Timetable for National & Open Paracanoe, Senior and Junior Championships Regatta

  • Participating clubs 60
  • Participating competitors 492
  • Entries 1411
# Event Type Day Time Progression Startlist Result Photofinish Video
02.09.2017 - Saturday
1 K1 Boys U16 1000 H1 Saturday 09:45 9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 StartList
2 K1 Boys U16 1000 H2 Saturday 09:48 9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 StartList
3 K1 Boys U16 1000 H3 Saturday 09:51 9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 StartList
4 K1 Boys U16 1000 H4 Saturday 09:54 9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 StartList
5 K1 Boys U16 1000 H5 Saturday 09:57 9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 StartList
6 K1 Boys U16 1000 H6 Saturday 10:00 9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 StartList
7 K1 Boys U18 1000 H1 Saturday 10:03 1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 StartList
8 K1 Boys U18 1000 H2 Saturday 10:06 1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 StartList
9 K1 Boys U18 1000 H3 Saturday 10:09 1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 StartList
10 K1 Boys U18 1000 H4 Saturday 10:12 1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 StartList
11 K1 Mens Open Kayak 1000 H1 Saturday 10:15 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
12 K1 Mens Open Kayak 1000 H2 Saturday 10:18 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
13 K1 Mens Open Kayak 1000 H3 Saturday 10:21 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
14 K1 Men Masters A & B 1000 F Saturday 10:24 StartList
15 K2 Boys U14 1000 H1 Saturday 10:27 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
16 K2 Boys U14 1000 H2 Saturday 10:30 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
17 K1 Girls U16 500 H1 Saturday 10:36 9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 StartList
18 K1 Girls U16 500 H2 Saturday 10:39 9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 StartList
19 K1 Girls U16 500 H3 Saturday 10:42 9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 StartList
20 K1 Girls U16 500 H4 Saturday 10:45 9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 StartList
21 K1 Girls U18 500 H1 Saturday 10:48 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
22 K1 Girls U18 500 H2 Saturday 10:51 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
23 K1 Girls U18 500 H3 Saturday 10:54 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
24 K1 Womens Open Kayak 500 H1 Saturday 10:57 1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 StartList
25 K1 Womens Open Kayak 500 H2 Saturday 11:00 1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 StartList
26 K1 Womens Open Kayak 500 H3 Saturday 11:03 1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 StartList
27 K1 Womens Open Kayak 500 H4 Saturday 11:06 1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 StartList
28 C1 Mens Open Canoe 1000 F Saturday 11:12 StartList
29 C1 Boys U18 1000 F Saturday 11:15 StartList
30 K1 Boys U16 1000 F1 Saturday 11:18 StartList
31 K1 Boys U16 1000 F2 Saturday 11:21 StartList
32 K1 Boys U16 1000 F3 Saturday 11:24 StartList
33 K1 Boys U18 1000 F1 Saturday 11:27 StartList
34 K1 Boys U18 1000 F2 Saturday 11:30 StartList
35 K1 Mens Open Kayak 1000 F1 Saturday 11:33 StartList
36 K1 Mens Open Kayak 1000 F2 Saturday 11:36 StartList
37 K2 Boys U14 1000 F Saturday 11:39 StartList
38 K1 Girls U14 500 H1 Saturday 11:45 9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 StartList
39 K1 Girls U14 500 H2 Saturday 11:48 9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 StartList
40 K1 Girls U14 500 H3 Saturday 11:51 9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 StartList
41 K1 Girls U14 500 H4 Saturday 11:54 9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 StartList
42 K1 Lightning A 500 H1 Saturday 11:57 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
43 K1 Lightning A 500 H2 Saturday 12:00 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
44 K1 Lightning A 500 H3 Saturday 12:03 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
45 K1 Lightning B 500 H1 Saturday 12:06 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
46 K1 Lightning B 500 H2 Saturday 12:09 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
47 K1 Lightning B 500 H3 Saturday 12:12 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
48 K1 Paddle-Ability - Saturday 500 F1 Saturday 12:15 StartList
49 K1 Paddle-Ability - Saturday 500 F2 Saturday 12:18 StartList
50 K2 Boys U16 1000 H1 Saturday 12:24 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
51 K2 Boys U16 1000 H2 Saturday 12:27 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
52 K2 Boys U18 1000 H1 Saturday 12:30 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
53 K2 Boys U18 1000 H2 Saturday 12:33 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
54 K2 Boys U14 200 H1 Saturday 12:39 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
55 K2 Boys U14 200 H2 Saturday 12:42 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
56 C1 Girls U18 & U16 200 F Saturday 12:45 StartList
57 C1 Womens Open Canoe 200 F Saturday 12:48 StartList
58 C1 Boys U16 & U14 200 F Saturday 12:51 StartList
59 C1 Boys U18 200 F Saturday 12:54 StartList
60 C1 Mens Open Canoe 200 F Saturday 12:57 StartList
61 K1 Para Men KL2+3 R1 200 F Saturday 13:00 StartList
62 K1 Para Women KL2+3 + Men KL1 R1 200 F Saturday 13:03 StartList
63 K1 Girls U14 500 F1 Saturday 13:09 StartList
64 K1 Girls U14 500 F2 Saturday 13:12 StartList
65 K1 Girls U16 500 F1 Saturday 13:15 StartList
66 K1 Girls U16 500 F2 Saturday 13:18 StartList
67 K1 Girls U18 500 F1 Saturday 13:21 StartList
68 K1 Girls U18 500 F2 Saturday 13:24 StartList
69 K1 Womens Open Kayak 500 F1 Saturday 13:27 StartList
70 K1 Womens Open Kayak 500 F2 Saturday 13:30 StartList
71 K1 Lightning A 500 F1 Saturday 13:33 StartList
72 K1 Lightning A 500 F2 Saturday 13:36 StartList
73 K1 Lightning B 500 F1 Saturday 13:39 StartList
74 K1 Lightning B 500 F2 Saturday 13:42 StartList
75 K2 Paddle-Ability - Saturday 500 F Saturday 13:45 StartList
76 K2 Boys U16 1000 F Saturday 13:51 StartList
77 K2 Boys U18 1000 F Saturday 13:54 StartList
78 K2 Mens Open Kayak 1000 F Saturday 13:57 StartList
79 K2 Men Masters A-D + C2 Mens Open Canoe 1000 F Saturday 14:00 StartList
80 K2 Boys U14 200 F Saturday 14:06 StartList
81 K1 Girls U14 200 H1 Saturday 14:09 9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 StartList
82 K1 Girls U14 200 H2 Saturday 14:12 9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 StartList
83 K1 Girls U14 200 H3 Saturday 14:15 9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 StartList
84 K1 Girls U14 200 H4 Saturday 14:18 9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 StartList
85 K1 Girls U16 200 H1 Saturday 14:21 9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 StartList
86 K1 Girls U16 200 H2 Saturday 14:24 9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 StartList
87 K1 Girls U16 200 H3 Saturday 14:27 9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 StartList
88 K1 Girls U16 200 H4 Saturday 14:30 9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 StartList
89 K1 Girls U18 200 H1 Saturday 14:33 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
90 K1 Girls U18 200 H2 Saturday 14:36 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
91 K1 Girls U18 200 H3 Saturday 14:39 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
92 K1 Womens Open Kayak 200 H1 Saturday 14:42 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
93 K1 Womens Open Kayak 200 H2 Saturday 14:45 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
94 K1 Womens Open Kayak 200 H3 Saturday 14:48 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
95 K1 Boys U16 200 H1 Saturday 14:54 9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 StartList
96 K1 Boys U16 200 H2 Saturday 14:57 9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 StartList
97 K1 Boys U16 200 H3 Saturday 15:00 9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 StartList
98 K1 Boys U16 200 H4 Saturday 15:03 9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 StartList
99 K1 Boys U16 200 H5 Saturday 15:06 9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 StartList
100 K1 Boys U16 200 H6 Saturday 15:09 9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 StartList
101 K1 Boys U18 200 H1 Saturday 15:12 1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 StartList
102 K1 Boys U18 200 H2 Saturday 15:15 1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 StartList
103 K1 Boys U18 200 H3 Saturday 15:18 1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 StartList
104 K1 Boys U18 200 H4 Saturday 15:21 1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 StartList
105 K1 Boys U18 200 H5 Saturday 15:24 1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 StartList
106 K1 Mens Open Kayak 200 H1 Saturday 15:27 1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 StartList
107 K1 Mens Open Kayak 200 H2 Saturday 15:30 1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 StartList
108 K1 Mens Open Kayak 200 H3 Saturday 15:33 1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 StartList
109 K1 Mens Open Kayak 200 H4 Saturday 15:36 1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 StartList
110 K1 Mens Open Kayak 200 H5 Saturday 15:39 1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 StartList
111 K1 Boys U14 200 H1 Saturday 15:42 9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 3 StartList
112 K1 Boys U14 200 H2 Saturday 15:45 9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 3 StartList
113 K1 Boys U14 200 H3 Saturday 15:48 9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 3 StartList
114 K1 Boys U14 200 H4 Saturday 15:51 9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 3 StartList
115 K1 Boys U14 200 H5 Saturday 15:54 9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 3 StartList
116 K4 Men Masters C & D 200 F Saturday 15:57 StartList
117 K1 Paddle-Ability - Saturday 200 F1 Saturday 16:00 StartList
118 K1 Paddle-Ability - Saturday 200 F2 Saturday 16:03 StartList
119 K1 Paddle-Ability - Saturday 200 F3 Saturday 16:06 StartList
120 K1 Girls U14 200 F1 Saturday 16:12 StartList
121 K1 Girls U14 200 F2 Saturday 16:15 StartList
122 K1 Girls U16 200 F1 Saturday 16:18 StartList
123 K1 Girls U16 200 F2 Saturday 16:21 StartList
124 K1 Girls U18 200 F1 Saturday 16:24 StartList
125 K1 Girls U18 200 F2 Saturday 16:27 StartList
126 K1 Womens Open Kayak 200 F1 Saturday 16:30 StartList
127 K1 Womens Open Kayak 200 F2 Saturday 16:33 StartList
128 K1 Women Masters A & B 200 F Saturday 16:36 StartList
129 K1 Boys U16 200 F1 Saturday 16:39 StartList
130 K1 Boys U16 200 F2 Saturday 16:42 StartList
131 K1 Boys U16 200 F3 Saturday 16:45 StartList
132 K1 Boys U18 200 F1 Saturday 16:48 StartList
133 K1 Boys U18 200 F2 Saturday 16:51 StartList
134 K1 Mens Open Kayak 200 F1 Saturday 16:54 StartList
135 K1 Mens Open Kayak 200 F2 Saturday 16:57 StartList
136 K1 Mens Open Kayak 200 F3 Saturday 17:00 StartList
137 K1 Boys U14 200 F1 Saturday 17:06 StartList
138 K1 Boys U14 200 F2 Saturday 17:09 StartList
139 K1 Boys U14 200 F3 Saturday 17:12 StartList
140 K1 Men Masters C & D 200 H1 Saturday 17:15 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
141 K1 Men Masters C & D 200 H2 Saturday 17:18 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
142 K1 Men Masters C & D 200 H3 Saturday 17:21 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
143 K2 Paddle-Ability - Saturday 200 F Saturday 17:24 StartList
144 K2 Girls U14 200 H1 Saturday 17:27 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
145 K2 Girls U14 200 H2 Saturday 17:30 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
146 K2 Girls U16 200 H1 Saturday 17:33 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
147 K2 Girls U16 200 H2 Saturday 17:36 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
148 K2 Womens Open Kayak 200 H1 Saturday 17:39 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
149 K2 Womens Open Kayak 200 H2 Saturday 17:42 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
150 K2 Women Masters A & B 200 F Saturday 17:45 StartList
151 K1 Para Women KL2+3 + Men KL1 R2 200 F Saturday 17:51 StartList
152 K1 Para Men KL2+3 R2 200 F Saturday 17:54 StartList
153 C2 Womens Open Canoe + Girls U18 & U16 200 F Saturday 18:00 StartList
154 C2 Mens Open Canoe 200 F Saturday 18:03 StartList
155 K2 Boys U16 200 H1 Saturday 18:06 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
156 K2 Boys U16 200 H2 Saturday 18:09 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
157 K2 Boys U18 200 H1 Saturday 18:12 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
158 K2 Boys U18 200 H2 Saturday 18:15 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
0 Saturday 18:18
159 K1 Men Masters A & B 200 F Saturday 18:24 StartList
160 K1 Men Masters C & D 200 F1 Saturday 18:27 StartList
161 K1 Men Masters C & D 200 F2 Saturday 18:30 StartList
162 K2 Girls U14 200 F Saturday 18:33 StartList
163 K2 Girls U16 200 F Saturday 18:36 StartList
164 K2 Girls U18 200 F Saturday 18:39 StartList
165 K2 Womens Open Kayak 200 F Saturday 18:42 StartList
03.09.2017 - Sunday
166 K2 Boys U16 200 F Sunday 08:30 StartList
167 K2 Boys U18 200 F Sunday 08:33 StartList
168 K2 Mens Open Kayak 200 F Sunday 08:36 StartList
169 V1 Para Men Va'a VL3 R1 200 F Sunday 08:39 StartList
170 V1 Para Women Va'a VL1+2+3 R1 200 F Sunday 08:42 StartList
171 K2 Men Masters C & D 200 F Sunday 08:45 StartList
172 K4 Boys U14 500 F Sunday 08:51 StartList
173 K1 Women Masters A & B 500 F Sunday 08:54 StartList
174 K2 Girls U14 500 H1 Sunday 08:57 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
175 K2 Girls U14 500 H2 Sunday 09:00 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
176 K2 Girls U16 500 H1 Sunday 09:03 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
177 K2 Girls U16 500 H2 Sunday 09:06 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
178 K2 Womens Open Kayak 500 H1 Sunday 09:09 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
179 K2 Womens Open Kayak 500 H2 Sunday 09:12 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
180 K2 Lightning A 500 H1 Sunday 09:18 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
181 K2 Lightning A 500 H2 Sunday 09:21 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
182 K2 Lightning B 500 H1 Sunday 09:24 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
183 K2 Lightning B 500 H2 Sunday 09:27 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
184 K1 Boys U16 500 H1 Sunday 09:30 9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 StartList
185 K1 Boys U16 500 H2 Sunday 09:33 9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 StartList
186 K1 Boys U16 500 H3 Sunday 09:36 9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 StartList
187 K1 Boys U16 500 H4 Sunday 09:39 9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 StartList
188 K1 Boys U16 500 H5 Sunday 09:42 9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 StartList
189 K1 Boys U16 500 H6 Sunday 09:45 9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 StartList
190 K1 Boys U16 500 H7 Sunday 09:48 9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 StartList
191 K1 Boys U14 500 H1 Sunday 09:54 9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 3 StartList
192 K1 Boys U14 500 H2 Sunday 09:57 9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 3 StartList
193 K1 Boys U14 500 H3 Sunday 10:00 9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 3 StartList
194 K1 Boys U14 500 H4 Sunday 10:03 9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 3 StartList
195 K1 Boys U14 500 H5 Sunday 10:06 9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 3 StartList
196 K1 Boys U18 500 H1 Sunday 10:09 1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 StartList
197 K1 Boys U18 500 H2 Sunday 10:12 1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 StartList
198 K1 Boys U18 500 H3 Sunday 10:15 1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 StartList
199 K1 Boys U18 500 H4 Sunday 10:18 1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 StartList
200 K1 Boys U18 500 H5 Sunday 10:21 1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 StartList
201 K1 Mens Open Kayak 500 H1 Sunday 10:24 1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 StartList
202 K1 Mens Open Kayak 500 H2 Sunday 10:27 1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 StartList
203 K1 Mens Open Kayak 500 H3 Sunday 10:30 1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 StartList
204 K1 Mens Open Kayak 500 H4 Sunday 10:33 1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 StartList
205 K2 Girls U14 500 F Sunday 10:39 StartList
206 K2 Girls U16 500 F Sunday 10:42 StartList
207 K2 Girls U18 500 F Sunday 10:45 StartList
208 K2 Womens Open Kayak 500 F Sunday 10:48 StartList
209 K1 Men Masters C & D 500 H1 Sunday 10:51 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
210 K1 Men Masters C & D 500 H2 Sunday 10:54 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
211 K1 Men Masters C & D 500 H3 Sunday 10:57 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
212 K1 Men Masters A & B 500 F Sunday 11:00 StartList
213 K1 Paddle-Ability - Sunday 500 F Sunday 11:03 StartList
214 K2 Lightning A 500 F Sunday 11:09 StartList
215 K2 Lightning B 500 F Sunday 11:12 StartList
216 K1 Boys U16 500 F1 Sunday 11:15 StartList
217 K1 Boys U16 500 F2 Sunday 11:18 StartList
218 K1 Boys U16 500 F3 Sunday 11:21 StartList
219 K1 Boys U14 500 F1 Sunday 11:24 StartList
220 K1 Boys U14 500 F2 Sunday 11:27 StartList
221 K1 Boys U14 500 F3 Sunday 11:30 StartList
222 K1 Boys U18 500 F1 Sunday 11:33 StartList
223 K1 Boys U18 500 F2 Sunday 11:36 StartList
224 K1 Boys U18 500 F3 Sunday 11:39 StartList
225 K1 Mens Open Kayak 500 F1 Sunday 11:42 StartList
226 K1 Mens Open Kayak 500 F2 Sunday 11:45 StartList
227 C1 Boys U16 & U14 500 F Sunday 11:51 StartList
228 C1 Boys U18 500 F Sunday 11:54 StartList
229 C1 Mens Open Canoe 500 F Sunday 11:57 StartList
230 C1 Girls U18 & U16 500 F Sunday 12:00 StartList
231 C1 Womens Open Canoe 500 F Sunday 12:03 StartList
232 K1 Men Masters C & D 500 F Sunday 12:06 StartList
233 V1 Para Women Va'a VL1+2+3 R2 200 F Sunday 12:12 StartList
234 V1 Para Men Va'a VL3 R2 200 F Sunday 12:15 StartList
235 K2 Men Masters A & B 200 F Sunday 12:18 StartList
236 K1 Girls U16 1000 H1 Sunday 12:24 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
237 K1 Girls U16 1000 H2 Sunday 12:27 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
238 K1 Girls U16 1000 H3 Sunday 12:30 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
239 K1 Girls U18 1000 H1 Sunday 12:33 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
240 K1 Girls U18 1000 H2 Sunday 12:36 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
241 K1 Womens Open Kayak 1000 H1 Sunday 12:39 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
242 K1 Womens Open Kayak 1000 H2 Sunday 12:42 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
243 K4 Lightning A 500 F Sunday 12:48 StartList
244 K2 Boys U14 500 H1 Sunday 12:51 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
245 K2 Boys U14 500 H2 Sunday 12:54 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
246 K2 Boys U16 500 H1 Sunday 12:57 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
247 K2 Boys U16 500 H2 Sunday 13:00 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
248 K2 Boys U18 500 H1 Sunday 13:03 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
249 K2 Boys U18 500 H2 Sunday 13:06 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
250 K4 Mens Open Kayak 500 F Sunday 13:09 StartList
251 K4 Lightning B 500 F Sunday 13:36 StartList
252 K4 Girls U14 500 F Sunday 13:39 StartList
253 K4 Girls U18 & U16 500 F Sunday 13:42 StartList
254 K4 Womens Open Kayak 500 F Sunday 13:45 StartList
255 K2 Boys U14 500 F Sunday 13:51 StartList
256 K2 Boys U16 500 F Sunday 13:54 StartList
257 K2 Boys U18 500 F Sunday 13:57 StartList
258 K2 Mens Open Kayak 500 F Sunday 14:00 StartList
259 K2 Men Masters A & B 500 F Sunday 14:03 StartList
260 K2 Women Masters A & B + C2 Womens Open Canoe + Girls U18 & U16 500 F Sunday 14:06 StartList
261 C2 Mens Open Canoe 500 F Sunday 14:09 StartList
262 K2 Men Masters C & D 500 F Sunday 14:12 StartList
263 K2 Paddle-Ability - Sunday 500 F Sunday 14:15 StartList
264 K1 Girls U16 1000 F1 Sunday 14:42 StartList
265 K1 Girls U16 1000 F2 Sunday 14:45 StartList
266 K1 Girls U18 1000 F Sunday 14:48 StartList
267 K1 Womens Open Kayak 1000 F Sunday 14:51 StartList
268 K4 Boys U16 1000 F Sunday 14:54 StartList
269 K4 Mens Open Kayak + Boys U18 1000 F Sunday 14:57 StartList
0 Sunday 18:18
0 Sunday 18:18
Baracuda v1.0, 281.2 ms