Start-list - Open & National Band Together Regatta

1: H1 K1 Band 1-2 - Male 1000 01.06.2019 09:45
2 Ross Orme (22)
ANK
3 James New (25)
RDG
4 Zak Benstead (19)
ELM
5 Christopher Carson (22)
WEY
6 Maksymilian Sielicki (18)
SPS
7 Kieren Hayward (21)
NOR
8 Xavier Hinves (17)
SOU
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 09:45 > H2: 09:48 > H3: 09:51 > F1: 11:24 > F2: 11:27


2: H2 K1 Band 1-2 - Male 1000 01.06.2019 09:48
2 Adam Beaumont (23)
BSF
3 Benjamin Cabrera (16)
FOY
4 Matthew Hinves (19)
SOU
5 Jordan Martyn (19)
WEY
6 Matthew Kowal (18)
SPS
7 Matthew Parkes (24)
NOR
8 Alex Greaves (19)
RLS
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 09:45 > H2: 09:48 > H3: 09:51 > F1: 11:24 > F2: 11:27


3: H3 K1 Band 1-2 - Male 1000 01.06.2019 09:51
2 Finn Cadell (21)
SPS
3 Alex Mcintyre (20)
NOT
4 Andras Kovacs (22)
WEY
5 Richard Rogers (47)
CHE
6 Jack Brockway (18)
SPS
7 Patrick Mongan (19)
LIN
8 Magnus Gregory (22)
OUC
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 09:45 > H2: 09:48 > H3: 09:51 > F1: 11:24 > F2: 11:27


4: H1 K1 Band 3 - Male 1000 01.06.2019 09:54
2 Josh Murad (19)
NOR
3 Luca Ferri (16)
ELM
4 Aidan Leiper (16)
SPS
5 Neil Blackman (57)
RLS
6 Oscar Partridge (16)
TRU
7 Mitchell Tamblin (15)
NOR
8 David Gurney (18)
BSF
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 09:54 > H2: 09:57 > H3: 10:00 > F1: 11:30 > F2: 11:33


5: H2 K1 Band 3 - Male 1000 01.06.2019 09:57
2 Stani Chmiel (17)
NOT
3 Rory Dowling-Clarke (17)
SPS
4 Stan Missen (61)
BOA
5 Matthew Lodge (25)
NOR
6 Sebastian Tideswell (16)
CAM
7 Michael Motha (16)
ROY
8 Max Pickering (18)
LBZ
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 09:54 > H2: 09:57 > H3: 10:00 > F1: 11:30 > F2: 11:33


6: H3 K1 Band 3 - Male 1000 01.06.2019 10:00
2 Matt Fisher (17)
LKR
3 Daniel Jones (19)
DEV
4 Sam Cribbett (15)
RLS
5 Tony Thomas (16)
SPS
6 Joe Richards (19)
NOR
7 Kacper Sroka (16)
SPS
8 Rowan Bowers (17)
ELM
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 09:54 > H2: 09:57 > H3: 10:00 > F1: 11:30 > F2: 11:33


7: H1 K1 Band 2-4 - Female 1000 01.06.2019 10:03
1 Jessica Urquhart (17)
BAN
2 Katy Walker (18)
NOR
3 Hannah Clarkson (16)
SPS
4 Freya Randle (17)
SPS
5 Katie Brookes (18)
WOR
6 Rebecca Swift (18)
RDG
7 Stacey Terry (26)
NOR
8 Flossie Ball (18)
DEV
9 Kristina Armstrong (15)
SPS
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 10:03 > H2: 10:06 > F: 11:36


8: H2 K1 Band 2-4 - Female 1000 01.06.2019 10:06
2 Lucy Guest (18)
NOT
3 Amber Cox (18)
ELM
4 Molly Carter (19)
ROY
5 Kate Hipkins (18)
LON
6 Alexandra Armstrong (17)
SPS
7 Suzanne de Bruijn (34)
NOR
8 Amelia Skye Cadell (19)
SPS
9 Aida Shaikh Ali (17)
SPS
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 10:03 > H2: 10:06 > F: 11:36


9: F K1 Band 5 - Female 1000 01.06.2019 10:09
5 Kitty Kirby (19)
WYC
6 Ksymena Sielicka (15)
SPS
F: 10:09


10: H1 K1 SUP 'One Design' Men Open 200 01.06.2019 10:18
2 27 - Mike Kerslake (1)
SUP
3 23 - Ryan Cobb - SUPurban (1)
SUP
4 30 - Kev Anderson - 52 Northern SUP (1)
SUP
5 29 - Alex Tobutt - Naish UK (1)
SUP
6 24 - Ben Green - Saltwalk (1)
SUP
7 21 - Daniel Godridge (1)
SUP
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 10:18 > H2: 10:24 > F: 12:21


11: H2 K1 SUP 'One Design' Men Open 200 01.06.2019 10:24
2 26 - Michael Ridsdill Smith (1)
SUP
3 28 - Simon Day - Bartley SUP (1)
SUP
4 22 - Bruce Smith - 45 Northern SUP (1)
SUP
5 25 - Stephen Rutt - Barefoot SUP (1)
SUP
6 20 - Adrian Soper (1)
SUP
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 10:18 > H2: 10:24 > F: 12:21


12: H1 K1 SUP 'One Design' Women Open 200 01.06.2019 10:30
2 07 - Ashley Allen - 31 Supurban (1)
SUP
3 06 - Victoria Priest (1)
SUP
4 10 - Fran Blake - Fanatic/ION (1)
SUP
5 05 - Anna Little - 45 Fanatic (1)
SUP
6 08 - Anna Nadolna (1)
SUP
7 13 - Claire Thorburn (1)
SUP
8 09 - Frances Watkins - Island SUP (1)
SUP
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 10:30 > H2: 10:36 > F: 12:27


13: H2 K1 SUP 'One Design' Women Open 200 01.06.2019 10:36
2 03 - Lesley Musgrove - Blue Chip (1)
SUP
3 12 - Anni Ridsdill Smith - 52 Mistral (1)
SUP
4 02 - Karen Greener - 50 Northern SUP (1)
SUP
5 14 - Emily King - 43 Starboard UK (1)
SUP
6 04 - Amy Fuller - SUP Yoga & Fitness UK (1)
SUP
7 11 - Chris McDowell - Northern SUP (1)
SUP
8 01 - Trish Palmer - Northern SUP (1)
SUP
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 10:30 > H2: 10:36 > F: 12:27


14: H1 K1 Band 4 - Male 200 01.06.2019 10:42
3 Andy Dodson (57)
ADS
4 Jacob Parker (16)
SOU
5 Rupert Tideswell (13)
CAM
6 Jason Toovey (44)
LKR
7 Finlay Topham (16)
RDG
8 Jack Carter (16)
ROY
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 10:42 > H2: 10:45 > H3: 10:48 > F1: 12:00 > F2: 12:03


15: H2 K1 Band 4 - Male 200 01.06.2019 10:45
3 Doug Pemble (56)
ADS
4 Joe Railton (16)
TRU
5 Nicholas Perkins (19)
NOR
6 Martin Murdoch (16)
ROY
7 Koen Ayran (14)
FOX
8 Muhammad Ali Kabeer (14)
WOK
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 10:42 > H2: 10:45 > H3: 10:48 > F1: 12:00 > F2: 12:03


16: H3 K1 Band 4 - Male 200 01.06.2019 10:48
3 Charlie Allen (16)
DEV
4 Derek Marshall (64)
LKR
5 Edward Hubbard (16)
ROY
6 Tom Walker (21)
NOR
7 Jerry Haycock (64)
BAN
8 Charlie Cramer (16)
SOU
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 10:42 > H2: 10:45 > H3: 10:48 > F1: 12:00 > F2: 12:03


17: H1 K1 Band 5 - Male 200 01.06.2019 10:51
2 Lewis Andrews (14)
LIN
3 Philip Levkovskyy (15)
EAL
4 Flynn Holt (14)
ROY
5 Jack Rayment (14)
LBZ
6 Noah Moxon (16)
BAN
7 Kit Griffin (14)
RLS
8 Archie Herriot (15)
GLW
9 Fletcher Cramer (14)
SOU
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 10:51 > H2: 10:54 > H3: 10:57 > F1: 12:06 > F2: 12:09


18: H2 K1 Band 5 - Male 200 01.06.2019 10:54
2 Damian Zasadzinski (14)
GLW
3 Finlay Hogan (19)
ROY
4 Findlay Lewis (15)
LKR
5 Joseph Peddie (15)
GLW
6 Jasper Bell (17)
BAN
7 Andre Hinves (14)
SOU
8 Gary Partridge (55)
TRU
9 Adam Want (50)
NOR
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 10:51 > H2: 10:54 > H3: 10:57 > F1: 12:06 > F2: 12:09


19: H3 K1 Band 5 - Male 200 01.06.2019 10:57
2 Oliver Jackson (17)
LIN
3 Mikolaj Osmola (14)
GLW
4 Joseph Woods (17)
ROY
5 Nathaniel Lamb (14)
SOU
6 Gavin Jones (52)
WEY
7 Deni Panev (18)
FOX
8 Billy Hall (16)
NOR
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 10:51 > H2: 10:54 > H3: 10:57 > F1: 12:06 > F2: 12:09


20: H1 K1 Band 6 - Girls 200 01.06.2019 11:00
2 Isla Barker (16)
ROY
3 Naomi Fisher (14)
LKR
4 Olivia Lillis-Brooks (17)
RLS
5 Lauren Murdoch (15)
ROY
6 Hannah Pemble (15)
ADS
7 Charlotte Thistlewood (16)
NOR
8 Georgia Fenwick (17)
LON
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 11:00 > H2: 11:03 > H3: 11:06 > H4: 11:09 > F1: 12:12 > F2: 12:15


21: H2 K1 Band 6 - Girls 200 01.06.2019 11:03
2 Poppy Gilbert-Johns (15)
SOU
3 Charlotte Le-May (17)
NOR
4 Jasmine Spencer (15)
RLS
5 Edith King (15)
ROY
6 Isla Laking (16)
LIN
7 Zara Bowers (15)
ELM
8 Mae Allen (18)
DEV
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 11:00 > H2: 11:03 > H3: 11:06 > H4: 11:09 > F1: 12:12 > F2: 12:15


22: H3 K1 Band 6 - Girls 200 01.06.2019 11:06
2 Elinor Keil (16)
RLS
3 Beth Perry (14)
SOU
4 Elise Montagna (17)
ROY
5 Molly Gwyn (15)
WYC
6 Abbie Fisher (16)
LIN
7 Elizabeth Poole (16)
ELM
8 Tabitha Yull (17)
NOR
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 11:00 > H2: 11:03 > H3: 11:06 > H4: 11:09 > F1: 12:12 > F2: 12:15


23: H4 K1 Band 6 - Girls 200 01.06.2019 11:09
2 Emily Barrett (17)
RLS
3 Iona Patrick (14)
ESK
4 Milly Pepper (15)
LIN
5 Madison Cooke (15)
GAI
6 Aisling Hogan (16)
ROY
7 Matilda Enoch (15)
NOT
8 Isabella Jones (16)
WEY
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 11:00 > H2: 11:03 > H3: 11:06 > H4: 11:09 > F1: 12:12 > F2: 12:15


24: F1 K1 Paddle-Ability (Sat) 200 01.06.2019 11:12
2 Lewys Davies (15)
4AS
3 Luke Barker (14)
4AS
4 Daniel Warwick (20)
4AS
5 Lindsay Thorpe (27)
4AS
6 Elizabeth (Beth) Fisher (30)
4AS
F1: 11:12 > F2: 11:15


25: F2 K1 Paddle-Ability (Sat) 200 01.06.2019 11:15
2 Zachary Marshall (18)
4AS
3 Bryan Leaver (30)
WEY
4 Jacob Hage (17)
4AS
5 Jacob Mansfield (18)
4AS
6 Joshua Fisher (20)
LKR
7 Darren Edwards (30)
PAR
F1: 11:12 > F2: 11:15


26: F C1 Canoe A-C - Mixed 1000 01.06.2019 11:21
4 Alex Battison (21)
BAN
6 Thomas Lambert (19)
LEE
F: 11:21


27: F1 K1 Band 1-2 - Male 1000 01.06.2019 11:24


28: F2 K1 Band 1-2 - Male 1000 01.06.2019 11:27


29: F1 K1 Band 3 - Male 1000 01.06.2019 11:30


30: F2 K1 Band 3 - Male 1000 01.06.2019 11:33


31: F K1 Band 2-4 - Female 1000 01.06.2019 11:36


32: H1 K1 Band 5 - Female 200 01.06.2019 11:42
2 Molly Cooke (15)
GAI
3 Kitty Kirby (19)
WYC
4 Megan Wilcox (24)
NOR
5 Scarlett James (16)
SER
6 Natasha Lawton (23)
GLW
7 Ksymena Sielicka (15)
SPS
8 Amy Green (16)
WOR
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 11:42 > H2: 11:45 > F: 13:09


33: H2 K1 Band 5 - Female 200 01.06.2019 11:45
3 Abigail Avery (17)
ROY
4 Mollie Ball (14)
DEV
5 Jan Alexander (58)
NOR
6 Erin Bell (16)
SER
7 Chelsey Dixon (24)
PAR
8 Hannah Gallagher (16)
WEY
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 11:42 > H2: 11:45 > F: 13:09


34: F K1 Girls U12 200 01.06.2019 11:51
3 Daisie Ball (11)
DEV
4 Emily Bowles-Trow (13)
ADS
5 Florence Gwyn (13)
WYC
6 Isabel Gadd (13)
ADS
7 Hannah Toovey (12)
LKR
F: 11:51


35: F K1 Boys U12 200 01.06.2019 11:54
2 Louis Brierton (12)
LIN
3 Szymon Sroka (12)
LKR
4 Jake Marsh (13)
WYC
5 Rory Smith (13)
NOR
6 Dylan Martin (12)
WYC
7 Corran Fraser (13)
LKR
8 Josh Sutton (13)
WYC
F: 11:54


36: F1 K1 Band 4 - Male 200 01.06.2019 12:00


37: F2 K1 Band 4 - Male 200 01.06.2019 12:03


38: F1 K1 Band 5 - Male 200 01.06.2019 12:06


39: F2 K1 Band 5 - Male 200 01.06.2019 12:09


40: F1 K1 Band 6 - Girls 200 01.06.2019 12:12


41: F2 K1 Band 6 - Girls 200 01.06.2019 12:15


42: F K1 SUP 'One Design' Men Open 200 01.06.2019 12:21


43: F K1 SUP 'One Design' Women Open 200 01.06.2019 12:27


44: F1 C1 Canoe A-D - Mixed 200 01.06.2019 12:33
2 Ruth Bennett (21)
FLA
3 Georgina Pryor (22)
LEE
4 Bethany Gill (24)
CLM
5 Alex Battison (21)
BAN
6 Thomas Lambert (19)
LEE
7 Martin Tweedie (47)
PAR
8 William Thomas (18)
IND
9 Harvey Kirk (20)
IND
F1: 12:33 > F2: 12:36


45: F2 C1 Canoe A-D - Mixed 200 01.06.2019 12:36
2 Evania Renton (18)
IND
3 Jayden Yurkwich-Ell (16)
FLA
4 George Bell (17)
FLA
5 Samantha Sullivan (22)
WYC
6 Alix Aitchison (19)
IND
7 Oliver Cook (21)
NOT
8 Charlotte Carey (18)
IND
9 Isabel Evans (23)
LIN
F1: 12:33 > F2: 12:36


46: H1 K1 Band 1-2 - Male 200 01.06.2019 12:42
2 Andras Kovacs (22)
WEY
3 Tim Lodge (48)
WEY
4 Jack Brockway (18)
SPS
5 James New (25)
RDG
6 Edward Nightingale (18)
WYC
7 Harry Saunders (20)
RLS
8 Benjamin Cabrera (16)
FOY
9 Patrick Mongan (19)
LIN
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:42 > H2: 12:45 > F: 13:57


47: H2 K1 Band 1-2 - Male 200 01.06.2019 12:45
2 Maksymilian Sielicki (18)
SPS
3 Matthew Parkes (24)
NOR
4 Reef Hook (21)
EAL
5 Alex Greaves (19)
RLS
6 Christopher Carson (22)
WEY
7 Ben Darnell (20)
RLS
8 Ben Quittenton (19)
LIN
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:42 > H2: 12:45 > F: 13:57


48: H1 K1 Band 3 - Male 200 01.06.2019 12:48
2 James Doran (21)
LIN
3 Rowan Bowers (17)
ELM
4 Gordon Riley (49)
ANK
5 Harry Lear (16)
ROY
6 Kieran Smith (16)
NOR
7 Stani Chmiel (17)
NOT
8 Reeve Stevens (20)
DEV
9 Tony Thomas (16)
SPS
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 12:48 > H2: 12:51 > H3: 12:54 > F1: 14:00 > F2: 14:03


49: H2 K1 Band 3 - Male 200 01.06.2019 12:51
2 David Gurney (18)
BSF
3 Max Pickering (18)
LBZ
4 Rory Dowling-Clarke (17)
SPS
5 Oscar Partridge (16)
TRU
6 Mitchell Tamblin (15)
NOR
7 Sam Cribbett (15)
RLS
8 Josh Murad (19)
NOR
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 12:48 > H2: 12:51 > H3: 12:54 > F1: 14:00 > F2: 14:03


50: H3 K1 Band 3 - Male 200 01.06.2019 12:54
2 Joe Richards (19)
NOR
3 Michael Motha (16)
ROY
4 Matt Fisher (17)
LKR
5 Aidan Leiper (16)
SPS
6 Daniel Jones (19)
DEV
7 Matthew Lodge (25)
NOR
8 Sebastian Tideswell (16)
CAM
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 12:48 > H2: 12:51 > H3: 12:54 > F1: 14:00 > F2: 14:03


51: H1 K1 Band 4 - Female 200 01.06.2019 13:00
2 Molly Carter (19)
ROY
3 Amber Cox (18)
ELM
4 Amelia Skye Cadell (19)
SPS
5 Aida Shaikh Ali (17)
SPS
6 Katy Walker (18)
NOR
7 Becky Pemble (17)
ADS
8 Hannah Clarkson (16)
SPS
9 Kate McQuaid (22)
LEE
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 13:00 > H2: 13:03 > F: 14:06


52: H2 K1 Band 4 - Female 200 01.06.2019 13:03
2 Taylor Natalie Spencer Winyard (28)
FOR
3 Alis Roghi (17)
NOR
4 Jessica Urquhart (17)
BAN
5 Alexandra Armstrong (17)
SPS
6 Kristina Armstrong (15)
SPS
7 Lucy Guest (18)
NOT
8 Freya Randle (17)
SPS
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 13:00 > H2: 13:03 > F: 14:06


53: F K1 Band 2-3 - Female 200 01.06.2019 13:06
3 Kate Hipkins (18)
LON
4 Dovile Sudeikyte (28)
ROY
5 Angela Hannah (34)
BAN
6 Ellie Burgess (21)
BTH
7 Nicole Wells (25)
LIN
8 Gemma Browne (26)
ROY
F: 13:06


54: F K1 Band 5 - Female 200 01.06.2019 13:09


55: F K2 Paddle-Ability (Sat) 200 01.06.2019 13:12
3 Bryan Leaver (30)
WEY
4 Zachary Marshall (18)
Daniel Warwick (20)
4AS
4AS
5 Jacob Hage (17)
Jacob Mansfield (18)
4AS
4AS
6 Elizabeth (Beth) Fisher (30)
Lindsay Thorpe (27)
4AS
4AS
F: 13:12


56: H1 K1 Band 4 - Male 500 01.06.2019 13:18
2 Teifion Rogers (16)
CHE
3 Jack Carter (16)
ROY
4 Derek Marshall (64)
LKR
5 Charlie Cramer (16)
SOU
6 Doug Pemble (56)
ADS
7 Charlie Allen (16)
DEV
8 Robbie Ilett (27)
NOT
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:18 > H2: 13:21 > H3: 13:24 > F1: 14:33 > F2: 14:36


57: H2 K1 Band 4 - Male 500 01.06.2019 13:21
3 Jerry Haycock (64)
BAN
4 Martin Murdoch (16)
ROY
5 Koen Ayran (14)
FOX
6 Finlay Topham (16)
RDG
7 Jacob Parker (16)
SOU
8 Andrew Doran (51)
LIN
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:18 > H2: 13:21 > H3: 13:24 > F1: 14:33 > F2: 14:36


58: H3 K1 Band 4 - Male 500 01.06.2019 13:24
3 Nicholas Perkins (19)
NOR
4 Joe Railton (16)
TRU
5 Jason Toovey (44)
LKR
6 Muhammad Ali Kabeer (14)
WOK
7 Rupert Tideswell (13)
CAM
8 Edward Hubbard (16)
ROY
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:18 > H2: 13:21 > H3: 13:24 > F1: 14:33 > F2: 14:36


59: H1 K1 Band 5 - Male 500 01.06.2019 13:27
2 Fletcher Cramer (14)
SOU
3 Jack Rayment (14)
LBZ
4 Mikolaj Osmola (14)
GLW
5 Jasper Bell (17)
BAN
6 Joseph Woods (17)
ROY
7 Gary Partridge (55)
TRU
8 Lewis Andrews (14)
LIN
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:27 > H2: 13:30 > H3: 13:33 > F1: 14:39 > F2: 14:42


60: H2 K1 Band 5 - Male 500 01.06.2019 13:30
3 Findlay Lewis (15)
LKR
4 Nathaniel Lamb (14)
SOU
5 Billy Hall (16)
NOR
6 Flynn Holt (14)
ROY
7 Noah Moxon (16)
BAN
8 Philip Levkovskyy (15)
EAL
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:27 > H2: 13:30 > H3: 13:33 > F1: 14:39 > F2: 14:42


61: H3 K1 Band 5 - Male 500 01.06.2019 13:33
3 Kit Griffin (14)
RLS
4 Andre Hinves (14)
SOU
5 Finlay Hogan (19)
ROY
6 Oliver Jackson (17)
LIN
7 Archie Herriot (15)
GLW
8 Deni Panev (18)
FOX
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:27 > H2: 13:30 > H3: 13:33 > F1: 14:39 > F2: 14:42


62: H1 K1 Band 6 - Girls 500 01.06.2019 13:36
2 Charlotte Thistlewood (16)
NOR
3 Georgia Fenwick (17)
LON
4 Emily Barrett (17)
RLS
5 Edith King (15)
ROY
6 Elise Montagna (17)
ROY
7 Naomi Fisher (14)
LKR
8 Hannah Pemble (15)
ADS
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:36 > H2: 13:39 > H3: 13:42 > H4: 13:45 > F1: 14:45 > F2: 14:48


63: H2 K1 Band 6 - Girls 500 01.06.2019 13:39
2 Abbie Fisher (16)
LIN
3 Mae Allen (18)
DEV
4 Tabitha Yull (17)
NOR
5 Elinor Keil (16)
RLS
6 Isla Barker (16)
ROY
7 Zara Bowers (15)
ELM
8 Poppy Gilbert-Johns (15)
SOU
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:36 > H2: 13:39 > H3: 13:42 > H4: 13:45 > F1: 14:45 > F2: 14:48


64: H3 K1 Band 6 - Girls 500 01.06.2019 13:42
2 Charlotte Le-May (17)
NOR
3 Molly Gwyn (15)
WYC
4 Beth Perry (14)
SOU
5 Elizabeth Poole (16)
ELM
6 Lauren Murdoch (15)
ROY
7 Jasmine Spencer (15)
RLS
8 Milly Pepper (15)
LIN
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:36 > H2: 13:39 > H3: 13:42 > H4: 13:45 > F1: 14:45 > F2: 14:48


65: H4 K1 Band 6 - Girls 500 01.06.2019 13:45
2 Isabella Jones (16)
WEY
3 Aisling Hogan (16)
ROY
4 Matilda Enoch (15)
NOT
5 Isla Laking (16)
LIN
6 Madison Cooke (15)
GAI
7 Olivia Lillis-Brooks (17)
RLS
8 Iona Patrick (14)
ESK
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:36 > H2: 13:39 > H3: 13:42 > H4: 13:45 > F1: 14:45 > F2: 14:48


66: F K1 Girls U12 500 01.06.2019 13:48
3 Isabel Gadd (13)
ADS
4 Daisie Ball (11)
DEV
5 Florence Gwyn (13)
WYC
6 Hannah Toovey (12)
LKR
7 Emily Bowles-Trow (13)
ADS
F: 13:48


67: F K1 Boys U12 500 01.06.2019 13:51
3 Dylan Martin (12)
WYC
4 Szymon Sroka (12)
LKR
5 Josh Sutton (13)
WYC
6 Rory Smith (13)
NOR
7 Jake Marsh (13)
WYC
8 Corran Fraser (13)
LKR
F: 13:51


68: F K1 Band 1-2 - Male 200 01.06.2019 13:57


69: F1 K1 Band 3 - Male 200 01.06.2019 14:00


70: F2 K1 Band 3 - Male 200 01.06.2019 14:03


71: F K1 Band 4 - Female 200 01.06.2019 14:06


72: F1 C1 Canoe A-D - Mixed 500 01.06.2019 14:12
1 Georgina Pryor (22)
LEE
3 Alex Battison (21)
BAN
5 Thomas Lambert (19)
LEE
7 Harvey Kirk (20)
IND
9 William Thomas (18)
IND
F1: 14:12 > F2: 14:15


73: F2 C1 Canoe A-D - Mixed 500 01.06.2019 14:15
2 Jayden Yurkwich-Ell (16)
FLA
3 Isabel Evans (23)
LIN
4 Samantha Sullivan (22)
WYC
5 Oliver Cook (21)
NOT
6 Charlotte Carey (18)
IND
7 George Bell (17)
FLA
8 Evania Renton (18)
IND
F1: 14:12 > F2: 14:15


74: H1 K1 Band 5 - Female 500 01.06.2019 14:18
3 Molly Cooke (15)
GAI
4 Erin Bell (16)
SER
5 Natasha Lawton (23)
GLW
6 Hannah Gallagher (16)
WEY
7 Abigail Avery (17)
ROY
8 Mollie Ball (14)
DEV
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 14:18 > H2: 14:21 > F: 15:33


75: H2 K1 Band 5 - Female 500 01.06.2019 14:21
3 Amy Green (16)
WOR
4 Megan Wilcox (24)
NOR
5 Scarlett James (16)
SER
6 Kitty Kirby (19)
WYC
7 Ksymena Sielicka (15)
SPS
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 14:18 > H2: 14:21 > F: 15:33


76: F K1 Band 2-3 - Female 500 01.06.2019 14:24
4 Nicole Wells (25)
LIN
5 Angela Hannah (34)
BAN
6 Ellie Burgess (21)
BTH
F: 14:24


77: F K1 Paddle-Ability (Sat) 500 01.06.2019 14:27
2 Luke Barker (14)
4AS
3 Daniel Warwick (20)
4AS
4 Elizabeth (Beth) Fisher (30)
4AS
5 Jacob Mansfield (18)
4AS
6 Jacob Hage (17)
4AS
7 Joshua Fisher (20)
LKR
8 Zachary Marshall (18)
4AS
9 Bryan Leaver (30)
WEY
F: 14:27


78: F1 K1 Band 4 - Male 500 01.06.2019 14:33


79: F2 K1 Band 4 - Male 500 01.06.2019 14:36


80: F1 K1 Band 5 - Male 500 01.06.2019 14:39


81: F2 K1 Band 5 - Male 500 01.06.2019 14:42


82: F1 K1 Band 6 - Girls 500 01.06.2019 14:45


83: F2 K1 Band 6 - Girls 500 01.06.2019 14:48


84: H1 K1 Band 1-2 - Male 500 01.06.2019 14:54
2 Reef Hook (21)
EAL
3 Andras Kovacs (22)
WEY
4 Matthew Kowal (18)
SPS
5 Ross Orme (22)
ANK
6 Finn Cadell (21)
SPS
7 Zak Benstead (19)
ELM
8 Matthew Parkes (24)
NOR
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 14:54 > H2: 14:57 > H3: 15:00 > F1: 15:54 > F2: 15:57


85: H2 K1 Band 1-2 - Male 500 01.06.2019 14:57
2 Benjamin Cabrera (16)
FOY
3 Christopher Carson (22)
WEY
4 Alex Mcintyre (20)
NOT
5 Jack Brockway (18)
SPS
6 Matthew Hinves (19)
SOU
7 Adam Beaumont (23)
BSF
8 Edward Nightingale (18)
WYC
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 14:54 > H2: 14:57 > H3: 15:00 > F1: 15:54 > F2: 15:57


86: H3 K1 Band 1-2 - Male 500 01.06.2019 15:00
2 Ben Quittenton (19)
LIN
3 Maksymilian Sielicki (18)
SPS
4 Richard Rogers (47)
CHE
5 Ethan Wilkinson (18)
WEY
6 James New (25)
RDG
7 Magnus Gregory (22)
OUC
8 Tim Lodge (48)
WEY
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 14:54 > H2: 14:57 > H3: 15:00 > F1: 15:54 > F2: 15:57


87: H1 K1 Band 3 - Male 500 01.06.2019 15:03
2 Rory Dowling-Clarke (17)
SPS
3 Reeve Stevens (20)
DEV
4 Matt Fisher (17)
LKR
5 Luca Ferri (16)
ELM
6 Gordon Riley (49)
ANK
7 Michael Motha (16)
ROY
8 Mitchell Tamblin (15)
NOR
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 15:03 > H2: 15:06 > H3: 15:09 > F1: 16:00 > F2: 16:03


88: H2 K1 Band 3 - Male 500 01.06.2019 15:06
2 Kacper Sroka (16)
SPS
3 James Doran (21)
LIN
4 Tony Thomas (16)
SPS
5 Stani Chmiel (17)
NOT
6 Rowan Bowers (17)
ELM
7 Daniel Jones (19)
DEV
8 David Gurney (18)
BSF
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 15:03 > H2: 15:06 > H3: 15:09 > F1: 16:00 > F2: 16:03


89: H3 K1 Band 3 - Male 500 01.06.2019 15:09
3 Josh Murad (19)
NOR
4 Oscar Partridge (16)
TRU
5 Aidan Leiper (16)
SPS
6 Sebastian Tideswell (16)
CAM
7 Max Pickering (18)
LBZ
8 Sam Cribbett (15)
RLS
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 15:03 > H2: 15:06 > H3: 15:09 > F1: 16:00 > F2: 16:03


90: H1 K1 Band 4 - Female 500 01.06.2019 15:15
3 Amelia Skye Cadell (19)
SPS
4 Taylor Natalie Spencer Winyard (28)
FOR
5 Rebecca Swift (18)
RDG
6 Becky Pemble (17)
ADS
7 Alis Roghi (17)
NOR
8 Alexandra Armstrong (17)
SPS
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 15:15 > H2: 15:18 > H3: 15:21 > F1: 16:12 > F2: 16:15


91: H2 K1 Band 4 - Female 500 01.06.2019 15:18
3 Kristina Armstrong (15)
SPS
4 Jessica Urquhart (17)
BAN
5 Flossie Ball (18)
DEV
6 Hannah Clarkson (16)
SPS
7 Molly Carter (19)
ROY
8 Katy Walker (18)
NOR
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 15:15 > H2: 15:18 > H3: 15:21 > F1: 16:12 > F2: 16:15


92: H3 K1 Band 4 - Female 500 01.06.2019 15:21
3 Lucy Guest (18)
NOT
4 Katie Brookes (18)
WOR
5 Freya Randle (17)
SPS
6 Aida Shaikh Ali (17)
SPS
7 Kate McQuaid (22)
LEE
8 Amber Cox (18)
ELM
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 15:15 > H2: 15:18 > H3: 15:21 > F1: 16:12 > F2: 16:15


93: F K1 Lightning A 500 01.06.2019 15:24
1 Isabel Gadd (13)
ADS
2 Florence Gwyn (13)
WYC
3 Josh Sutton (13)
WYC
4 Daisie Ball (11)
DEV
5 Inigo Rogers (13)
CHE
6 Rory Smith (13)
NOR
7 Jake Marsh (13)
WYC
8 Dylan Martin (12)
WYC
9 Emily Bowles-Trow (13)
ADS
F: 15:24


94: F K1 Lightning B 500 01.06.2019 15:30
2 William Bowles-Trow (10)
ADS
3 Giulia Gordon (12)
GLW
4 Eva Mcaulay (12)
NOR
5 Will Cribbett (11)
RLS
6 Josh Griffin (12)
RLS
7 Estelle Widdows (13)
NOR
8 Harriet Gwyn (10)
WYC
9 Zoe Herriot (12)
GLW
F: 15:30


95: F K1 Band 5 - Female 500 01.06.2019 15:33


96: F1 K1 Band 1-2 - Male 500 01.06.2019 15:54


97: F2 K1 Band 1-2 - Male 500 01.06.2019 15:57


98: F1 K1 Band 3 - Male 500 01.06.2019 16:00


99: F2 K1 Band 3 - Male 500 01.06.2019 16:03


100: F K2 Paddle-Ability (Sat) 500 01.06.2019 16:09
3 Lewys Davies (15)
Daniel Warwick (20)
4AS
4AS
4 Jacob Mansfield (18)
Zachary Marshall (18)
4AS
4AS
5 Joshua Fisher (20)
Jacob Hage (17)
LKR
4AS
6 Elizabeth (Beth) Fisher (30)
Lindsay Thorpe (27)
4AS
4AS
7 Bryan Leaver (30)
WEY
F: 16:09


101: F1 K1 Band 4 - Female 500 01.06.2019 16:12


102: F2 K1 Band 4 - Female 500 01.06.2019 16:15


103: F K1 Band 4 - Male 5000 01.06.2019 16:27
Y15 Jerry Haycock (64)
BAN
Y16 Charlie Allen (16)
DEV
Y17 Doug Pemble (56)
ADS
Y18 Muhammad Ali Kabeer (14)
WOK
Y19 Derek Marshall (64)
LKR
Y21 Jason Toovey (44)
LKR
Y22 Teifion Rogers (16)
CHE
Y23 Joe Railton (16)
TRU
Y24 Rupert Tideswell (13)
CAM
F: 16:27


104: F K1 Band 5 - Male 5000 01.06.2019 16:30
W1 Philip Levkovskyy (15)
EAL
W2 Findlay Lewis (15)
LKR
W3 Joseph Woods (17)
ROY
W4 Jack Rayment (14)
LBZ
F: 16:30


105: F K1 Band 6 - Girls 5000 01.06.2019 16:33
W20 Abbie Fisher (16)
LIN
W21 Mae Allen (18)
DEV
W22 Isabella Jones (16)
WEY
W24 Matilda Enoch (15)
NOT
F: 16:33


106: F K1 Band 1-2 - Male 5000 01.06.2019 16:54
W101 Andras Kovacs (22)
WEY
W102 Adam Beaumont (23)
BSF
W103 Jordan Martyn (19)
WEY
W104 Zak Benstead (19)
ELM
W105 Alex Mcintyre (20)
NOT
W106 Ethan Wilkinson (18)
WEY
W107 Finn Cadell (21)
SPS
W108 Richard Rogers (47)
CHE
W109 Matthew Kowal (18)
SPS
W110 Matthew Parkes (24)
NOR
W111 Kieren Hayward (21)
NOR
W112 Magnus Gregory (22)
OUC
F: 16:54


107: F K1 Band 5 - Female 5000 01.06.2019 16:57
Y43 Jan Alexander (58)
NOR
Y44 Mollie Ball (14)
DEV
Y45 Hannah Gallagher (16)
WEY
F: 16:57


108: F K1 Band 3 - Male 5000 01.06.2019 17:15
Y101 Matthew Lodge (25)
NOR
Y102 Sebastian Tideswell (16)
CAM
Y103 Joe Richards (19)
NOR
Y104 Stani Chmiel (17)
NOT
Y105 Luca Ferri (16)
ELM
Y106 Daniel Jones (19)
DEV
Y107 Neil Blackman (57)
RLS
Y108 Matt Fisher (17)
LKR
Y109 Kieran Smith (16)
NOR
Y110 Lewis Smith (17)
LIN
Y111 Josh Murad (19)
NOR
Y112 Mitchell Tamblin (15)
NOR
Y113 Kacper Sroka (16)
SPS
Y114 Oscar Partridge (16)
TRU
Y115 Michael Martin (55)
LBZ
F: 17:15


109: F K1 Band 4 - Female 5000 01.06.2019 17:18
W60 Amber Cox (18)
ELM
W61 Katie Brookes (18)
WOR
W62 Flossie Ball (18)
DEV
W63 Lucy Guest (18)
NOT
W64 Katy Walker (18)
NOR
W65 Ellen Slack (19)
ROY
F: 17:18


110: H1 K2 Band 4 - Mixed 500 02.06.2019 08:30
2 Kristina Armstrong (15)
Freya Randle (17)
SPS
SPS
3 Flossie Ball (18)
Rebecca Swift (18)
DEV
RDG
4 Chelsea Brookes (24)
Paul Brookes (53)
GAI
GAI
5 Robin Avery (72)
Jerry Haycock (64)
BAN
BAN
6 Lydia Oxtoby (28)
Ben Stratford (16)
LBZ
LBZ
7 Koen Ayran (14)
Muhammad Ali Kabeer (14)
FOX
WOK
8 Lucy Guest (18)
Katy Walker (18)
NOT
NOR
9 Abigail Avery (17)
Becky Pemble (17)
ROY
ADS
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 08:30 > H2: 08:33 > F: 09:33


111: H2 K2 Band 4 - Mixed 500 02.06.2019 08:33
2 Lewis Andrews (14)
Rupert Tideswell (13)
LIN
CAM
3 Nicholas Perkins (19)
Tom Walker (21)
NOR
NOR
4 Katie Brookes (18)
Ellen Slack (19)
WOR
ROY
5 Charlie Cramer (16)
Jacob Parker (16)
SOU
SOU
6 Edward Hubbard (16)
Martin Murdoch (16)
ROY
ROY
7 Hannah Clarkson (16)
Aida Shaikh Ali (17)
SPS
SPS
8 Charlotte Ellis (26)
Sam Legg (30)
LBZ
LBZ
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 08:30 > H2: 08:33 > F: 09:33


112: H1 K4 Band 5-6 - Mixed 500 02.06.2019 08:36
3 Poppy Gilbert-Johns (15)
Molly Gwyn (15)
Kitty Kirby (19)
Beth Perry (14)
SOU
WYC
WYC
SOU
4 Gary Smith (53)
Adam Want (50)
Megan Wilcox (24)
Tabitha Yull (17)
NOR
NOR
NOR
NOR
5 Emily Barrett (17)
Elinor Keil (16)
Olivia Lillis-Brooks (17)
Sofia Lillis-Brooks (15)
RLS
RLS
RLS
RLS
6 Fletcher Cramer (14)
Kit Griffin (14)
Andre Hinves (14)
Nathaniel Lamb (14)
SOU
RLS
SOU
SOU
7 Elie-Mae Bennett (14)
Katy Dixon (17)
Maggie Rae (14)
Jack Rayment (14)
LBZ
LBZ
LBZ
LBZ
8 Abbie Fisher (16)
Isla Laking (16)
Milly Pepper (15)
Freya Wilkinson (18)
LIN
LIN
LIN
LIN
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 08:36 > H2: 08:39 > F: 09:36


113: H2 K4 Band 5-6 - Mixed 500 02.06.2019 08:39
3 Archie Herriot (15)
Mikolaj Osmola (14)
Joseph Peddie (15)
Damian Zasadzinski (14)
GLW
GLW
GLW
GLW
4 Billy Hall (16)
Herbert Hilyer (15)
Jago Taylor (15)
Toby Want (15)
NOR
NOR
NOR
NOR
5 Heather Alexander (17)
Naomi Fisher (14)
Iona Patrick (14)
Hannah Pemble (15)
ADS
LKR
ESK
ADS
6 Oliver Jackson (17)
James Lambert (14)
Ray Simmons (45)
Robyn Smith (46)
LIN
LIN
LIN
LIN
7 Isla Barker (16)
Aisling Bradley (23)
Edith King (15)
Elise Montagna (17)
ROY
ROY
ROY
ROY
8 Mollie Ball (14)
Zara Bowers (15)
Matilda Enoch (15)
Elizabeth Poole (16)
DEV
ELM
NOT
ELM
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 08:36 > H2: 08:39 > F: 09:36


114: F K2 Band 3 - Mixed 500 02.06.2019 08:42
2 Harry Freeland (15)
Jeremy Freeland (50)
FOX
FOX
3 Harry Lear (16)
Michael Motha (16)
ROY
ROY
4 Aidan Leiper (16)
Tony Thomas (16)
SPS
SPS
5 Daniel Jones (19)
Reeve Stevens (20)
DEV
DEV
6 Kieran Smith (16)
Sebastian Tideswell (16)
NOR
CAM
7 Rowan Bowers (17)
Luca Ferri (16)
ELM
ELM
8 Matt Fisher (17)
Findlay Lewis (15)
LKR
LKR
9 Rory Dowling-Clarke (17)
Lewis Smith (17)
FOR
LIN
F: 08:42


115: F K2 Band 1-2 - Mixed 500 02.06.2019 08:45
5 Benjamin Cabrera (16)
Ben Quittenton (19)
FOY
LIN
6 Matthew Hinves (19)
Xavier Hinves (17)
SOU
SOU
F: 08:45


116: F K4 Lightning A/B 500 02.06.2019 08:48
3 Jake Marsh (13)
Dylan Martin (12)
Rory Smith (13)
Josh Sutton (13)
WYC
WYC
NOR
WYC
4 William Bowles-Trow (10)
Harriet Gwyn (10)
George Rae (12)
ADS
WYC
LBZ
5 Daisie Ball (11)
Corran Fraser (13)
Florence Gwyn (13)
Szymon Sroka (12)
DEV
LKR
WYC
LKR
6 Emily Bowles-Trow (13)
Louis Brierton (12)
Sophia Fernandez (13)
Isabel Gadd (13)
ADS
LIN
LIN
ADS
7 Will Cribbett (11)
Josh Griffin (12)
James Sirrell (13)
Toby Weeks (13)
RLS
RLS
RLS
RLS
8 Eva Mcaulay (12)
Jasmine Sargeant (12)
Kamila Sklenarova (13)
Estelle Widdows (13)
NOR
NOR
NOR
NOR
F: 08:48


117: F C2 Canoe A-D - Mixed 500 02.06.2019 08:54
2 Alix Aitchison (19)
Charlotte Carey (18)
IND
IND
4 Victoria Brewer (22)
Samantha Sullivan (22)
LIN
WYC
6 George Bell (17)
Jayden Yurkwich-Ell (16)
FLA
FLA
8 Isabel Evans (23)
LIN
F: 08:54


118: F K1 Paddle-Ability (Sun) 500 02.06.2019 08:57
2 Luke Barker (14)
4AS
3 Daniel Warwick (20)
4AS
4 Zachary Marshall (18)
4AS
5 Bryan Leaver (30)
WEY
6 Joshua Fisher (20)
LKR
7 Jacob Hage (17)
4AS
8 Elizabeth (Beth) Fisher (30)
4AS
9 Jacob Mansfield (18)
4AS
F: 08:57


119: F K2 Band 4 - Mixed 500 02.06.2019 09:33


120: F K4 Band 5-6 - Mixed 500 02.06.2019 09:36


121: F K4 Band 1-3 - Mixed 500 02.06.2019 09:42
4 Stani Chmiel (17)
Lucy Guest (18)
Josh Murad (19)
Katy Walker (18)
NOT
NOT
NOR
NOR
5 Rory Dowling-Clarke (17)
Matthew Oliver (46)
Lewis Smith (17)
Nicole Wells (25)
FOR
LIN
LIN
LIN
6 Jack Gilbert-Johns (18)
James Hinves (47)
Matthew Hinves (19)
Xavier Hinves (17)
SOU
SOU
SOU
SOU
F: 09:42


122: H1 K2 Band 5-6 - Mixed 500 02.06.2019 10:24
1 Elinor Keil (16)
Olivia Lillis-Brooks (17)
RLS
RLS
2 Finlay Hogan (19)
Lauren Murdoch (15)
ROY
ROY
3 Mollie Ball (14)
Matilda Enoch (15)
DEV
NOT
4 Oliver Jackson (17)
Isla Laking (16)
LIN
LIN
5 Andre Hinves (14)
Nathaniel Lamb (14)
SOU
SOU
6 Katy Dixon (17)
Jack Rayment (14)
LBZ
LBZ
7 Heather Alexander (17)
Hannah Pemble (15)
ADS
ADS
8 Joseph Peddie (15)
Damian Zasadzinski (14)
GLW
GLW
9 Toby Want (15)
Megan Wilcox (24)
NOR
NOR
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 10:24 > H2: 10:27 > H3: 10:30 > F1: 11:21 > F2: 11:24


123: H2 K2 Band 5-6 - Mixed 500 02.06.2019 10:27
1 Zara Bowers (15)
Elizabeth Poole (16)
ELM
ELM
2 Emily Barrett (17)
Sofia Lillis-Brooks (15)
RLS
RLS
3 Molly Gwyn (15)
Beth Perry (14)
WYC
SOU
4 Ray Simmons (45)
Freya Wilkinson (18)
LIN
LIN
5 Herbert Hilyer (15)
Jago Taylor (15)
NOR
NOR
6 Fletcher Cramer (14)
Kit Griffin (14)
SOU
RLS
7 Archie Herriot (15)
Mikolaj Osmola (14)
GLW
GLW
8 Elie-Mae Bennett (14)
Maggie Rae (14)
LBZ
LBZ
9 Flynn Holt (14)
Joseph Woods (17)
ROY
ROY
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 10:24 > H2: 10:27 > H3: 10:30 > F1: 11:21 > F2: 11:24


124: H3 K2 Band 5-6 - Mixed 500 02.06.2019 10:30
2 Naomi Fisher (14)
Iona Patrick (14)
LKR
ESK
3 Erin Bell (16)
Scarlett James (16)
SER
SER
4 Madison Cooke (15)
Molly Cooke (15)
GAI
GAI
5 Aisling Hogan (16)
Elise Montagna (17)
ROY
ROY
6 Charlotte Le-May (17)
Tabitha Yull (17)
NOR
NOR
7 Hannah Gallagher (16)
Isabella Jones (16)
WEY
WEY
8 Isla Barker (16)
Edith King (15)
ROY
ROY
9 Billy Hall (16)
Adam Want (50)
NOR
NOR
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 10:24 > H2: 10:27 > H3: 10:30 > F1: 11:21 > F2: 11:24


125: F K4 Band 4 - Mixed 500 02.06.2019 10:33
3 Lewis Andrews (14)
Koen Ayran (14)
Muhammad Ali Kabeer (14)
Rupert Tideswell (13)
LIN
FOX
WOK
CAM
4 Flynn Holt (14)
Edward Hubbard (16)
Martin Murdoch (16)
Joseph Woods (17)
ROY
ROY
ROY
ROY
5 Chelsea Brookes (24)
Paul Brookes (53)
Molly Cooke (15)
Haydyn Cooke-Bayley (15)
GAI
GAI
GAI
GAI
6 Nicholas Perkins (19)
Dan Sklenar (16)
Jan Sklenar (49)
Tom Walker (21)
NOR
NOR
NOR
NOR
7 Charlotte Ellis (26)
Sam Legg (30)
Lydia Oxtoby (28)
Ben Stratford (16)
LBZ
LBZ
LBZ
LBZ
F: 10:33


126: F K2 Lightning A 500 02.06.2019 10:39
2 Emily Bowles-Trow (13)
Isabel Gadd (13)
ADS
ADS
3 Kamila Sklenarova (13)
Estelle Widdows (13)
NOR
NOR
4 Daisie Ball (11)
Florence Gwyn (13)
DEV
WYC
5 Corran Fraser (13)
Szymon Sroka (12)
LKR
LKR
6 Louis Brierton (12)
Rory Smith (13)
LIN
NOR
7 Jake Marsh (13)
Dylan Martin (12)
WYC
WYC
8 Sophia Fernandez (13)
Josh Sutton (13)
LIN
WYC
F: 10:39


127: F K2 Lightning B 500 02.06.2019 10:45
3 William Bowles-Trow (10)
Harriet Gwyn (10)
ADS
WYC
4 Eva Mcaulay (12)
Jasmine Sargeant (12)
NOR
NOR
5 Josh Griffin (12)
Toby Weeks (13)
RLS
RLS
6 Will Cribbett (11)
James Sirrell (13)
RLS
RLS
7 Giulia Gordon (12)
Zoe Herriot (12)
GLW
GLW
F: 10:45


128: F K2 Paddle-Ability (Sun) 500 02.06.2019 10:51
3 Jacob Mansfield (18)
Daniel Warwick (20)
4AS
4AS
4 Elizabeth (Beth) Fisher (30)
Lindsay Thorpe (27)
4AS
4AS
5 Joshua Fisher (20)
Zachary Marshall (18)
LKR
4AS
6 Bryan Leaver (30)
WEY
F: 10:51


129: F1 K2 Band 5-6 - Mixed 500 02.06.2019 11:21


130: F2 K2 Band 5-6 - Mixed 500 02.06.2019 11:24


131: H1 K2 Band 4 - Mixed 200 02.06.2019 11:33
2 Charlotte Ellis (26)
Sam Legg (30)
LBZ
LBZ
3 Andy Dodson (57)
Doug Pemble (56)
ADS
ADS
4 Lewis Andrews (14)
Rupert Tideswell (13)
LIN
CAM
5 Edward Hubbard (16)
Martin Murdoch (16)
ROY
ROY
6 Kristina Armstrong (15)
Freya Randle (17)
SPS
SPS
7 Jan Sklenar (49)
Tom Walker (21)
NOR
NOR
8 Nicholas Perkins (19)
Dan Sklenar (16)
NOR
NOR
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 11:33 > H2: 11:36 > F1: 12:30


132: H2 K2 Band 4 - Mixed 200 02.06.2019 11:36
2 Lucy Guest (18)
Katy Walker (18)
NOT
NOR
3 Robin Avery (72)
Jerry Haycock (64)
BAN
BAN
4 Lydia Oxtoby (28)
Ben Stratford (16)
LBZ
LBZ
5 Abigail Avery (17)
Becky Pemble (17)
ROY
ADS
6 Koen Ayran (14)
Muhammad Ali Kabeer (14)
FOX
WOK
7 Hannah Clarkson (16)
Aida Shaikh Ali (17)
SPS
SPS
8 Paul Brookes (53)
Haydyn Cooke-Bayley (15)
GAI
GAI
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 11:33 > H2: 11:36 > F1: 12:30


133: F K2 Band 1-2 - Mixed 200 02.06.2019 11:39
3 Benjamin Cabrera (16)
Ben Quittenton (19)
FOY
LIN
4 Zak Benstead (19)
Alex Greaves (19)
ELM
RLS
5 Ben Darnell (20)
Harry Saunders (20)
RLS
RLS
6 Maksymilian Sielicki (18)
Ethan Wilkinson (18)
GLW
WEY
7 Kieron Killey (20)
Alex Mcintyre (20)
NOT
NOT
F: 11:39


134: F K2 Band 3 - Mixed 200 02.06.2019 11:42
1 Harry Lear (16)
Michael Motha (16)
ROY
ROY
2 Daniel Jones (19)
Reeve Stevens (20)
DEV
DEV
3 Harry Freeland (15)
Jeremy Freeland (50)
FOX
FOX
4 Matt Fisher (17)
Findlay Lewis (15)
LKR
LKR
5 Max Pickering (18)
Joe Richards (19)
LBZ
NOR
6 Rory Dowling-Clarke (17)
Lewis Smith (17)
FOR
LIN
7 Rowan Bowers (17)
Luca Ferri (16)
ELM
ELM
8 Aidan Leiper (16)
Tony Thomas (16)
SPS
SPS
9 Gemma Browne (26)
Dovile Sudeikyte (28)
ROY
ROY
F: 11:42


135: F C2 Canoe A-D - Mixed 200 02.06.2019 11:48
2 George Bell (17)
Jayden Yurkwich-Ell (16)
FLA
FLA
4 Isabel Evans (23)
LIN
6 Alix Aitchison (19)
Charlotte Carey (18)
IND
IND
8 Victoria Brewer (22)
Samantha Sullivan (22)
LIN
WYC
F: 11:48


136: H1 K2 Band 5-6 - Mixed 200 02.06.2019 12:15
1 Andre Hinves (14)
Nathaniel Lamb (14)
SOU
SOU
2 Adam Want (50)
Toby Want (15)
NOR
NOR
3 Heather Alexander (17)
Hannah Pemble (15)
ADS
ADS
4 Milly Pepper (15)
Freya Wilkinson (18)
LIN
LIN
5 Katy Dixon (17)
Jack Rayment (14)
LBZ
LBZ
6 Mollie Ball (14)
Matilda Enoch (15)
DEV
NOT
7 Elinor Keil (16)
Olivia Lillis-Brooks (17)
RLS
RLS
8 Aisling Hogan (16)
Elise Montagna (17)
ROY
ROY
9 Joseph Peddie (15)
Damian Zasadzinski (14)
GLW
GLW
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 12:15 > H2: 12:18 > H3: 12:21 > F1: 13:15 > F2: 13:18


137: H2 K2 Band 5-6 - Mixed 200 02.06.2019 12:18
1 Fletcher Cramer (14)
Kit Griffin (14)
SOU
RLS
2 Elie-Mae Bennett (14)
Maggie Rae (14)
LBZ
LBZ
3 Andrea Hinkova (48)
Jenni Moore (37)
NOR
NOR
4 Emily Barrett (17)
Sofia Lillis-Brooks (15)
RLS
RLS
5 Oliver Jackson (17)
Ray Simmons (45)
LIN
LIN
6 Molly Gwyn (15)
Beth Perry (14)
WYC
SOU
7 Finlay Hogan (19)
Lauren Murdoch (15)
ROY
ROY
8 Zara Bowers (15)
Elizabeth Poole (16)
ELM
ELM
9 Archie Herriot (15)
Mikolaj Osmola (14)
GLW
GLW
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 12:15 > H2: 12:18 > H3: 12:21 > F1: 13:15 > F2: 13:18


138: H3 K2 Band 5-6 - Mixed 200 02.06.2019 12:21
2 Madison Cooke (15)
Molly Cooke (15)
GAI
GAI
3 Flynn Holt (14)
Joseph Woods (17)
ROY
ROY
4 Herbert Hilyer (15)
Jago Taylor (15)
NOR
NOR
5 Hannah Gallagher (16)
Isabella Jones (16)
WEY
WEY
6 Erin Bell (16)
Scarlett James (16)
SER
SER
7 Charlotte Le-May (17)
Tabitha Yull (17)
NOR
NOR
8 Naomi Fisher (14)
Iona Patrick (14)
LKR
ESK
9 Isla Barker (16)
Edith King (15)
ROY
ROY
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 12:15 > H2: 12:18 > H3: 12:21 > F1: 13:15 > F2: 13:18


139: F1 K2 Band 4 - Mixed 200 02.06.2019 12:30


140: F K2 Band 1-2 - Mixed 5000 02.06.2019 12:42
W201 Adam Beaumont (23)
Kieron Killey (20)
BSF
NOT
W202 Matthew Enoch (44)
James Russell (23)
NOT
NOT
W203 Zak Benstead (19)
Alex Greaves (19)
ELM
RLS
W204 Jordan Martyn (19)
WEY
W205 Maksymilian Sielicki (18)
Ethan Wilkinson (18)
GLW
WEY
W206 Dougal Glaisher (21)
Francis Huntingford (22)
NOT
NOT
F: 12:42


141: F K2 Band 3 - Mixed 5000 02.06.2019 12:45
Y301 Luca Ferri (16)
Harry Lear (16)
ELM
ROY
Y302 Harry Freeland (15)
Jeremy Freeland (50)
FOX
FOX
Y303 Samantha Martyn (20)
WEY
Y304 Max Pickering (18)
Lewis Smith (17)
LBZ
LIN
Y306 Joe Richards (19)
Connor Smith (18)
NOR
NOR
F: 12:45


142: F1 K2 Band 5-6 - Mixed 200 02.06.2019 13:15


143: F2 K2 Band 5-6 - Mixed 200 02.06.2019 13:18


144: H1 K2 Band 4 - Mixed 1000 02.06.2019 13:27
3 Chelsea Brookes (24)
Paul Brookes (53)
GAI
GAI
4 Robin Avery (72)
Jerry Haycock (64)
BAN
BAN
5 Jan Sklenar (49)
Suzanne de Bruijn (34)
NOR
NOR
6 Charlie Cramer (16)
Jacob Parker (16)
SOU
SOU
7 Katie Brookes (18)
Ellen Slack (19)
WOR
ROY
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 13:27 > H2: 13:30 > F: 14:24


145: H2 K2 Band 4 - Mixed 1000 02.06.2019 13:30
3 Koen Ayran (14)
Muhammad Ali Kabeer (14)
FOX
WOK
4 Stacey Terry (26)
Katy Walker (18)
NOR
NOR
5 Nicholas Perkins (19)
Dan Sklenar (16)
NOR
NOR
6 Lewis Andrews (14)
Rupert Tideswell (13)
LIN
CAM
7 Flossie Ball (18)
Rebecca Swift (18)
DEV
RDG
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 13:27 > H2: 13:30 > F: 14:24


146: F C2 Canoe A-D - Mixed 1000 02.06.2019 13:36
4 Thomas Lambert (19)
William Thomas (18)
LEE
IND
6 George Bell (17)
Jayden Yurkwich-Ell (16)
FLA
FLA
F: 13:36


147: F K2 Band 1-2 - Mixed 1000 02.06.2019 14:12
4 Adam Beaumont (23)
Kieron Killey (20)
BSF
NOT
5 Zak Benstead (19)
Alex Greaves (19)
ELM
RLS
6 Maksymilian Sielicki (18)
Ethan Wilkinson (18)
GLW
WEY
7 Benjamin Cabrera (16)
Ben Quittenton (19)
FOY
LIN
F: 14:12


148: F K2 Band 3 - Mixed 1000 02.06.2019 14:18
3 Rowan Bowers (17)
Luca Ferri (16)
ELM
ELM
4 Harry Lear (16)
Michael Motha (16)
ROY
ROY
5 Rory Dowling-Clarke (17)
Aidan Leiper (16)
SPS
SPS
6 Matt Fisher (17)
Findlay Lewis (15)
LKR
LKR
7 Matthew Oliver (46)
Lewis Smith (17)
LIN
LIN
8 Kieran Smith (16)
Sebastian Tideswell (16)
NOR
CAM
F: 14:18


149: F K2 Band 4 - Mixed 1000 02.06.2019 14:24


150: F K2 Band 5-6 - Mixed 5000 02.06.2019 14:36
Y501 Hannah Gallagher (16)
Isabella Jones (16)
WEY
WEY
Y502 Maggie Rae (14)
Jack Rayment (14)
LBZ
LBZ
Y503 Mollie Ball (14)
Matilda Enoch (15)
DEV
NOT
Y504 Katy Dixon (17)
Ben Stratford (16)
LBZ
LBZ
F: 14:36


151: F K2 Band 4 - Mixed 5000 02.06.2019 15:15
W401 Paul Brookes (53)
Haydyn Cooke-Bayley (15)
GAI
GAI
W402 Katie Brookes (18)
Ellen Slack (19)
WOR
ROY
W403 Lucy Guest (18)
Katy Walker (18)
NOT
NOR
W404 Koen Ayran (14)
Muhammad Ali Kabeer (14)
FOX
WOK
W405 Lewis Andrews (14)
Rupert Tideswell (13)
LIN
CAM
W406 Dan Sklenar (16)
Jan Sklenar (49)
NOR
NOR
W407 Robin Avery (72)
Jerry Haycock (64)
BAN
BAN
F: 15:15


Baracuda v1.0, 909.2 ms