
7 Jasper Bell (19)
Oliver Jault (19)
William Larner (16)
Noah Moxon (18)
BAN
BAN
BAN
BAN
8 Sheila Monera Cabarique (17)
Hanna Nagy (13)
Marcell Nagy (13)
Ben Shipway (17)
SOU
RDG
RDG
SOU
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 11:27 > H2: 11:30 > F: 12:48


42: H2 K4 Boys D 500 04.09.2021 11:30
3 Doogal Barnett (12)
Fergus Barnett (10)
Emilia Giles (12)
Evie Giles (15)
FLA
FLA
FLA
FLA
4 Nathaniel Fuller (18)
Samuel Irven (18)
Daniel O'Halloran (16)
Franchesca Williamson (18)
CLM
CLM
CLM
CLM
5 Lucas Clifford (13)
Ben Flint (15)
William Roeser (14)
Danny Saunders (14)
WEY
WEY
WEY
WEY
6 Charlotte Fulford (14)
Tyler Kinder (14)
Jenson Macnab (15)
Olivier Mazur (14)
RDG
RDG
RDG
RDG
7 Aidan Davis (19)
Tom Mableson (16)
Rory Smith (15)
Estelle Widdows (15)
NOR
NOR
NOR
NOR
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 11:27 > H2: 11:30 > F: 12:48


43: F K2 Girls A/B 500 04.09.2021 11:33
3 Elizabeth Poole (18)
Cara Troy (18)
ELM
ELM
4 Kamila Sklenarova (15)
Hannah Toovey (14)
NOR
GLW
5 Mollie Ball (16)
Iona Patrick (16)
DEV
SPS
6 Nerys Hall (17)
Greta Roeser (17)
WEY
WEY
7 Imogen Hunter (17)
Katie Pocklington (19)
CAM
WYC
8 Isla Bethune (17)
Edith King (17)
ELM
ROY
F: 11:33


44: F K1 Paddle-Ability (Sat) 500 04.09.2021 11:36
2 Cassie Glaves (14)
4AS
3 Daniel Warwick (22)
4AS
4 Jacob Mansfield (20)
4AS
5 Joshua Fisher (22)
LKR
6 Jacob Hage (19)
4AS
7 Lewys Davies (17)
4AS
F: 11:36


45: F C1 Canoe A-D - Female 500 04.09.2021 11:42
2 Maisie Hunt (17)
NOT
3 Laura Chalmers (18)
NOT
5 Katie Jayne Reid (27)
SPS
6 Bethany Gill (26)
CLM
7 Hannah Page (18)
NOT
8 Nelly MacCauley (18)
NOT
9 Charlotte Sellers (17)
NOT
F: 11:42


46: F C1 Canoe A-D - Men 500 04.09.2021 11:45
2 Fabio Gohar (15)
RIC
3 Owen Chisholm (16)
RIC
4 Hou Lei (17)
NOT
5 Ben Phillips (24)
RIC
6 Sandor Szalontai (30)
RIC
7 David Leech (30)
RIC
8 David Lim (30)
RIC
9 Areg Sarkisyan (16)
RIC
F: 11:45


47: H1 K4 Men A/B 500 04.09.2021 11:48
3 Zak Benstead (21)
Ross Mcmullen (26)
Will Short (15)
Philip Thorogood (33)
ELM
ELM
ELM
ELM
4 Christopher Carson (24)
Tom Holland (20)
Andras Kovacs (24)
Jordan Martyn (21)
WEY
WEY
WEY
WEY
5 Robert Jefferies (29)
Luke Johnson (22)
William McCracken (21)
Michael ZZZ Phillips (19)
BAN
BAN
BAN
BAN
6 Owain Herbert (21)
Edoardo Righelli (32)
James Stormont (28)
Nicholas Stormont (26)
FOX
FOX
FOX
FOX
7 Daniel Johnson (28)
Matthew Johnson (26)
Alex Mcintyre (22)
Peter Wilkes (30)
CLM
CLM
CLM
CLM
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 11:48 > H2: 11:51 > F: 12:51


48: H2 K4 Men A/B 500 04.09.2021 11:51
3 Alex Bunyon (23)
Tim Gannicott-Porter (22)
Adam Skippings (22)
William Stroud (23)
CLM
CLM
CLM
CLM
4 Spencer Armstrong (23)
Zyggy Chmiel (25)
Ben Oakley (34)
James Russell (25)
NOT
NOT
NOT
NOT
5 Harvey Grant (18)
Luke Phillips (20)
James Rushby (18)
Tom Sharpe (32)
RIC
RIC
RIC
RIC
6 Katie Brookes (20)
George Brooks (21)
Matthew Collinge (22)
Kieron Killey (22)
WOR
WOR
WOR
NOT
7 Kieren Hayward (23)
Nicholas Perkins (21)
Lucy Walker (19)
NOR
NOR
NOR
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 11:48 > H2: 11:51 > F: 12:51


49: F K1 Inter-Services Women 200 04.09.2021 12:00


50: F K1 Para Men KL2/3 R1 200 04.09.2021 12:03
3 Jonathan White (39)
EXE
6 Jon Tarrant (33)
RLS
7 Jonathon Young (38)
PAR
F: 12:03


51: F K1 Para Women KL3 R1 200 04.09.2021 12:06
4 Llinos Owen (40)
RLS
6 Lindsay Thorpe (29)
4AS
F: 12:06


52: H1 K1 Women A/B 200 04.09.2021 12:12
2 Bea Clark (20)
ROY
3 Kate Hipkins (20)
LON
4 Katie Brookes (20)
WOR
5 Deborah Kerr (25)
SPS
6 Sam Rees-Clark (27)
NOT
7 Amelia Skye Cadell (21)
SPS
8 Sophie Thompson (22)
WEY
1st-3rd + 3 BT to Final 1 H1: 12:12 > H2: 12:15 > F: 13:39


53: H2 K1 Women A/B 200 04.09.2021 12:15
3 Samantha Martyn (22)
WEY
4 Lizzie Broughton (34)
RIC
5 Lucy Lee-Smith (25)
NOR
6 Abi Burgess (23)
WEY
7 Melissa Johnson (25)
CLM
8 Lucy Guest (20)
NOT
1st-3rd + 3 BT to Final 1 H1: 12:12 > H2: 12:15 > F: 13:39


54: H1 K1 Women C + WMasters B 200 04.09.2021 12:18
3 Lydia Oxtoby (30)
LBZ
4 Hannah Stephens (21)
CDF
5 Harriet Hicks (26)
NOR
6 Hope Gordon (28)
SPS
7 Alice Murphy (30)
BAN
8 Katie Williams (30)
ELM
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:18 > H2: 12:21 > F: 13:42


55: H2 K1 Women C + WMasters B 200 04.09.2021 12:21
3 Katherine Trotter (29)
ELM
4 Suzanne de Bruijn (36)
NOR
5 Leah Falltrick (26)
CLM
6 Katy Walker (20)
NOR
7 Amy Daysh (20)
EXE
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:18 > H2: 12:21 > F: 13:42


56: H1 K1 Women D 200 04.09.2021 12:24
3 Holly Mobbs (24)
WEY
5 Imogen Hill (20)
CLM
6 Kitty Kirby (21)
WYC
7 Katharine Millar (23)
EXE
8 Charlie Dickson (20)
FOX
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:24 > H2: 12:27 > F: 13:45


57: H2 K1 Women D 200 04.09.2021 12:27
3 Kate Callaghan (21)
SOU
4 Jenny Clegg (20)
DEV
5 Hollie Jackson (21)
FOX
6 Elly O'Connell (29)
RIC
7 Lauren Avery (24)
CLM
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:24 > H2: 12:27 > F: 13:45


58: H1 K1 WMasters C/D 200 04.09.2021 12:30
2 Sally Alexander (57)
ADS
4 Robyn Von Maltzahn (41)
RIC
6 Katherine Wilson (37)
RDG
7 Sarah Walker (49)
NOR
8 Kelly Barkway (50)
BPS
9 Coral Drane (59)
NOR
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 12:30 > H2: 12:33 > H3: 12:36 > F1: 13:48 > F2: 13:51


59: H2 K1 WMasters C/D 200 04.09.2021 12:33
2 Vanessa Impey (45)
RIC
3 Eleanor Thraves (37)
NOT
5 Catherine Drummond (42)
RDG
6 Jodie Barrell (39)
LBZ
7 Una Pickles (57)
RIC
8 Jan Alexander (60)
NOR
9 Llinos Owen (40)
RLS
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 12:30 > H2: 12:33 > H3: 12:36 > F1: 13:48 > F2: 13:51


60: H3 K1 WMasters C/D 200 04.09.2021 12:36
2 Kate Scaplehorn (43)
DEV
3 Tania Morley (57)
NOR
4 Hannah Peck (39)
RIC
5 Catherine Howell (48)
NOT
6 Faye Whitear (36)
RIC
7 Julie Bie (60)
NOR
8 Ludy Hills (44)
RIC
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 12:30 > H2: 12:33 > H3: 12:36 > F1: 13:48 > F2: 13:51


61: F1 K1 Lightning A/B 500 04.09.2021 12:42


62: F2 K1 Lightning A/B 500 04.09.2021 12:45


63: F K4 Boys D 500 04.09.2021 12:48


64: F K4 Men A/B 500 04.09.2021 12:51


65: F K2 Paddle-Ability (Sat) 500 04.09.2021 12:54
4 Jacob Mansfield (20)
Daniel Warwick (22)
4AS
4AS
5 Cassie Glaves (14)
Jacob Hage (19)
4AS
4AS
F: 12:54


66: H1 K1 Masters C 200 04.09.2021 13:12
2 David P Smith (44)
WOR
3 Gary Partridge (57)
TRU
4 Doug Pemble (58)
ADS
5 Martin Bull (47)
NOT
6 Mark Pearce (51)
LON
7 Nigel Frankland (62)
RDG
8 Paul Brookes (55)
GAI
9 Nick Garner (54)
RIC
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:12 > H2: 13:15 > H3: 13:18 > F1: 14:57 > F2: 15:00


67: H2 K1 Masters C 200 04.09.2021 13:15
3 Derek Marshall (66)
LKR
5 David Battershell (58)
WEY
6 Robert Guest (62)
NOT
7 Andy Dodson (59)
ADS
8 Jack Prosser (39)
RIC
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:12 > H2: 13:15 > H3: 13:18 > F1: 14:57 > F2: 15:00


68: H3 K1 Masters C 200 04.09.2021 13:18
2 Guy Carter (45)
RIC
3 Paul Gadd (61)
ADS
4 Peter Gorman (67)
WEY
5 Matthew Villaruel (53)
EAL
6 Jan Sklenar (51)
NOR
7 Kevin Smith (61)
RDG
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:12 > H2: 13:15 > H3: 13:18 > F1: 14:57 > F2: 15:00


69: H1 K1 Masters D 200 04.09.2021 13:21
2 Balint Nagy (52)
RDG
3 Tony Waszkiewicz (67)
RIC
4 Richard Lovell (59)
DEV
5 Adam Want (52)
NOR
8 Joseph Langham (45)
WEY
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:21 > H2: 13:24 > H3: 13:27 > F1: 15:03 > F2: 15:06


70: H2 K1 Masters D 200 04.09.2021 13:24
2 Eddie Martin (54)
SLP
3 Thomas Walker (41)
RIC
4 Peter Mietus (67)
NOT
5 Alex Clifford (49)
WEY
7 Stuart Bell (52)
DEV
8 Julian Glasspole (58)
RDG
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:21 > H2: 13:24 > H3: 13:27 > F1: 15:03 > F2: 15:06


71: H3 K1 Masters D 200 04.09.2021 13:27
3 Donal McIntyre (56)
WEY
4 Duncan Jack (57)
NOT
5 Laszlo Czillaho (66)
RIC
6 Alex Flockhart (41)
RIC
7 John Avery (52)
CLM
8 Peter Channon (61)
RIC
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:21 > H2: 13:24 > H3: 13:27 > F1: 15:03 > F2: 15:06


72: F K1 Masters A 200 04.09.2021 13:30
3 Brett Irvine (43)
RIC
4 Nigel Jones (44)
NOT
5 David Pedlar (46)
WOR
6 James Mayers (48)
RUN
F: 13:30


73: F K1 Masters B 200 04.09.2021 13:33
2 Mark Giles (50)
FLA
3 Paul Lowe (54)
NOT
4 John Drummond (48)
RDG
5 Andrew Kelly (64)
RUN
7 Julian Anderson (51)
SOU
8 David Martyn (55)
WEY
9 David Millar (56)
EXE
F: 13:33


74: F K1 Women A/B 200 04.09.2021 13:39


75: F K1 Women C + WMasters B 200 04.09.2021 13:42


76: F K1 Women D 200 04.09.2021 13:45


77: F1 K1 WMasters C/D 200 04.09.2021 13:48


78: F2 K1 WMasters C/D 200 04.09.2021 13:51


79: H1 K1 Boys C 200 04.09.2021 13:54
1 Thomas Moseley (18)
SOL
2 Sam Stevely (15)
ESK
3 Harry Critchfield (19)
BAN
4 David Hayman-Joyce (18)
WEY
5 Ben Stratford (18)
LBZ
6 Erin Redjeb (17)
ROY
7 Herbert Hilyer (17)
NOR
8 Philippe Ehrnrooth (15)
DEV
9 James Hills (16)
RIC
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 13:54 > H2: 13:57 > H3: 14:00 > H4: 14:03 > F1: 15:18 > F2: 15:21


80: H2 K1 Boys C 200 04.09.2021 13:57
1 Sam Bates (16)
ROY
2 Will Stevely (15)
ESK
3 Sam Patterson (15)
LKR
4 James Banfield (17)
ELM
5 Harry Sewell-Catchpole (16)
NOR
6 Joshua Barzilai (18)
RIC
7 Charlie Allen (18)
DEV
8 Carl Harris (18)
SLP
9 Sam Hackwell (16)
TRU
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 13:54 > H2: 13:57 > H3: 14:00 > H4: 14:03 > F1: 15:18 > F2: 15:21


81: H3 K1 Boys C 200 04.09.2021 14:00
2 Peter Skinner (17)
RDG
3 James Ross (15)
ELM
4 William Scaplehorn (16)
DEV
5 Flynn Holt (16)
ROY
6 Nathaniel Lamb (16)
SOU
7 Leo Villaruel (18)
EAL
8 Trishan Bhoola (16)
RIC
9 Szymon Sroka (14)
LKR
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 13:54 > H2: 13:57 > H3: 14:00 > H4: 14:03 > F1: 15:18 > F2: 15:21


82: H4 K1 Boys C 200 04.09.2021 14:03
3 Philip Levkovskyy (17)
EAL
4 Regan Toop (16)
WYC
5 Fletcher Cramer (16)
SOU
6 Cormac Tietema (16)
RDG
7 Kit Griffin (16)
RLS
8 Oliver Jackson (19)
LIN
9 Mikolaj Osmola (16)
SPS
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 13:54 > H2: 13:57 > H3: 14:00 > H4: 14:03 > F1: 15:18 > F2: 15:21


83: F K4 Inter-Services Women 200 04.09.2021 14:06


84: F K2 Paddle-Ability (Sat) 200 04.09.2021 14:09
4 Cassie Glaves (14)
Jacob Hage (19)
4AS
4AS
5 Elizabeth (Beth) Fisher (32)
Lindsay Thorpe (29)
4AS
4AS
6 Jacob Mansfield (20)
Daniel Warwick (22)
4AS
4AS
F: 14:09


85: F K4 Boys A/B 500 04.09.2021 14:15
2 Robert Aries (19)
Matt Fisher (19)
Ben Griffin (19)
Jack Rayment (16)
RLS
LKR
RLS
LBZ
3 Edward Butler (17)
Haydyn Cooke-Bayley (17)
Joe Enoch (16)
Huw Singleton (16)
NOT
NOT
NOT
NOT
4 Michael Motha (18)
Dominic Stanley (18)
Alex Tonkin (19)
Finlay Topham (18)
RIC
FOX
RDG
RDG
5 Danny Mavra (16)
Shirav Medepalli (17)
Dylan O Connor (17)
James Rushby (18)
RIC
RIC
RIC
RIC
6 David Hayman-Joyce (18)
Arthur Morley (17)
Daniel Price (19)
Sam Swan (19)
WEY
WEY
WEY
WEY
7 Toby Booth (19)
Herbert Hilyer (17)
Dan Sklenar (18)
Benjamin Want (19)
NOR
NOR
NOR
NOR
8 Andre Hinves (16)
Muhammad Ali Kabeer (16)
James Nelson (17)
Cormac Tietema (16)
SOU
WOK
RDG
RDG
F: 14:15


86: F K4 Men C/D 500 04.09.2021 14:18
4 David Gurney (20)
Daniel March (20)
Finn O Brien (21)
Sean Woodley (29)
CLM
CLM
CLM
CLM
5 Tim Munro (56)
Josh Murad (21)
Lucy Walker (19)
Adam Want (52)
RIC
NOR
NOR
NOR
6 Alex Clifford (49)
Richard Hayman-Joyce (55)
Donal McIntyre (56)
Paul Thompson (62)
WEY
WEY
WEY
WEY
7 Ethan Hunt (14)
Erik Meliak (27)
Mark Scrivener (54)
Joel Wain (27)
FOY
SOU
FOX
FOY
F: 14:18


87: F C2 Canoe A-D - Men 200 04.09.2021 14:27
2 Owen Chisholm (16)
Areg Sarkisyan (16)
RIC
RIC
3 Andor Szalontai (11)
Sandor Szalontai (30)
RIC
RIC
4 Adrian Meikle-Briggs (21)
Iain Weir (30)
RIC
BAN
5 Ben Phillips (24)
Gabor Szeltner (46)
RIC
RIC
6 Marcus Gohar (63)
David Leech (30)
RIC
RIC
7 Andrew Elliott (15)
Fabio Gohar (15)
RIC
RIC
F: 14:27


88: H1 K1 Girls D 200 04.09.2021 14:30
2 Jess Jones (15)
RLS
3 Ruby Benstead (19)
ELM
4 Charlotte Fulford (14)
RDG
5 Tamsin Pedlar (14)
WOR
6 Nora Jepson (17)
FOX
7 Milly Pepper (17)
LIN
8 Dianora De Bilio (13)
ROY
9 Chloe Ritchie (16)
WEY
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 14:30 > H2: 14:33 > H3: 14:36 > F1: 15:45 > F2: 15:48


89: H2 K1 Girls D 200 04.09.2021 14:33
3 Estelle Widdows (15)
NOR
4 Lucy Tristram (16)
RLS
6 Frankie Scrivener (15)
FOX
7 Holly Attwood (16)
WEY
8 Honor Needham (14)
WOR
9 Scarlett Biles (17)
SOU
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 14:30 > H2: 14:33 > H3: 14:36 > F1: 15:45 > F2: 15:48


90: H3 K1 Girls D 200 04.09.2021 14:36
2 Evie Giles (15)
FLA
3 Skye Parkinson (16)
RIC
4 Sheila Monera Cabarique (17)
SOU
5 Kiera Comfort (18)
WEY
6 Katy Dixon (19)
LBZ
7 Franchesca Williamson (18)
CLM
8 Tia Bajpai (15)
RDG
9 Annie Bates (14)
ROY
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 14:30 > H2: 14:33 > H3: 14:36 > F1: 15:45 > F2: 15:48


91: H1 K1 Girls C 200 04.09.2021 14:39
2 Poppy Gilbert-Johns (17)
SOU
3 Hannah Pemble (17)
ADS
4 Georgia Fenwick (19)
RDG
5 Tilla Kubisch-Wiles (17)
RDG
6 Catherine Long (16)
FOX
7 Sienna Payne (16)
CLM
8 Charlotte Le-May (19)
NOR
9 Molly Gwyn (17)
WYC
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 14:39 > H2: 14:42 > F: 16:21


92: H2 K1 Girls C 200 04.09.2021 14:42
2 Tabitha Yull (19)
NOR
3 Emily Bowles-Trow (15)
ADS
4 Abbie Fisher (18)
LIN
5 Jasmine Spencer (17)
RLS
6 Daisie Ball (13)
DEV
7 Isabelle Fulford (17)
RDG
8 Beth Perry (16)
SOU
9 Hannah Gallagher (18)
WEY
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 14:39 > H2: 14:42 > F: 16:21


93: H1 K1 Girls A/B 200 04.09.2021 14:45
2 Scarlett James (18)
SER
3 Georgia Boonham (17)
RDG
4 Isla Bethune (17)
ELM
5 Katie Pocklington (19)
WYC
6 Iona Patrick (16)
SPS
7 Annabel Hutchinson (16)
RDG
8 Jessica Holmes (19)
RIC
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 14:45 > H2: 14:48 > H3: 14:51 > F1: 16:15 > F2: 16:18


94: H2 K1 Girls A/B 200 04.09.2021 14:48
3 Imogen Hunter (17)
CAM
4 Jessica Urquhart (19)
BAN
5 Greta Roeser (17)
WEY
6 Nerys Hall (17)
WEY
7 Klara Jepson (18)
FOX
8 Kamila Sklenarova (15)
NOR
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 14:45 > H2: 14:48 > H3: 14:51 > F1: 16:15 > F2: 16:18


95: H3 K1 Girls A/B 200 04.09.2021 14:51
3 Molly Warburton (18)
LIN
4 Mollie Ball (16)
DEV
5 Edith King (17)
ROY
6 Cara Troy (18)
ELM
7 Elizabeth Poole (18)
ELM
8 Hannah Toovey (14)
GLW
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 14:45 > H2: 14:48 > H3: 14:51 > F1: 16:15 > F2: 16:18


96: F1 K1 Masters C 200 04.09.2021 14:57


97: F2 K1 Masters C 200 04.09.2021 15:00


98: F1 K1 Masters D 200 04.09.2021 15:03


99: F2 K1 Masters D 200 04.09.2021 15:06


100: F K1 Para Men KL2/3 R2 200 04.09.2021 15:09
3 Jonathon Young (38)
PAR
4 Jon Tarrant (33)
RLS
7 Jonathan White (39)
EXE
F: 15:09


101: F K1 Para Women KL3 R2 200 04.09.2021 15:12
4 Lindsay Thorpe (29)
4AS
6 Llinos Owen (40)
RLS
7 Elizabeth (Beth) Fisher (32)
PAR
F: 15:12


102: F K4 WMasters C/D 200 04.09.2021 15:15
1 Tracy Avery (56)
Amanda Clark (56)
Jackie Russell (54)
Alex Stratford (47)
CLM
CLM
CLM
CLM
2 Jan Alexander (60)
Julie Bie (60)
Andrea Hinkova (50)
Sarah Walker (49)
NOR
NOR
NOR
NOR
3 Vanessa Impey (45)
Hannah Peck (39)
Louise Phillips (30)
Una Pickles (57)
RIC
RIC
RIC
RIC
4 Catherine Drummond (42)
Erika Hutchinson (45)
Nikki Jacoby (60)
Katherine Wilson (37)
RDG
RDG
RDG
RDG
5 Joanne Davis (55)
Coral Drane (59)
Jenni Moore (39)
Tania Morley (57)
NOR
NOR
NOR
NOR
6 Ludy Hills (44)
Annette Peters (56)
Robyn Von Maltzahn (41)
Faye Whitear (36)
RIC
RIC
RIC
RIC
7 Beverly Hunter (63)
Jenny Jones (55)
Anna Overton (41)
Kate Scaplehorn (43)
DEV
DEV
DEV
DEV
9 Michelle Butler (52)
Justine Jenkins (53)
Eleanor Thraves (37)
Sarah Vernau (44)
NOT
NOT
NOT
NOT
F: 15:15


103: F1 K1 Boys C 200 04.09.2021 15:18


104: F2 K1 Boys C 200 04.09.2021 15:21


105: H1 K1 Boys A/B 200 04.09.2021 15:27
2 Aidan Leiper (18)
SPS
3 Arthur Morley (17)
WEY
4 Dylan O Connor (17)
RIC
5 Toby Booth (19)
NOR
6 Michael Motha (18)
RIC
7 Alfie Dewson (19)
LEE
8 Toby Bullock (15)
EXE
9 Alex Tonkin (19)
RDG
1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 H1: 15:27 > H2: 15:30 > H3: 15:33 > H4: 15:36 > H5: 15:39 > F1: 16:57 > F2: 17:00 > F3: 17:03


106: H2 K1 Boys A/B 200 04.09.2021 15:30
2 Daniel Price (19)
WEY
4 Andre Hinves (16)
SOU
5 Benjamin Want (19)
NOR
6 Dan Sklenar (18)
NOR
7 Harvey Grant (18)
RIC
8 RuairĂ­ Bray (18)
SLP
9 Jack Rayment (16)
LBZ
1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 H1: 15:27 > H2: 15:30 > H3: 15:33 > H4: 15:36 > H5: 15:39 > F1: 16:57 > F2: 17:00 > F3: 17:03


107: H3 K1 Boys A/B 200 04.09.2021 15:33
2 Robert Aries (19)
RLS
3 Koen Ayran (16)
FOX
4 Miklos Szabadvari (19)
RDG
5 Dominic Stanley (18)
FOX
6 James Rushby (18)
RIC
7 Shirav Medepalli (17)
RIC
8 Ben Smith (19)
SLP
1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 H1: 15:27 > H2: 15:30 > H3: 15:33 > H4: 15:36 > H5: 15:39 > F1: 16:57 > F2: 17:00 > F3: 17:03


108: H4 K1 Boys A/B 200 04.09.2021 15:36
2 Ben Griffin (19)
RLS
4 Oscar Partridge (18)
TRU
6 Sam Cribbett (17)
RLS
7 Muhammad Ali Kabeer (16)
WOK
8 James Nelson (17)
RDG
1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 H1: 15:27 > H2: 15:30 > H3: 15:33 > H4: 15:36 > H5: 15:39 > F1: 16:57 > F2: 17:00 > F3: 17:03


109: H5 K1 Boys A/B 200 04.09.2021 15:39
2 Sam Swan (19)
WEY
3 Michael ZZZ Phillips (19)
BAN
4 Danny Mavra (16)
RIC
5 Haydyn Cooke-Bayley (17)
NOT
7 Drew Howells (18)
CDF
8 Matt Fisher (19)
LKR
1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 H1: 15:27 > H2: 15:30 > H3: 15:33 > H4: 15:36 > H5: 15:39 > F1: 16:57 > F2: 17:00 > F3: 17:03


110: F1 K1 Girls D 200 04.09.2021 15:45


111: F2 K1 Girls D 200 04.09.2021 15:48


112: H1 K1 Boys D 200 04.09.2021 15:51
2 Lewis Andrews (16)
LIN
3 Noah Moxon (18)
BAN
4 Felix Shetty (16)
WEY
5 Austen Long Ching Tang (16)
RIC
6 Doogal Barnett (12)
FLA
7 Samuel Irven (18)
CLM
8 Marcell Nagy (13)
RDG
9 Jamie Lovell (16)
DEV
9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 H1: 15:51 > H2: 15:54 > H3: 15:57 > H4: 16:00 > H5: 16:03 > H6: 16:06 > F1: 17:15 > F2: 17:18 > F3: 17:21


113: H2 K1 Boys D 200 04.09.2021 15:54
2 Sam Dickson (14)
FOX
3 Harrison Wardell (19)
LIN
4 Cameron O Hare (15)
DEV
5 Daniel O'Halloran (16)
CLM
6 Patrick Allan (16)
WEY
8 Jasper Bell (19)
BAN
9 Tyler Kinder (14)
RDG
9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 H1: 15:51 > H2: 15:54 > H3: 15:57 > H4: 16:00 > H5: 16:03 > H6: 16:06 > F1: 17:15 > F2: 17:18 > F3: 17:21


114: H3 K1 Boys D 200 04.09.2021 15:57
2 Josh Sutton (15)
WYC
3 Tom Mableson (16)
NOR
4 Ethan Hunt (14)
FOY
5 Oliver Jault (19)
BAN
6 Aidan Teeuwen (16)
LON
7 Edward Saunders (16)
WEY
9 Issac Aveson (13)
ROY
9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 H1: 15:51 > H2: 15:54 > H3: 15:57 > H4: 16:00 > H5: 16:03 > H6: 16:06 > F1: 17:15 > F2: 17:18 > F3: 17:21


115: H4 K1 Boys D 200 04.09.2021 16:00
2 Sam Bicknell (18)
WEY
3 William Larner (16)
BAN
4 Jenson Macnab (15)
RDG
5 Josh Power (17)
LBZ
6 Cnochur Beveridge (17)
LON
7 Alexander Worgan (15)
ROY
8 Aidan Davis (19)
NOR
9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 H1: 15:51 > H2: 15:54 > H3: 15:57 > H4: 16:00 > H5: 16:03 > H6: 16:06 > F1: 17:15 > F2: 17:18 > F3: 17:21


116: H5 K1 Boys D 200 04.09.2021 16:03
2 Rory Smith (15)
NOR
3 Nathan Prior (15)
ELM
4 James Bourne (16)
SOU
5 Magnus Gravell (17)
LBZ
6 Cameron Allan (19)
WEY
7 Hamish Collins (17)
RIC
8 Dylan Martin (14)
DEV
9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 H1: 15:51 > H2: 15:54 > H3: 15:57 > H4: 16:00 > H5: 16:03 > H6: 16:06 > F1: 17:15 > F2: 17:18 > F3: 17:21


117: H6 K1 Boys D 200 04.09.2021 16:06
2 Louis Barzilai (16)
RIC
3 Freddie Heard (13)
EXE
4 Olivier Mazur (14)
RDG
5 Ben Shipway (17)
SOU
6 Arthur Hunter-Hopkins (13)
DEV
7 Nathaniel Fuller (18)
CLM
8 Joseph Galliers (17)
LBZ
9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 H1: 15:51 > H2: 15:54 > H3: 15:57 > H4: 16:00 > H5: 16:03 > H6: 16:06 > F1: 17:15 > F2: 17:18 > F3: 17:21


118: F K4 Women C/D + WMasters B 200 04.09.2021 16:09
2 Ruby Benstead (19)
Jenny Illinesi (30)
Katherine Trotter (29)
Katie Williams (30)
ELM
ELM
ELM
ELM
3 James Hills (16)
Melody Hills (20)
Elly O'Connell (29)
Robyn Von Maltzahn (41)
Faye Whitear (36)
RIC
RIC
RIC
RIC
RIC
4 Jodie Barrell (39)
Katy Dixon (19)
Charlotte Ellis (28)
Lydia Oxtoby (30)
LBZ
LBZ
LBZ
LBZ
5 Kiera Comfort (18)
Lauren Godsave (33)
Holly Mobbs (24)
Emma Watts (48)
WEY
WEY
WEY
WEY
6 Kate Callaghan (21)
Charlie Dickson (20)
Sophie Gilbert-johns (23)
Hollie Jackson (21)
SOU
FOX
SOU
FOX
7 Lauren Avery (24)
Imogen Hill (20)
Amelia Thomson (18)
Zowie Heather Wyatt (31)
CLM
CLM
CLM
CLM
8 Harriet Hicks (26)
Katy Walker (20)
Estelle Widdows (15)
Suzanne de Bruijn (36)
NOR
NOR
NOR
NOR
9 Alix Aitchison (21)
Charlotte Carey (20)
Bea Clark (20)
Emily Illinesi (29)
NOT
NOT
ROY
IND
F: 16:09


119: F1 K1 Girls A/B 200 04.09.2021 16:15


120: F2 K1 Girls A/B 200 04.09.2021 16:18


121: F K1 Girls C 200 04.09.2021 16:21


122: F K2 Inter-Services Women 200 04.09.2021 16:24


123: H1 K1 Men B 200 04.09.2021 16:30
2 Nicholas Perkins (21)
NOR
3 Daniel Jones (21)
DEV
4 Robert Jefferies (29)
BAN
5 Alex Bunyon (23)
CLM
6 Luke Phillips (20)
RIC
7 Maksymilian Sielicki (20)
SPS
8 Max Pickering (20)
LBZ
9 Philip Thorogood (33)
ELM
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 16:30 > H2: 16:33 > H3: 16:36 > F1: 17:39 > F2: 17:42


124: H2 K1 Men B 200 04.09.2021 16:33
2 Ross Mcmullen (26)
ELM
3 Owen Shephard (35)
CLM
4 William McCracken (21)
BAN
5 Robert Barkway (22)
BPS
6 Laurence Plant (35)
RDG
7 Andras Kovacs (24)
WEY
8 Jack Brockway (20)
SPS
9 Patrick Mongan (21)
LIN
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 16:30 > H2: 16:33 > H3: 16:36 > F1: 17:39 > F2: 17:42


125: H3 K1 Men B 200 04.09.2021 16:36
2 Freddie Kemp (21)
RDG
3 Zak Benstead (21)
ELM
4 Nicholas Stormont (26)
FOX
5 Tom Holland (20)
WEY
6 Matthew Parkes (26)
NOR
7 Matthew Kowal (20)
SPS
8 Reef Hook (23)
EAL
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 16:30 > H2: 16:33 > H3: 16:36 > F1: 17:39 > F2: 17:42


126: H1 K1 Men D 200 04.09.2021 16:39
3 Joel Wain (27)
FOY
4 Jon Tarrant (33)
RLS
5 Joshua Fisher (22)
LKR
7 Sam MacDonald (21)
RDG
8 Erik Meliak (27)
SOU
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 16:39 > H2: 16:42 > F: 17:48


127: H2 K1 Men D 200 04.09.2021 16:42
3 Patrick Fillingham (20)
RDG
4 Tom Walker (23)
NOR
6 Micheal Dacombe (20)
SOL
7 William Beard (21)
WYC
8 Max Henderson (21)
RIC
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 16:39 > H2: 16:42 > F: 17:48


128: F K1 Paddle-Ability (Sat) 200 04.09.2021 16:45
2 Cassie Glaves (14)
4AS
3 Lewys Davies (17)
4AS
4 Jacob Hage (19)
4AS
5 Joshua Fisher (22)
LKR
6 Lindsay Thorpe (29)
4AS
7 Jacob Mansfield (20)
4AS
8 Daniel Warwick (22)
4AS
F: 16:45


129: H1 K2 Girls D 200 04.09.2021 16:51
2 Holly Attwood (16)
Chloe Ritchie (16)
WEY
WEY
3 Amelia Thomson (18)
Franchesca Williamson (18)
CLM
CLM
4 Scarlett Biles (17)
Sheila Monera Cabarique (17)
SOU
SOU
5 Katy Dixon (19)
Maggie Rae (16)
LBZ
LBZ
6 Jess Jones (15)
Lucy Tristram (16)
RLS
RLS
7 Charlotte Fulford (14)
Ruth Shephard (11)
RDG
RDG
8 Naomi Fuller (15)
Tara Karthikeyan (15)
CLM
CLM
9 Eva Mcaulay (14)
Lotte Phillips (15)
NOR
NOR
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 16:51 > H2: 16:54 > F: 17:51


130: H2 K2 Girls D 200 04.09.2021 16:54
2 Emilia Giles (12)
Tamsin Pedlar (14)
FLA
WOR
3 Poppy Cove (11)
Skye Parkinson (16)
RIC
RIC
4 Molly Bates (12)
Dianora De Bilio (13)
ROY
ROY
5 Beatrice Hill (14)
Estelle Widdows (15)
NOR
NOR
6 Tia Bajpai (15)
Kathryn Wright (15)
RDG
RDG
7 Kiera Comfort (18)
Izzy Ritchie (14)
WEY
WEY
8 May Perrin (14)
Lilly Stratford (18)
CLM
CLM
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 16:51 > H2: 16:54 > F: 17:51


131: F1 K1 Boys A/B 200 04.09.2021 16:57


132: F2 K1 Boys A/B 200 04.09.2021 17:00


133: F3 K1 Boys A/B 200 04.09.2021 17:03


134: F K1 Inter-Services Men 200 04.09.2021 17:06


135: F C2 Canoe A-D - Female 200 04.09.2021 17:09
2 Cassia Mavra (11)
RIC
4 Isabel Evans (25)
Katie Jayne Reid (27)
LIN
SPS
5 Alix Aitchison (21)
Charlotte Carey (20)
NOT
NOT
6 Laura Chalmers (18)
Nelly MacCauley (18)
NOT
NOT
7 Maisie Hunt (17)
Charlotte Sellers (17)
NOT
NOT
F: 17:09


136: F1 K1 Boys D 200 04.09.2021 17:15


137: F2 K1 Boys D 200 04.09.2021 17:18


138: F3 K1 Boys D 200 04.09.2021 17:21


139: F K2 Women A/B 200 04.09.2021 17:24
2 Lizzie Broughton (34)
Melody Hills (20)
RIC
RIC
3 Leah Falltrick (26)
Melissa Johnson (25)
CLM
CLM
4 Georgia Carmicheal (20)
Kate Hipkins (20)
LON
LON
5 Freya Peters (21)
Maia Wallace-Loizou (23)
RIC
RIC
7 Samantha Martyn (22)
Sophie Thompson (22)
WEY
WEY
8 Abi Burgess (23)
Bea Clark (20)
WEY
ROY
9 Matilda Enoch (17)
Sam Rees-Clark (27)
NOT
NOT
F: 17:24


140: F K2 Girls A/B 200 04.09.2021 17:27
3 Elizabeth Poole (18)
Cara Troy (18)
ELM
ELM
4 Imogen Hunter (17)
Katie Pocklington (19)
CAM
WYC
5 Nerys Hall (17)
Greta Roeser (17)
WEY
WEY
6 Kamila Sklenarova (15)
Hannah Toovey (14)
NOR
GLW
7 Mollie Ball (16)
Iona Patrick (16)
DEV
SPS
8 Isla Bethune (17)
ELM
F: 17:27


141: F K2 Girls C 200 04.09.2021 17:30
1 Georgia Fenwick (19)
Tilla Kubisch-Wiles (17)
RDG
RDG
2 Isabelle Fulford (17)
Phoebe Harbridge-Hui (19)
RDG
RDG
3 Daisie Ball (13)
Eloise Lamb (13)
DEV
SOU
4 Nora Jepson (17)
Catherine Long (16)
FOX
FOX
5 Emily Bowles-Trow (15)
Hannah Pemble (17)
ADS
ADS
6 Hannah Gallagher (18)
Sienna Payne (16)
WEY
CLM
7 Charlotte Le-May (19)
Tabitha Yull (19)
NOR
NOR
8 Heatherzzz Alexander (19)
Molly Gwyn (17)
ADS
WYC
9 Poppy Gilbert-Johns (17)
Beth Perry (16)
SOU
SOU
F: 17:30


142: F K1 Men A 200 04.09.2021 17:36
2 Christopher Carson (24)
WEY
3 Ben Gallacher (22)
SPS
4 Matthew Johnson (26)
CLM
5 Tom Lusty (28)
SOL
6 Daniel Johnson (28)
CLM
7 Lewis Fletcher (29)
SPS
8 Edward Nightingale (20)
WYC
F: 17:36


143: F1 K1 Men B 200 04.09.2021 17:39


144: F2 K1 Men B 200 04.09.2021 17:42


145: F K1 Men C 200 04.09.2021 17:45
3 Conor Macnab (23)
RLS
4 David Gurney (20)
CLM
5 Josh Murad (21)
NOR
6 Finn O Brien (21)
CLM
7 James Stormont (28)
FOX
8 Daniel March (20)
CLM
F: 17:45


146: F K1 Men D 200 04.09.2021 17:48


147: F K2 Girls D 200 04.09.2021 17:51


148: F K4 Boys C 500 04.09.2021 17:58
3 Charlie Allen (18)
Philippe Ehrnrooth (15)
William Scaplehorn (16)
Regan Toop (16)
DEV
DEV
DEV
WYC
4 Joshua Barzilai (18)
Trishan Bhoola (16)
Hamish Collins (17)
James Hills (16)
RIC
RIC
RIC
RIC
5 Sam Patterson (15)
Szymon Sroka (14)
Sam Stevely (15)
Will Stevely (15)
LKR
LKR
ESK
ESK
6 James Banfield (17)
Dominic Helder (16)
Nathan Prior (15)
James Ross (15)
ELM
ELM
ELM
ELM
7 Sam Bates (16)
Flynn Holt (16)
Erin Redjeb (17)
Alexander Worgan (15)
ROY
ROY
ROY
ROY
8 James Bourne (16)
Fletcher Cramer (16)
Nathaniel Lamb (16)
Philip Levkovskyy (17)
SOU
SOU
SOU
EAL
F: 17:58








149: H1 K1 Masters C 500 05.09.2021 08:30
4 Robert Guest (62)
NOT
5 Mark Pearce (51)
LON
6 Paul Gadd (61)
ADS
7 Guy Carter (45)
RIC
8 David P Smith (44)
WOR
9 Paul Stenning (45)
LBZ
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 08:30 > H2: 08:33 > F: 10:15


150: H2 K1 Masters C 500 05.09.2021 08:33
2 Matthew Villaruel (53)
EAL
3 Doug Pemble (58)
ADS
4 Nick Garner (54)
RIC
5 Jan Sklenar (51)
NOR
6 Gary Partridge (57)
TRU
7 Jack Prosser (39)
RIC
8 Kevin Smith (61)
RDG
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 08:30 > H2: 08:33 > F: 10:15


151: H1 K1 Masters D 500 05.09.2021 08:36
2 Thomas Walker (41)
RIC
4 Mark Scrivener (54)
FOX
5 Alex Clifford (49)
WEY
6 Laszlo Czillaho (66)
RIC
7 Richard Lovell (59)
DEV
8 Mark Blatchly (59)
NOT
9 Adam Want (52)
NOR
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 08:36 > H2: 08:39 > H3: 08:42 > F1: 10:18 > F2: 10:21


152: H2 K1 Masters D 500 05.09.2021 08:39
2 Balint Nagy (52)
RDG
3 Alex Flockhart (41)
RIC
4 Donal McIntyre (56)
WEY
5 David Cambell (65)
WEY
6 Peter Mietus (67)
NOT
7 Tim Gould (71)
RIC
8 Russell Campkin (42)
LBZ
9 Stuart Bell (52)
DEV
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 08:36 > H2: 08:39 > H3: 08:42 > F1: 10:18 > F2: 10:21


153: H3 K1 Masters D 500 05.09.2021 08:42
2 Martin Hancy (53)
NOR
3 Duncan Jack (57)
NOT
4 Eddie Martin (54)
SLP
5 Tony Waszkiewicz (67)
RIC
6 Richard Hayman-Joyce (55)
WEY
8 Peter Channon (61)
RIC
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 08:36 > H2: 08:39 > H3: 08:42 > F1: 10:18 > F2: 10:21


154: H1 K1 Men B 500 05.09.2021 08:45
1 Kieren Hayward (23)
NOR
2 Reef Hook (23)
EAL
3 Patrick Mongan (21)
LIN
4 Jordan Martyn (21)
WEY
5 Tom Sharpe (32)
RIC
6 Jack Brockway (20)
SPS
7 Robert Jefferies (29)
BAN
8 Zak Benstead (21)
ELM
9 Alex Bunyon (23)
CLM
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 08:45 > H2: 08:48 > H3: 08:51 > F1: 10:24 > F2: 10:27


155: H2 K1 Men B 500 05.09.2021 08:48
1 James Williams (26)
RUN
2 Daniel Jones (21)
DEV
3 Maksymilian Sielicki (20)
SPS
4 Adam Skippings (22)
CLM
5 Matthew Parkes (26)
NOR
6 Ross Mcmullen (26)
ELM
7 Andras Kovacs (24)
WEY
8 William McCracken (21)
BAN
9 Laurence Plant (35)
RDG
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 08:45 > H2: 08:48 > H3: 08:51 > F1: 10:24 > F2: 10:27


156: H3 K1 Men B 500 05.09.2021 08:51
1 Tim Gannicott-Porter (22)
CLM
2 Nicholas Perkins (21)
NOR
3 Philip Thorogood (33)
ELM
4 Robert Barkway (22)
BPS
5 Tom Holland (20)
WEY
6 Max Pickering (20)
LBZ
7 George Brooks (21)
WOR
8 Luke Phillips (20)
RIC
9 Matthew Kowal (20)
SPS
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 08:45 > H2: 08:48 > H3: 08:51 > F1: 10:24 > F2: 10:27


157: H1 K1 Men A 500 05.09.2021 08:54
3 Alex Mcintyre (22)
CLM
4 James Russell (25)
NOT
5 Daniel Johnson (28)
CLM
6 Lewis Fletcher (29)
SPS
7 Ben Gallacher (22)
SPS
8 Matthew Collinge (22)
WOR
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 08:54 > H2: 08:57 > F: 10:30


158: H2 K1 Men A 500 05.09.2021 08:57
3 Peter Wilkes (30)
CLM
4 Edward Nightingale (20)
WYC
5 Tom Lusty (28)
SOL
6 Ieuan James (23)
SPS
7 Christopher Carson (24)
WEY
8 Matthew Johnson (26)
CLM
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 08:54 > H2: 08:57 > F: 10:30


159: F C2 Canoe A-D - Men 500 05.09.2021 09:00
2 Owen Chisholm (16)
Areg Sarkisyan (16)
RIC
RIC
4 Adrian Meikle-Briggs (21)
Ben Phillips (24)
RIC
RIC
6 David Lim (30)
Sandor Szalontai (30)
RIC
RIC
8 Fabio Gohar (15)
Marcus Gohar (63)
RIC
RIC
F: 09:00


160: F K2 Inter-Services Men 500 05.09.2021 09:03


161: F K1 Inter-Services Women 500 05.09.2021 09:06


162: F K2 Men C/D 500 05.09.2021 09:09
3 Owain Herbert (21)
James Stormont (28)
FOX
FOX
4 Patrick Fillingham (20)
Sam MacDonald (21)
RDG
RDG
5 Erik Meliak (27)
Joel Wain (27)
SOU
FOY
6 Josh Murad (21)
Tom Walker (23)
NOR
NOR
7 David Gurney (20)
Finn O Brien (21)
CLM
CLM
F: 09:09


163: H1 K1 Boys A/B 500 05.09.2021 09:15
1 Robert Aries (19)
RLS
2 Muhammad Ali Kabeer (16)
WOK
3 Alfie Dewson (19)
LEE
4 Dan Sklenar (18)
NOR
5 Dominic Stanley (18)
FOX
6 Alex Tonkin (19)
RDG
7 Shirav Medepalli (17)
RIC
8 Ben Griffin (19)
RLS
9 Oscar Partridge (18)
TRU
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 09:15 > H2: 09:18 > H3: 09:21 > H4: 09:24 > F1: 10:33 > F2: 10:36


164: H2 K1 Boys A/B 500 05.09.2021 09:18
1 Arthur Morley (17)
WEY
2 Drew Howells (18)
CDF
5 Michael Motha (18)
RIC
6 Daniel Price (19)
WEY
7 Harvey Grant (18)
RIC
8 Koen Ayran (16)
FOX
9 Miklos Szabadvari (19)
RDG
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 09:15 > H2: 09:18 > H3: 09:21 > H4: 09:24 > F1: 10:33 > F2: 10:36


165: H3 K1 Boys A/B 500 05.09.2021 09:21
1 RuairĂ­ Bray (18)
SLP
2 Matt Fisher (19)
LKR
3 Toby Bullock (15)
EXE
5 Benjamin Want (19)
NOR
6 Dylan O Connor (17)
RIC
7 Andre Hinves (16)
SOU
8 James Nelson (17)
RDG
9 Joe Enoch (16)
NOT
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 09:15 > H2: 09:18 > H3: 09:21 > H4: 09:24 > F1: 10:33 > F2: 10:36


166: H4 K1 Boys A/B 500 05.09.2021 09:24
1 Ben Smith (19)
SLP
4 Danny Mavra (16)
RIC
5 Toby Booth (19)
NOR
7 Aidan Leiper (18)
SPS
8 Jack Rayment (16)
LBZ
9 James Rushby (18)
RIC
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 09:15 > H2: 09:18 > H3: 09:21 > H4: 09:24 > F1: 10:33 > F2: 10:36


167: H1 K1 Boys C 500 05.09.2021 09:27
1 Harry Critchfield (19)
BAN
2 Oliver Jackson (19)
LIN
3 Philippe Ehrnrooth (15)
DEV
4 Nathaniel Lamb (16)
SOU
6 Joshua Barzilai (18)
RIC
7 Sam Bates (16)
ROY
8 Huw Singleton (16)
NOT
9 Philip Levkovskyy (17)
EAL
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 09:27 > H2: 09:30 > H3: 09:33 > H4: 09:36 > F1: 10:54 > F2: 10:57


168: H2 K1 Boys C 500 05.09.2021 09:30
1 Edward Butler (17)
NOT
2 Fletcher Cramer (16)
SOU
3 Theo Sales (16)
CAM
4 Leo Villaruel (18)
EAL
5 Ben Stratford (18)
LBZ
6 Harry Sewell-Catchpole (16)
NOR
7 Regan Toop (16)
WYC
8 Trishan Bhoola (16)
RIC
9 Mikolaj Osmola (16)
SPS
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 09:27 > H2: 09:30 > H3: 09:33 > H4: 09:36 > F1: 10:54 > F2: 10:57


169: H3 K1 Boys C 500 05.09.2021 09:33
1 Thomas Moseley (18)
SOL
2 James Banfield (17)
ELM
3 James Hills (16)
RIC
5 Jago Taylor (17)
NOR
6 Will Stevely (15)
ESK
7 Szymon Sroka (14)
LKR
8 David Hayman-Joyce (18)
WEY
9 Peter Skinner (17)
RDG
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 09:27 > H2: 09:30 > H3: 09:33 > H4: 09:36 > F1: 10:54 > F2: 10:57


170: H4 K1 Boys C 500 05.09.2021 09:36
1 Herbert Hilyer (17)
NOR
2 Sam Hackwell (16)
TRU
3 William Scaplehorn (16)
DEV
4 Sam Stevely (15)
ESK
5 James Ross (15)
ELM
6 Cormac Tietema (16)
RDG
7 Kit Griffin (16)
RLS
8 Sam Patterson (15)
LKR
9 Carl Harris (18)
SLP
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 09:27 > H2: 09:30 > H3: 09:33 > H4: 09:36 > F1: 10:54 > F2: 10:57


171: H1 K1 Boys D 500 05.09.2021 09:42
1 Will Short (15)
ELM
2 Joseph Ellis (17)
BAN
3 Olivier Mazur (14)
RDG
4 Freddie Heard (13)
EXE
5 Patrick Allan (16)
WEY
6 Josh Power (17)
LBZ
7 Dylan Martin (14)
DEV
8 Samuel Irven (18)
CLM
9 Hamish Collins (17)
RIC
9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 H1: 09:42 > H2: 09:45 > H3: 09:48 > H4: 09:51 > H5: 09:54 > H6: 09:57 > F1: 11:00 > F2: 11:03 > F3: 11:06


172: H2 K1 Boys D 500 05.09.2021 09:45
2 Harrison Wardell (19)
LIN
3 Doogal Barnett (12)
FLA
4 Edward Saunders (16)
WEY
5 Louis Barzilai (16)
RIC
6 Noah Moxon (18)
BAN
7 Jamie Lovell (16)
DEV
8 Marcell Nagy (13)
RDG
9 Nathaniel Fuller (18)
CLM
9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 H1: 09:42 > H2: 09:45 > H3: 09:48 > H4: 09:51 > H5: 09:54 > H6: 09:57 > F1: 11:00 > F2: 11:03 > F3: 11:06


173: H3 K1 Boys D 500 05.09.2021 09:48
2 Issac Aveson (13)
ROY
4 Sam Dickson (14)
FOX
5 William Larner (16)
BAN
6 Cnochur Beveridge (17)
LON
7 Felix Shetty (16)
WEY
8 Josh Sutton (15)
WYC
9 Lewis Andrews (16)
LIN
9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 H1: 09:42 > H2: 09:45 > H3: 09:48 > H4: 09:51 > H5: 09:54 > H6: 09:57 > F1: 11:00 > F2: 11:03 > F3: 11:06


174: H4 K1 Boys D 500 05.09.2021 09:51
2 Aidan Teeuwen (16)
LON
3 Aidan Davis (19)
NOR
4 Cameron Allan (19)
WEY
5 Ethan Hunt (14)
FOY
6 James Lynn (16)
BAN
7 Tyler Kinder (14)
RDG
8 Alexander Worgan (15)
ROY
9 James Sirrell (15)
RLS
9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 H1: 09:42 > H2: 09:45 > H3: 09:48 > H4: 09:51 > H5: 09:54 > H6: 09:57 > F1: 11:00 > F2: 11:03 > F3: 11:06


175: H5 K1 Boys D 500 05.09.2021 09:54
2 Ryan Taylor (15)
BAN
3 Ben Shipway (17)
SOU
4 Sam Bicknell (18)
WEY
5 Rory Smith (15)
NOR
6 Joseph Galliers (17)
LBZ
7 Cameron O Hare (15)
DEV
8 Jenson Macnab (15)
RDG
9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 H1: 09:42 > H2: 09:45 > H3: 09:48 > H4: 09:51 > H5: 09:54 > H6: 09:57 > F1: 11:00 > F2: 11:03 > F3: 11:06


176: H6 K1 Boys D 500 05.09.2021 09:57
2 Tom Mableson (16)
NOR
3 Nathan Prior (15)
ELM
4 Arthur Hunter-Hopkins (13)
DEV
5 James Bourne (16)
SOU
6 Magnus Gravell (17)
LBZ
7 Austen Long Ching Tang (16)
RIC
8 Daniel O'Halloran (16)
CLM
9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 H1: 09:42 > H2: 09:45 > H3: 09:48 > H4: 09:51 > H5: 09:54 > H6: 09:57 > F1: 11:00 > F2: 11:03 > F3: 11:06


177: H1 K1 Boys Intermediate 500 05.09.2021 10:00
2 Owen Attwood (13)
WEY
3 Edward Ives (14)
TRU
4 Danny Saunders (14)
WEY
5 Jake Marsh (15)
WYC
6 Sam Sparks (13)
RLS
7 Toby Weeks (15)
RLS
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 10:00 > H2: 10:03 > H3: 10:06 > F1: 11:09 > F2: 11:12


178: H2 K1 Boys Intermediate 500 05.09.2021 10:03
3 Ben Flint (15)
WEY
4 Conor Simmons (15)
LIN
5 Daniel Neumann (13)
RLS
6 Henry Pitt (13)
ROY
7 Lucas Clifford (13)
WEY
8 Owen Harris (14)
CDF
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 10:00 > H2: 10:03 > H3: 10:06 > F1: 11:09 > F2: 11:12


179: H3 K1 Boys Intermediate 500 05.09.2021 10:06
3 Aeron Murphy (14)
RLS
4 Callum Comfort (15)
WEY
5 William Roeser (14)
WEY
6 Harris Bell (14)
FOR
7 Matthew Hackwell (14)
TRU
8 Jackson Weise (14)
RIC
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 10:00 > H2: 10:03 > H3: 10:06 > F1: 11:09 > F2: 11:12


180: H1 C4 Andrew Bonham Memorial 500 05.09.2021 10:09
2 Joshua Barzilai (18)
Marcus Gohar (63)
Cassia Mavra (11)
Ben Phillips (24)
RIC
RIC
RIC
RIC
4 Owen Chisholm (16)
Jelizaveta Jermakova (23)
David Leech (30)
Areg Sarkisyan (16)
RIC
RIC
RIC
RIC
6 Patrick Allan (16)
Lauren Godsave (33)
David Hayman-Joyce (18)
Jordan Martyn (21)
WEY
WEY
WEY
WEY
3 BT in Heats 1-2 to Final H1: 10:09 > H2: 13:48 > F: 16:03


181: F K1 Masters C 500 05.09.2021 10:15


182: F1 K1 Masters D 500 05.09.2021 10:18


183: F2 K1 Masters D 500 05.09.2021 10:21


184: F1 K1 Men B 500 05.09.2021 10:24


185: F2 K1 Men B 500 05.09.2021 10:27


186: F K1 Men A 500 05.09.2021 10:30


187: F1 K1 Boys A/B 500 05.09.2021 10:33


188: F2 K1 Boys A/B 500 05.09.2021 10:36


189: F K1 Masters A 500 05.09.2021 10:39
3 Nigel Jones (44)
NOT
4 Brett Irvine (43)
RIC
5 James Mayers (48)
RUN
6 Shaune Walsh (36)
NOT
7 Matthew Enoch (46)
NOT
F: 10:39


190: F K1 Masters B 500 05.09.2021 10:42
1 Michael Martin (57)
LBZ
2 Andrew Kelly (64)
RUN
4 David Martyn (55)
WEY
5 Jeremy Freeland (52)
RDG
6 Julian Anderson (51)
SOU
7 David Millar (56)
EXE
8 Mark Giles (50)
FLA
9 John Drummond (48)
RDG
F: 10:42


191: F K1 Men C 500 05.09.2021 10:45
3 James Stormont (28)
FOX
4 Josh Murad (21)
NOR
6 David Gurney (20)
CLM
7 Finn O Brien (21)
CLM
F: 10:45


192: F K4 Inter-Services Men 500 05.09.2021 10:48


193: F K2 Inter-Services Women 500 05.09.2021 10:51


194: F1 K1 Boys C 500 05.09.2021 10:54


195: F2 K1 Boys C 500 05.09.2021 10:57


196: F1 K1 Boys D 500 05.09.2021 11:00


197: F2 K1 Boys D 500 05.09.2021 11:03


198: F3 K1 Boys D 500 05.09.2021 11:06


199: F1 K1 Boys Intermediate 500 05.09.2021 11:09


200: F2 K1 Boys Intermediate 500 05.09.2021 11:12


201: H1 K1 WMasters C/D 500 05.09.2021 11:15
2 Sarah Vernau (44)
NOT
3 Catherine Drummond (42)
RDG
4 Hannah Peck (39)
RIC
7 Faye Whitear (36)
RIC
8 Sally Alexander (57)
ADS
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 11:15 > H2: 11:18 > F: 12:18


202: H2 K1 WMasters C/D 500 05.09.2021 11:18
2 Robyn Von Maltzahn (41)
RIC
4 Kelly Barkway (50)
BPS
5 Ludy Hills (44)
RIC
6 Katherine Wilson (37)
RDG
8 Jodie Barrell (39)
LBZ
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 11:15 > H2: 11:18 > F: 12:18


203: H1 C1 Canoe A-D - Female 200 05.09.2021 11:27
3 Afton Fitzhenry (27)
BCC
4 Alix Aitchison (21)
NOT
5 Jelizaveta Jermakova (23)
RIC
6 Hannah Page (18)
NOT
7 Charlotte Sellers (17)
NOT
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 11:27 > H2: 11:30 > F: 12:54


204: H2 C1 Canoe A-D - Female 200 05.09.2021 11:30
4 Isabel Evans (25)
LIN
5 Laura Chalmers (18)
NOT
6 Maisie Hunt (17)
NOT
7 Nelly MacCauley (18)
NOT
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 11:27 > H2: 11:30 > F: 12:54


205: H1 SUP Women Open R1 200 05.09.2021 11:36
2 Anni Smith - 31 M (56)
SUP
3 Donna Palfreman - 26 M (37)
SUP
4 Anna Little - 13 M (49)
SUP
6 Verity Thomas - 27 M (40)
SUP
7 Karen Greener - 20 M (54)
SUP
8 Andrea Richardson - 28 M (3)
SUP
9 BT across Runs 1 and 2 to Final H1: 11:36 > H2: 11:39 > H3: 11:42 > F: 14:30


206: H2 SUP Women Open R1 200 05.09.2021 11:39
2 Sarah Perkins - 10 M (50)
SUP
3 Karen Savage - 25 M (51)
SUP
4 Ashley Allen - 08 S (35)
SUP
5 Felicity Hurst - 21 S (35)
SUP
6 Emma Adams - 37 M (48)
SUP
7 Holly Pye - 40 S (25)
SUP
8 Lisa Grzeskowiak - 35 M (46)
SUP
9 BT across Runs 1 and 2 to Final H1: 11:36 > H2: 11:39 > H3: 11:42 > F: 14:30


207: H3 SUP Women Open R1 200 05.09.2021 11:42
3 Sonya Brotherton - 03 M (49)
SUP
6 Lesley Hodge - 18 M (56)
SUP
8 Emily Evans - 02 S (32)
SUP
9 BT across Runs 1 and 2 to Final H1: 11:36 > H2: 11:39 > H3: 11:42 > F: 14:30


208: H1 SUP Men Open R1 200 05.09.2021 11:48
2 Simon Bowen - 29 M (45)
SUP
3 David Walker - 41 S (30)
SUP
4 Ben Pye - 24 S (22)
SUP
5 Chris Collins - 23 M (38)
SUP
6 Mark Salter - 33 M (47)
SUP
7 George Humphreys - 38 M (62)
SUP
8 Bruce Smith - 34 M (49)
SUP
9 BT across Runs 1 and 2 to Final H1: 11:48 > H2: 11:51 > H3: 11:54 > F: 14:33


209: H2 SUP Men Open R1 200 05.09.2021 11:51
3 Christopher Bland - 36 M (51)
SUP
4 Kevin Hodge - 19 M (54)
SUP
5 James Little - 12 J (16)
SUP
6 John Parker - 32 M (54)
SUP
7 Jack Prosser - 05 M (39)
SUP
8 Kieran Hayward - 04 S (23)
SUP
9 BT across Runs 1 and 2 to Final H1: 11:48 > H2: 11:51 > H3: 11:54 > F: 14:33


210: H3 SUP Men Open R1 200 05.09.2021 11:54
3 Jasper Thompson-Isaacs - 01 J (15)
SUP
4 John Oliver - 16 M (39)
SUP
5 Dave Scott - 39 M (45)
SUP
6 Phil May - 11 M (42)
SUP
8 Scott Warren - 17 S (34)
SUP
9 BT across Runs 1 and 2 to Final H1: 11:48 > H2: 11:51 > H3: 11:54 > F: 14:33


211: F K4 Masters A/B 200 05.09.2021 12:00
4 Paul Dimmock (63)
David Martyn (55)
Donal McIntyre (56)
Duncan Roeser (54)
WEY
WEY
WEY
WEY
5 John Drummond (48)
Jeremy Freeland (52)
Balint Nagy (52)
Kevin Smith (61)
RDG
RDG
RDG
RDG
6 Grant Anderson (39)
James Butler (53)
Matthew Enoch (46)
Nigel Jones (44)
NOT
NOT
NOT
NOT
F: 12:00


212: H1 K1 Women C + WMasters B 500 05.09.2021 12:06
3 Alice Murphy (30)
BAN
4 Leah Falltrick (26)
CLM
5 Lydia Oxtoby (30)
LBZ
6 Katy Walker (20)
NOR
7 Katherine Trotter (29)
ELM
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:06 > H2: 12:09 > F: 13:54


213: H2 K1 Women C + WMasters B 500 05.09.2021 12:09
3 Suzanne de Bruijn (36)
NOR
4 Amy Daysh (20)
EXE
6 Hannah Stephens (21)
CDF
7 Katie Williams (30)
ELM
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:06 > H2: 12:09 > F: 13:54


214: H1 K1 Women A/B 500 05.09.2021 12:12
3 Amelia Skye Cadell (21)
SPS
4 Abi Burgess (23)
WEY
5 Deborah Kerr (25)
SPS
6 Lucy Lee-Smith (25)
NOR
8 Lucy Guest (20)
NOT
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 12:12 > H2: 12:15 > F: 13:57


215: H2 K1 Women A/B 500 05.09.2021 12:15
3 Katie Brookes (20)
WOR
4 Melissa Johnson (25)
CLM
5 Lizzie Broughton (34)
RIC
6 Sam Rees-Clark (27)
NOT
7 Samantha Martyn (22)
WEY
8 Nicole Wells (27)
LIN
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 12:12 > H2: 12:15 > F: 13:57


216: F K1 WMasters C/D 500 05.09.2021 12:18


217: H1 K1 Girls A/B 500 05.09.2021 12:21
1 Jessica Urquhart (19)
BAN
2 Hannah Toovey (14)
GLW
3 Mollie Ball (16)
DEV
4 Cara Troy (18)
ELM
5 Greta Roeser (17)
WEY
6 Katie Pocklington (19)
WYC
7 Jessica Holmes (19)
RIC
8 Elizabeth Poole (18)
ELM
9 Imogen Hunter (17)
CAM
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 12:21 > H2: 12:24 > F: 14:00


218: H2 K1 Girls A/B 500 05.09.2021 12:24
2 Georgia Boonham (17)
RDG
4 Annabel Hutchinson (16)
RDG
6 Nerys Hall (17)
WEY
7 Iona Patrick (16)
SPS
8 Kamila Sklenarova (15)
NOR
9 Scarlett James (18)
SER
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 12:21 > H2: 12:24 > F: 14:00


219: H1 K1 Girls C 500 05.09.2021 12:27
1 Hannah Gallagher (18)
WEY
2 Isabelle Fulford (17)
RDG
3 Poppy Gilbert-Johns (17)
SOU
4 Catherine Long (16)
FOX
5 Stephanie Blatchly (17)
NOT
6 Tabitha Yull (19)
NOR
7 Hannah Pemble (17)
ADS
8 Daisie Ball (13)
DEV
9 Jasmine Spencer (17)
RLS
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:27 > H2: 12:30 > F: 14:03


220: H2 K1 Girls C 500 05.09.2021 12:30
1 Emily Bowles-Trow (15)
ADS
2 Molly Gwyn (17)
WYC
4 Tilla Kubisch-Wiles (17)
RDG
5 Abbie Fisher (18)
LIN
7 Sienna Payne (16)
CLM
8 Georgia Fenwick (19)
RDG
9 Beth Perry (16)
SOU
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:27 > H2: 12:30 > F: 14:03


221: H1 K1 Girls D 500 05.09.2021 12:33
2 Jess Dubock (17)
FOX
3 Dianora De Bilio (13)
ROY
4 Ruby Benstead (19)
ELM
5 Chloe Ritchie (16)
WEY
6 Skye Parkinson (16)
RIC
7 Milly Pepper (17)
LIN
8 Franchesca Williamson (18)
CLM
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 12:33 > H2: 12:36 > H3: 12:39 > F1: 14:06 > F2: 14:09


222: H2 K1 Girls D 500 05.09.2021 12:36
3 Scarlett Biles (17)
SOU
4 Estelle Widdows (15)
NOR
5 Kiera Comfort (18)
WEY
6 Evie Giles (15)
FLA
7 Lucy Tristram (16)
RLS
8 Frankie Scrivener (15)
FOX
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 12:33 > H2: 12:36 > H3: 12:39 > F1: 14:06 > F2: 14:09


223: H3 K1 Girls D 500 05.09.2021 12:39
1 Chelsey Dixon (26)
PAR
3 Charlotte Fulford (14)
RDG
4 Holly Attwood (16)
WEY
5 Sheila Monera Cabarique (17)
SOU
8 Annie Bates (14)
ROY
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 12:33 > H2: 12:36 > H3: 12:39 > F1: 14:06 > F2: 14:09


224: F C1 Canoe A-D - Female 200 05.09.2021 12:54


225: H1 SUP Men Open R2 200 05.09.2021 12:57
2 Scott Warren - 17 S (34)
SUP
3 Ben Pye - 24 S (22)
SUP
4 George Humphreys - 38 M (62)
SUP
5 John Oliver - 16 M (39)
SUP
6 Bruce Smith - 34 M (49)
SUP
7 Mark Salter - 33 M (47)
SUP
9 BT across Runs 1 and 2 to Final H1: 12:57 > H2: 13:00 > H3: 13:03


226: H2 SUP Men Open R2 200 05.09.2021 13:00
2 Kevin Hodge - 19 M (54)
SUP
3 Dave Scott - 39 M (45)
SUP
4 Phil May - 11 M (42)
SUP
5 Kieran Hayward - 04 S (23)
SUP
6 Jasper Thompson-Isaacs - 01 J (15)
SUP
7 Christopher Bland - 36 M (51)
SUP
8 David Walker - 41 S (30)
SUP
9 BT across Runs 1 and 2 to Final H1: 12:57 > H2: 13:00 > H3: 13:03


227: H3 SUP Men Open R2 200 05.09.2021 13:03
3 John Parker - 32 M (54)
SUP
4 Simon Bowen - 29 M (45)
SUP
5 Jack Prosser - 05 M (39)
SUP
6 Chris Collins - 23 M (38)
SUP
7 James Little - 12 J (16)
SUP
9 BT across Runs 1 and 2 to Final H1: 12:57 > H2: 13:00 > H3: 13:03


228: H1 SUP Women Open R2 200 05.09.2021 13:06
2 Lisa Grzeskowiak - 35 M (46)
SUP
3 Felicity Hurst - 21 S (35)
SUP
5 Ashley Allen - 08 S (35)
SUP
6 Donna Palfreman - 26 M (37)
SUP
7 Andrea Richardson - 28 M (3)
SUP
9 BT across Runs 1 and 2 to Final H1: 13:06 > H2: 13:09 > H3: 13:12


229: H2 SUP Women Open R2 200 05.09.2021 13:09
2 Karen Greener - 20 M (54)
SUP
3 Anni Smith - 31 M (56)
SUP
4 Holly Pye - 40 S (25)
SUP
5 Emily Evans - 02 S (32)
SUP
7 Anna Little - 13 M (49)
SUP
8 Sonya Brotherton - 03 M (49)
SUP
9 BT across Runs 1 and 2 to Final H1: 13:06 > H2: 13:09 > H3: 13:12


230: H3 SUP Women Open R2 200 05.09.2021 13:12
5 Karen Savage - 25 M (51)
SUP
6 Sarah Perkins - 10 M (50)
SUP
7 Verity Thomas - 27 M (40)
SUP
8 Emma Adams - 37 M (48)
SUP
9 BT across Runs 1 and 2 to Final H1: 13:06 > H2: 13:09 > H3: 13:12


231: H1 K4 Masters C/D 200 05.09.2021 13:15
2 David Battershell (58)
Alex Clifford (49)
Peter Gorman (67)
Donal McIntyre (56)
WEY
WEY
WEY
WEY
3 John Avery (52)
Tim Chamberlin (50)
Doug Herbert (47)
Peter Willis (66)
CLM
CLM
CLM
CLM
4 Sally Alexander (57)
Andy Dodson (59)
Paul Gadd (61)
Doug Pemble (58)
ADS
ADS
ADS
ADS
5 Guy Carter (45)
Mike Fegent (66)
Nick Garner (54)
Thomas Walker (41)
RIC
RIC
RIC
RIC
8 Mike Anderson (47)
Martin Hancy (53)
Christopher Schofield (57)
Jan Sklenar (51)
NOR
NOR
NOR
NOR
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 13:15 > H2: 13:18 > F: 14:39


232: H2 K4 Masters C/D 200 05.09.2021 13:18
2 Peter Channon (61)
Laszlo Czillaho (66)
Tim Gould (71)
Tony Waszkiewicz (67)
RIC
RIC
RIC
RIC
3 David Cambell (65)
Richard Hayman-Joyce (55)
Paul Thompson (62)
Emma Watts (48)
WEY
WEY
WEY
WEY
4 Mark Blatchly (59)
Robert Guest (62)
Duncan Jack (57)
Peter Mietus (67)
NOT
NOT
NOT
NOT
5 Phil Curry (64)
Mark Deville (59)
Daniel Griffiths (51)
Phil Russell (54)
CLM
CLM
CLM
CLM
6 Russell Campkin (42)
Nigel Dixon (60)
Christopher Jones (46)
Paul Stenning (45)
LBZ
LBZ
LBZ
LBZ
8 Mark Ball (52)
Stuart Bell (52)
Trevor Hunter (56)
Richard Lovell (59)
DEV
DEV
DEV
DEV
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 13:15 > H2: 13:18 > F: 14:39


233: F V1 Para Women VL3 + Men VL2 R1 200 05.09.2021 13:21
4 Hope Gordon (28)
SPS
6 Stewart Clark (57)
CLM
F: 13:21


234: H1 K2 Boys C 200 05.09.2021 13:24
2 Sam Stevely (15)
Will Stevely (15)
ESK
ESK
3 Philip Levkovskyy (17)
Theo Sales (16)
EAL
CAM
4 Harry Sewell-Catchpole (16)
Jago Taylor (17)
NOR
NOR
5 Sam Patterson (15)
Szymon Sroka (14)
LKR
LKR
6 James Bourne (16)
Fletcher Cramer (16)
SOU
SOU
7 Harry Critchfield (19)
Noah Moxon (18)
BAN
BAN
8 James Banfield (17)
James Ross (15)
ELM
ELM
9 Trishan Bhoola (16)
James Hills (16)
RIC
RIC
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 13:24 > H2: 13:27 > F: 14:45


235: H2 K2 Boys C 200 05.09.2021 13:27
2 Nathan Prior (15)
Will Short (15)
ELM
ELM
3 Oliver Jackson (19)
Harrison Wardell (19)
LIN
LIN
4 Joshua Barzilai (18)
Hamish Collins (17)
RIC
RIC
6 Philippe Ehrnrooth (15)
William Scaplehorn (16)
DEV
DEV
7 Edward Butler (17)
Nathaniel Lamb (16)
NOT
SOU
8 Tilla Kubisch-Wiles (17)
Cormac Tietema (16)
RDG
RDG
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 13:24 > H2: 13:27 > F: 14:45


236: H1 K2 WMasters C/D 200 05.09.2021 13:30
2 Vanessa Impey (45)
Louise Phillips (30)
RIC
RIC
5 Jan Alexander (60)
Julie Bie (60)
NOR
NOR
6 Michelle Butler (52)
Justine Jenkins (53)
NOT
NOT
7 Joanne Davis (55)
Jenni Moore (39)
NOR
NOR
8 Hannah Peck (39)
Annette Peters (56)
RIC
RIC
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 13:30 > H2: 13:33 > F: 14:36


237: H2 K2 WMasters C/D 200 05.09.2021 13:33
3 Robyn Von Maltzahn (41)
Faye Whitear (36)
RIC
RIC
4 Andrea Hinkova (50)
Sarah Walker (49)
NOR
NOR
5 Eleanor Thraves (37)
Sarah Vernau (44)
NOT
NOT
6 Coral Drane (59)
Tania Morley (57)
NOR
NOR
7 Catherine Drummond (42)
Erika Hutchinson (45)
RDG
RDG
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 13:30 > H2: 13:33 > F: 14:36


238: H1 K2 Boys D 200 05.09.2021 13:36
2 Henry Pitt (13)
Alexander Worgan (15)
ROY
ROY
3 James Lynn (16)
Ryan Taylor (15)
BAN
BAN
4 Jamie Lovell (16)
Cameron O Hare (15)
DEV
DEV
5 Doogal Barnett (12)
Evie Giles (15)
FLA
FLA
6 Lucas Clifford (13)
William Roeser (14)
WEY
WEY
7 Austen Long Ching Tang (16)
Jackson Weise (14)
RIC
RIC
8 Aidan Davis (19)
Tom Mableson (16)
NOR
NOR
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:36 > H2: 13:39 > H3: 13:42 > F1: 14:48 > F2: 14:51


239: H2 K2 Boys D 200 05.09.2021 13:39
2 Magnus Gravell (17)
Olie Power (16)
LBZ
LBZ
3 Arthur Hunter-Hopkins (13)
Dylan Martin (14)
DEV
DEV
4 Ben Flint (15)
Danny Saunders (14)
WEY
WEY
5 Patrick Allan (16)
Sam Bicknell (18)
WEY
WEY
6 Ethan Hunt (14)
Rory Smith (15)
FOY
NOR
7 Louis Barzilai (16)
Leon Gospodinov (12)
RIC
RIC
8 Joseph Ellis (17)
William Larner (16)
BAN
BAN
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:36 > H2: 13:39 > H3: 13:42 > F1: 14:48 > F2: 14:51


240: H3 K2 Boys D 200 05.09.2021 13:42
3 Edward Saunders (16)
Felix Shetty (16)
WEY
WEY
4 Tyler Kinder (14)
Olivier Mazur (14)
RDG
RDG
5 Ruby Benstead (19)
Dominic Helder (16)
ELM
ELM
6 James Sirrell (15)
Sam Sparks (13)
RLS
RLS
7 Joseph Galliers (17)
Josh Power (17)
LBZ
LBZ
8 Nathaniel Fuller (18)
Samuel Irven (18)
CLM
CLM
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:36 > H2: 13:39 > H3: 13:42 > F1: 14:48 > F2: 14:51


241: H2 C4 Andrew Bonham Memorial 500 05.09.2021 13:48
4 Fabio Gohar (15)
Adrian Meikle-Briggs (21)
Andor Szalontai (11)
Sandor Szalontai (30)
RIC
RIC
RIC
RIC
6 Andrew Elliott (15)
David Lim (30)
Louise Phillips (30)
Gabor Szeltner (46)
RIC
RIC
RIC
RIC
3 BT in Heats 1-2 to Final H1: 10:09 > H2: 13:48 > F: 16:03


242: F K1 Women D 500 05.09.2021 13:51
1 Imogen Hill (20)
CLM
2 Kitty Kirby (21)
WYC
3 Jenny Clegg (20)
DEV
4 Elly O'Connell (29)
RIC
5 Katharine Millar (23)
EXE
6 Kate Callaghan (21)
SOU
7 Lauren Avery (24)
CLM
8 Charlie Dickson (20)
FOX
9 Holly Mobbs (24)
WEY
F: 13:51


243: F K1 Women C + WMasters B 500 05.09.2021 13:54


244: F K1 Women A/B 500 05.09.2021 13:57


245: F K1 Girls A/B 500 05.09.2021 14:00


246: F K1 Girls C 500 05.09.2021 14:03


247: F1 K1 Girls D 500 05.09.2021 14:06


248: F2 K1 Girls D 500 05.09.2021 14:09


249: F K1 Girls Intermediate 500 05.09.2021 14:12
1 Emily Twort (15)
LIN
2 Eloise Lamb (13)
SOU
3 Molly Bates (12)
ROY
4 Hanna Nagy (13)
RDG
5 Phoebe Davison (15)
LIN
6 Ruth Shephard (11)
RDG
7 Poppy Cove (11)
RIC
8 Madeline Dawson (15)
LIN
9 Izzy Ritchie (14)
WEY
F: 14:12


250: H1 K2 Lightning A/B 500 05.09.2021 14:15
2 Knoah Ayran (11)
Noah Nobbs (10)
FOX
NOR
3 Fahron Adams (11)
Connie O Hare (11)
DEV
DEV
4 William Bowles-Trow (12)
Harriet Gwyn (12)
ADS
WYC
5 Libby Harris (10)
Riley Wilford (11)
CDF
CDF
6 Amilee Herbert (13)
Lottie Mayers (13)
CLM
RUN
7 Joshua Drummond (10)
Jack Wade (10)
RDG
RDG
8 Ruby Perkins (13)
Hannah Tristram (13)
LBZ
RLS
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 14:15 > H2: 14:18 > F: 15:00


251: H2 K2 Lightning A/B 500 05.09.2021 14:18
3 Dieter Roberts Johnson (12)
Harrison Schofield (12)
NOR
NOR
4 Theo Bush (12)
Alfie Scaplehorn (12)
DEV
DEV
5 Ewan Bates (13)
Ethan Duncan (13)
LBZ
LBZ
6 Marshall Davie (11)
Tom Patterson (13)
LKR
LKR
7 Leon Gospodinov (12)
Bella Keane (13)
RIC
RIC
8 Finley Chamberlin (12)
Rebecca Perrin (13)
CLM
CLM
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 14:15 > H2: 14:18 > F: 15:00


252: F K2 Paddle-Ability (Sun) 500 05.09.2021 14:21
5 Jacob Mansfield (20)
Daniel Warwick (22)
4AS
4AS
6 Cassie Glaves (14)
Jacob Hage (19)
4AS
4AS
F: 14:21


253: F SUP Women Open R1 200 05.09.2021 14:30


254: F SUP Men Open R1 200 05.09.2021 14:33


255: F K2 WMasters C/D 200 05.09.2021 14:36


256: F K4 Masters C/D 200 05.09.2021 14:39


257: F V1 Para Women VL3 + Men VL2 R2 200 05.09.2021 14:42
4 Stewart Clark (57)
CLM
5 Hope Gordon (28)
SPS
F: 14:42


258: F K2 Boys C 200 05.09.2021 14:45


259: F1 K2 Boys D 200 05.09.2021 14:48


260: F2 K2 Boys D 200 05.09.2021 14:51


261: F C1 Canoe A-D - Men 200 05.09.2021 14:54
2 Areg Sarkisyan (16)
RIC
3 Sandor Szalontai (30)
RIC
4 Hou Lei (17)
NOT
5 Adrian Meikle-Briggs (21)
RIC
6 David Lim (30)
RIC
7 David Leech (30)
RIC
8 Owen Chisholm (16)
RIC
9 Fabio Gohar (15)
RIC
F: 14:54


262: F K2 Lightning A/B 500 05.09.2021 15:00


263: F C2 Canoe A-D - Female 500 05.09.2021 15:03
2 Maisie Hunt (17)
Charlotte Sellers (17)
NOT
NOT
4 Afton Fitzhenry (27)
Bethany Gill (26)
BCC
CLM
6 Laura Chalmers (18)
Hannah Page (18)
NOT
NOT
F: 15:03


264: F K1 Inter-Services Men 500 05.09.2021 15:06


265: H1 K2 Men A/B 500 05.09.2021 15:09
2 Kieren Hayward (23)
Tom Walker (23)
NOR
NOR
3 Luke Phillips (20)
Tom Sharpe (32)
RIC
RIC
4 Tom Holland (20)
Andras Kovacs (24)
WEY
WEY
5 Lewis Fletcher (29)
Tom Lusty (28)
SPS
SOL
6 Matthew Kowal (20)
Maksymilian Sielicki (20)
SPS
SPS
7 Zak Benstead (21)
Ross Mcmullen (26)
ELM
ELM
8 William Stroud (23)
Peter Wilkes (30)
CLM
CLM
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 15:09 > H2: 15:12 > H3: 15:15 > F1: 16:21 > F2: 16:24


266: H2 K2 Men A/B 500 05.09.2021 15:12
3 Freddie Kemp (21)
Laurence Plant (35)
RDG
RDG
4 Max Pickering (20)
Jack Rayment (16)
LBZ
LBZ
5 Daniel Johnson (28)
Matthew Johnson (26)
CLM
CLM
6 Edoardo Righelli (32)
Nicholas Stormont (26)
FOX
FOX
7 George Brooks (21)
Daniel Jones (21)
WOR
DEV
8 Tim Gannicott-Porter (22)
Adam Skippings (22)
CLM
CLM
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 15:09 > H2: 15:12 > H3: 15:15 > F1: 16:21 > F2: 16:24


267: H3 K2 Men A/B 500 05.09.2021 15:15
3 Ivan Lawler (56)
Philip Thorogood (33)
ELM
ELM
4 Alex Bunyon (23)
Alex Mcintyre (22)
CLM
CLM
5 Ieuan James (23)
Edward Nightingale (20)
SPS
WYC
6 Ben Oakley (34)
James Russell (25)
NOT
NOT
7 Robert Jefferies (29)
William McCracken (21)
BAN
BAN
8 Robert Barkway (22)
Nicholas Perkins (21)
BPS
NOR
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 15:09 > H2: 15:12 > H3: 15:15 > F1: 16:21 > F2: 16:24


268: H1 K1 Men D 500 05.09.2021 15:21
3 William Beard (21)
WYC
5 Joel Wain (27)
FOY
6 Micheal Dacombe (20)
SOL
8 Patrick Fillingham (20)
RDG
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 15:21 > H2: 15:24 > F: 16:27


269: H2 K1 Men D 500 05.09.2021 15:24
3 Sam MacDonald (21)
RDG
4 Tom Walker (23)
NOR
6 Max Henderson (21)
RIC
7 Erik Meliak (27)
SOU
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 15:21 > H2: 15:24 > F: 16:27


270: H1 K2 Masters C/D 500 05.09.2021 15:27
2 John Avery (52)
Tim Chamberlin (50)
CLM
CLM
5 David Battershell (58)
Donal McIntyre (56)
WEY
WEY
6 Paul Gadd (61)
Doug Pemble (58)
ADS
ADS
7 Guy Carter (45)
Nick Garner (54)
RIC
RIC
8 Jan Sklenar (51)
Adam Want (52)
NOR
NOR
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 15:27 > H2: 15:30 > H3: 15:33 > F1: 16:30 > F2: 16:33


271: H2 K2 Masters C/D 500 05.09.2021 15:30
2 David Cambell (65)
Peter Gorman (67)
WEY
WEY
3 Dave Hadley (57)
Ian Radcliffe (53)
NOT
NOT
4 Laszlo Czillaho (66)
Mike Fegent (66)
RIC
RIC
5 Paul Brookes (55)
Daniel Driskel (38)
Matthew Villaruel (53)
GAI
EAL
EAL
6 Russell Campkin (42)
Paul Stenning (45)
LBZ
LBZ
8 Thomas Walker (41)
Tony Waszkiewicz (67)
RIC
RIC
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 15:27 > H2: 15:30 > H3: 15:33 > F1: 16:30 > F2: 16:33


272: H3 K2 Masters C/D 500 05.09.2021 15:33
2 Peter Channon (61)
Tim Gould (71)
RIC
RIC
3 Mike Anderson (47)
Martin Hancy (53)
NOR
NOR
4 Mark Ball (52)
Stuart Bell (52)
DEV
DEV
5 Mark Blatchly (59)
Robert Guest (62)
NOT
NOT
6 Mark Deville (59)
Daniel Griffiths (51)
CLM
CLM
7 Alex Clifford (49)
Richard Hayman-Joyce (55)
WEY
WEY
8 Paul Hackwell (53)
Gary Partridge (57)
TRU
TRU
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 15:27 > H2: 15:30 > H3: 15:33 > F1: 16:30 > F2: 16:33


273: H1 K2 WMasters C/D 500 05.09.2021 15:36
2 Tracy Avery (56)
Amanda Clark (56)
CLM
CLM
3 Catherine Drummond (42)
Erika Hutchinson (45)
RDG
RDG
4 Robyn Von Maltzahn (41)
Faye Whitear (36)
RIC
RIC
5 Andrea Hinkova (50)
Sarah Walker (49)
NOR
NOR
6 Coral Drane (59)
Tania Morley (57)
NOR
NOR
7 Hannah Peck (39)
Annette Peters (56)
RIC
RIC
8 Michelle Butler (52)
Justine Jenkins (53)
NOT
NOT
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 15:36 > H2: 15:39 > F: 16:40


274: H2 K2 WMasters C/D 500 05.09.2021 15:39
3 Joanne Davis (55)
Jenni Moore (39)
NOR
NOR
4 Jan Alexander (60)
Julie Bie (60)
NOR
NOR
5 Vanessa Impey (45)
Louise Phillips (30)
RIC
RIC
8 Eleanor Thraves (37)
Sarah Vernau (44)
NOT
NOT
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 15:36 > H2: 15:39 > F: 16:40


275: H1 K2 Boys A/B 500 05.09.2021 15:42
2 Robert Aries (19)
Ben Griffin (19)
RLS
RLS
3 Danny Mavra (16)
Shirav Medepalli (17)
RIC
RIC
4 Daniel Price (19)
Sam Swan (19)
WEY
WEY
6 Alex Tonkin (19)
Finlay Topham (18)
RDG
RDG
8 Herbert Hilyer (17)
Dan Sklenar (18)
NOR
NOR
9 Joe Enoch (16)
Huw Singleton (16)
NOT
NOT
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 15:42 > H2: 15:45 > F: 16:36


276: H2 K2 Boys A/B 500 05.09.2021 15:45
3 Dylan O Connor (17)
James Rushby (18)
RIC
RIC
4 Koen Ayran (16)
Haydyn Cooke-Bayley (17)
FOX
NOT
5 Michael Motha (18)
Dominic Stanley (18)
RIC
FOX
6 Harry Freeland (17)
Gabriel Popham-Coveley (17)
RDG
FOX
7 Muhammad Ali Kabeer (16)
James Nelson (17)
WOK
RDG
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 15:42 > H2: 15:45 > F: 16:36


277: F K4 Inter-Services Women 500 05.09.2021 15:48


278: F K4 Girls A/B 500 05.09.2021 15:51
4 Mollie Ball (16)
Annabel Hutchinson (16)
Iona Patrick (16)
Beth Perry (16)
DEV
RDG
ESK
SOU
5 Joshie Allan (12)
Hannah Gallagher (18)
Nerys Hall (17)
Greta Roeser (17)
WEY
WEY
WEY
WEY
6 Imogen Hunter (17)
Katie Pocklington (19)
Kamila Sklenarova (15)
Hannah Toovey (14)
CAM
WYC
NOR
GLW
F: 15:51


279: F K4 Girls C 500 05.09.2021 15:57
4 Heatherzzz Alexander (19)
Emily Bowles-Trow (15)
Dianora De Bilio (13)
Hannah Pemble (17)
ADS
ADS
ROY
ADS
5 Georgia Fenwick (19)
Isabelle Fulford (17)
Phoebe Harbridge-Hui (19)
Tilla Kubisch-Wiles (17)
RDG
RDG
RDG
RDG
6 Daisie Ball (13)
Molly Gwyn (17)
Eloise Lamb (13)
Catherine Long (16)
DEV
WYC
SOU
FOX
F: 15:57


280: F K4 Girls D 500 05.09.2021 16:00
3 Poppy Cove (11)
Bella Keane (13)
Skye Parkinson (16)
Lucy Tristram (16)
RIC
RIC
RIC
RLS
4 Scarlett Biles (17)
Charlotte Fulford (14)
Ruth Shephard (11)
Kathryn Wright (15)
SOU
RDG
RDG
RDG
5 Naomi Fuller (15)
Tara Karthikeyan (15)
May Perrin (14)
Lilly Stratford (18)
CLM
CLM
CLM
CLM
6 Holly Attwood (16)
Kiera Comfort (18)
Chloe Ritchie (16)
Izzy Ritchie (14)
WEY
WEY
WEY
WEY
7 Beatrice Hill (14)
Eva Mcaulay (14)
Lotte Phillips (15)
Jasmine Sargeant (14)
NOR
NOR
NOR
NOR
F: 16:00


281: F C4 Andrew Bonham Memorial 500 05.09.2021 16:03


282: F K1 Paddle-Ability (Sun) 500 05.09.2021 16:06
2 Cassie Glaves (14)
4AS
3 Jacob Mansfield (20)
4AS
5 Lindsay Thorpe (29)
4AS
6 Jacob Hage (19)
4AS
7 Daniel Warwick (22)
4AS
8 Lewys Davies (17)
4AS
9 Ian Radcliffe (53)
NOT
F: 16:06


283: F K4 Lightning A/B 500 05.09.2021 16:12
2 Finley Chamberlin (12)
Amilee Herbert (13)
Lottie Mayers (13)
Rebecca Perrin (13)
CLM
CLM
RUN
CLM
3 Lorenzo De Bilio (12)
Joshua Drummond (10)
Jack Toovey (11)
Jack Wade (10)
ROY
RDG
GLW
RDG
4 Ewan Bates (13)
Ethan Duncan (13)
Ruby Perkins (13)
Hannah Tristram (13)
LBZ
LBZ
LBZ
RLS
5 Fahron Adams (11)
Theo Bush (12)
Connie O Hare (11)
Alfie Scaplehorn (12)
DEV
DEV
DEV
DEV
6 Knoah Ayran (11)
Noah Nobbs (10)
Dieter Roberts Johnson (12)
Harrison Schofield (12)
FOX
NOR
NOR
NOR
7 William Bowles-Trow (12)
Marshall Davie (11)
Harriet Gwyn (12)
Tom Patterson (13)
ADS
LKR
WYC
LKR
8 Fergus Barnett (10)
Freddy Fowler-Rimell (13)
George Fowler-Rimell (11)
Emilia Giles (12)
FLA
FLA
FLA
FLA
F: 16:12


284: F K2 Women C/D + WMasters B 500 05.09.2021 16:15
1 Melody Hills (20)
Elly O'Connell (29)
RIC
RIC
2 Jodie Barrell (39)
Lydia Oxtoby (30)
LBZ
LBZ
3 Kate Callaghan (21)
Sophie Gilbert-johns (23)
SOU
SOU
4 Katy Walker (20)
Suzanne de Bruijn (36)
NOR
NOR
5 Megan Aspell (24)
Hannah Stephens (21)
RNP
CDF
6 Lauren Avery (24)
Leah Falltrick (26)
CLM
CLM
7 Lauren Godsave (33)
Holly Mobbs (24)
WEY
WEY
8 Charlie Dickson (20)
Hollie Jackson (21)
FOX
FOX
9 Katherine Trotter (29)
Katie Williams (30)
ELM
ELM
F: 16:15


285: F K2 Masters A/B 500 05.09.2021 16:18
3 Brett Irvine (43)
Jack Prosser (39)
RIC
RIC
4 Julian Anderson (51)
David Millar (56)
SOU
EXE
5 David Martyn (55)
Duncan Roeser (54)
WEY
WEY
6 Andrew Kelly (64)
James Mayers (48)
RUN
RUN
7 John Drummond (48)
Jeremy Freeland (52)
RDG
RDG
8 Matthew Enoch (46)
Nigel Jones (44)
NOT
NOT
F: 16:18


286: F1 K2 Men A/B 500 05.09.2021 16:21


287: F2 K2 Men A/B 500 05.09.2021 16:24


288: F K1 Men D 500 05.09.2021 16:27


289: F1 K2 Masters C/D 500 05.09.2021 16:30


290: F2 K2 Masters C/D 500 05.09.2021 16:33


291: F K2 Boys A/B 500 05.09.2021 16:36


292: F K2 WMasters C/D 500 05.09.2021 16:40


Baracuda v1.0, 2 118.2 ms