Timetable for Open & National Band Together Regatta

  • Participating clubs 43
  • Participating competitors 287
  • Entries 793
# Event Type Day Time Progression Startlist Result Photofinish Video
01.06.2019 - Saturday
1 K1 Band 1-2 - Male 1000 H1 Saturday 09:45 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
2 K1 Band 1-2 - Male 1000 H2 Saturday 09:48 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
3 K1 Band 1-2 - Male 1000 H3 Saturday 09:51 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
4 K1 Band 3 - Male 1000 H1 Saturday 09:54 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
5 K1 Band 3 - Male 1000 H2 Saturday 09:57 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
6 K1 Band 3 - Male 1000 H3 Saturday 10:00 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
7 K1 Band 2-4 - Female 1000 H1 Saturday 10:03 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
8 K1 Band 2-4 - Female 1000 H2 Saturday 10:06 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
9 K1 Band 5 - Female 1000 F Saturday 10:09 StartList
10 K1 SUP 'One Design' Men Open 200 H1 Saturday 10:18 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
11 K1 SUP 'One Design' Men Open 200 H2 Saturday 10:24 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
12 K1 SUP 'One Design' Women Open 200 H1 Saturday 10:30 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
13 K1 SUP 'One Design' Women Open 200 H2 Saturday 10:36 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
14 K1 Band 4 - Male 200 H1 Saturday 10:42 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
15 K1 Band 4 - Male 200 H2 Saturday 10:45 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
16 K1 Band 4 - Male 200 H3 Saturday 10:48 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
17 K1 Band 5 - Male 200 H1 Saturday 10:51 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
18 K1 Band 5 - Male 200 H2 Saturday 10:54 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
19 K1 Band 5 - Male 200 H3 Saturday 10:57 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
20 K1 Band 6 - Girls 200 H1 Saturday 11:00 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
21 K1 Band 6 - Girls 200 H2 Saturday 11:03 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
22 K1 Band 6 - Girls 200 H3 Saturday 11:06 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
23 K1 Band 6 - Girls 200 H4 Saturday 11:09 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
24 K1 Paddle-Ability (Sat) 200 F1 Saturday 11:12 StartList
25 K1 Paddle-Ability (Sat) 200 F2 Saturday 11:15 StartList
26 C1 Canoe A-C - Mixed 1000 F Saturday 11:21 StartList
27 K1 Band 1-2 - Male 1000 F1 Saturday 11:24 StartList
28 K1 Band 1-2 - Male 1000 F2 Saturday 11:27 StartList
29 K1 Band 3 - Male 1000 F1 Saturday 11:30 StartList
30 K1 Band 3 - Male 1000 F2 Saturday 11:33 StartList
31 K1 Band 2-4 - Female 1000 F Saturday 11:36 StartList
32 K1 Band 5 - Female 200 H1 Saturday 11:42 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
33 K1 Band 5 - Female 200 H2 Saturday 11:45 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
34 K1 Girls U12 200 F Saturday 11:51 StartList
35 K1 Boys U12 200 F Saturday 11:54 StartList
36 K1 Band 4 - Male 200 F1 Saturday 12:00 StartList
37 K1 Band 4 - Male 200 F2 Saturday 12:03 StartList
38 K1 Band 5 - Male 200 F1 Saturday 12:06 StartList
39 K1 Band 5 - Male 200 F2 Saturday 12:09 StartList
40 K1 Band 6 - Girls 200 F1 Saturday 12:12 StartList
41 K1 Band 6 - Girls 200 F2 Saturday 12:15 StartList
42 K1 SUP 'One Design' Men Open 200 F Saturday 12:21 StartList
43 K1 SUP 'One Design' Women Open 200 F Saturday 12:27 StartList
44 C1 Canoe A-D - Mixed 200 F1 Saturday 12:33 StartList
45 C1 Canoe A-D - Mixed 200 F2 Saturday 12:36 StartList
46 K1 Band 1-2 - Male 200 H1 Saturday 12:42 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
47 K1 Band 1-2 - Male 200 H2 Saturday 12:45 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
48 K1 Band 3 - Male 200 H1 Saturday 12:48 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
49 K1 Band 3 - Male 200 H2 Saturday 12:51 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
50 K1 Band 3 - Male 200 H3 Saturday 12:54 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
51 K1 Band 4 - Female 200 H1 Saturday 13:00 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
52 K1 Band 4 - Female 200 H2 Saturday 13:03 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
53 K1 Band 2-3 - Female 200 F Saturday 13:06 StartList
54 K1 Band 5 - Female 200 F Saturday 13:09 StartList
55 K2 Paddle-Ability (Sat) 200 F Saturday 13:12 StartList
56 K1 Band 4 - Male 500 H1 Saturday 13:18 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
57 K1 Band 4 - Male 500 H2 Saturday 13:21 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
58 K1 Band 4 - Male 500 H3 Saturday 13:24 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
59 K1 Band 5 - Male 500 H1 Saturday 13:27 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
60 K1 Band 5 - Male 500 H2 Saturday 13:30 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
61 K1 Band 5 - Male 500 H3 Saturday 13:33 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
62 K1 Band 6 - Girls 500 H1 Saturday 13:36 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
63 K1 Band 6 - Girls 500 H2 Saturday 13:39 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
64 K1 Band 6 - Girls 500 H3 Saturday 13:42 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
65 K1 Band 6 - Girls 500 H4 Saturday 13:45 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
66 K1 Girls U12 500 F Saturday 13:48 StartList
67 K1 Boys U12 500 F Saturday 13:51 StartList
68 K1 Band 1-2 - Male 200 F Saturday 13:57 StartList
69 K1 Band 3 - Male 200 F1 Saturday 14:00 StartList
70 K1 Band 3 - Male 200 F2 Saturday 14:03 StartList
71 K1 Band 4 - Female 200 F Saturday 14:06 StartList
72 C1 Canoe A-D - Mixed 500 F1 Saturday 14:12 StartList
73 C1 Canoe A-D - Mixed 500 F2 Saturday 14:15 StartList
74 K1 Band 5 - Female 500 H1 Saturday 14:18 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
75 K1 Band 5 - Female 500 H2 Saturday 14:21 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
76 K1 Band 2-3 - Female 500 F Saturday 14:24 StartList
77 K1 Paddle-Ability (Sat) 500 F Saturday 14:27 StartList
78 K1 Band 4 - Male 500 F1 Saturday 14:33 StartList
79 K1 Band 4 - Male 500 F2 Saturday 14:36 StartList
80 K1 Band 5 - Male 500 F1 Saturday 14:39 StartList
81 K1 Band 5 - Male 500 F2 Saturday 14:42 StartList
82 K1 Band 6 - Girls 500 F1 Saturday 14:45 StartList
83 K1 Band 6 - Girls 500 F2 Saturday 14:48 StartList
84 K1 Band 1-2 - Male 500 H1 Saturday 14:54 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
85 K1 Band 1-2 - Male 500 H2 Saturday 14:57 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
86 K1 Band 1-2 - Male 500 H3 Saturday 15:00 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
87 K1 Band 3 - Male 500 H1 Saturday 15:03 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
88 K1 Band 3 - Male 500 H2 Saturday 15:06 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
89 K1 Band 3 - Male 500 H3 Saturday 15:09 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
90 K1 Band 4 - Female 500 H1 Saturday 15:15 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
91 K1 Band 4 - Female 500 H2 Saturday 15:18 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
92 K1 Band 4 - Female 500 H3 Saturday 15:21 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
93 K1 Lightning A 500 F Saturday 15:24 StartList
94 K1 Lightning B 500 F Saturday 15:30 StartList
95 K1 Band 5 - Female 500 F Saturday 15:33 StartList
96 K1 Band 1-2 - Male 500 F1 Saturday 15:54 StartList
97 K1 Band 1-2 - Male 500 F2 Saturday 15:57 StartList
98 K1 Band 3 - Male 500 F1 Saturday 16:00 StartList
99 K1 Band 3 - Male 500 F2 Saturday 16:03 StartList
100 K2 Paddle-Ability (Sat) 500 F Saturday 16:09 StartList
101 K1 Band 4 - Female 500 F1 Saturday 16:12 StartList
102 K1 Band 4 - Female 500 F2 Saturday 16:15 StartList
103 K1 Band 4 - Male 5000 F Saturday 16:27 StartList
104 K1 Band 5 - Male 5000 F Saturday 16:30 StartList
105 K1 Band 6 - Girls 5000 F Saturday 16:33 StartList
106 K1 Band 1-2 - Male 5000 F Saturday 16:54 StartList
107 K1 Band 5 - Female 5000 F Saturday 16:57 StartList
108 K1 Band 3 - Male 5000 F Saturday 17:15 StartList
109 K1 Band 4 - Female 5000 F Saturday 17:18 StartList
02.06.2019 - Sunday
110 K2 Band 4 - Mixed 500 H1 Sunday 08:30 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
111 K2 Band 4 - Mixed 500 H2 Sunday 08:33 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
112 K4 Band 5-6 - Mixed 500 H1 Sunday 08:36 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
113 K4 Band 5-6 - Mixed 500 H2 Sunday 08:39 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
114 K2 Band 3 - Mixed 500 F Sunday 08:42 StartList
115 K2 Band 1-2 - Mixed 500 F Sunday 08:45 StartList
116 K4 Lightning A/B 500 F Sunday 08:48 StartList
117 C2 Canoe A-D - Mixed 500 F Sunday 08:54 StartList
118 K1 Paddle-Ability (Sun) 500 F Sunday 08:57 StartList
119 K2 Band 4 - Mixed 500 F Sunday 09:33 StartList
120 K4 Band 5-6 - Mixed 500 F Sunday 09:36 StartList
121 K4 Band 1-3 - Mixed 500 F Sunday 09:42 StartList
122 K2 Band 5-6 - Mixed 500 H1 Sunday 10:24 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
123 K2 Band 5-6 - Mixed 500 H2 Sunday 10:27 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
124 K2 Band 5-6 - Mixed 500 H3 Sunday 10:30 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
125 K4 Band 4 - Mixed 500 F Sunday 10:33 StartList
126 K2 Lightning A 500 F Sunday 10:39 StartList
127 K2 Lightning B 500 F Sunday 10:45 StartList
128 K2 Paddle-Ability (Sun) 500 F Sunday 10:51 StartList
129 K2 Band 5-6 - Mixed 500 F1 Sunday 11:21 StartList
130 K2 Band 5-6 - Mixed 500 F2 Sunday 11:24 StartList
131 K2 Band 4 - Mixed 200 H1 Sunday 11:33 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
132 K2 Band 4 - Mixed 200 H2 Sunday 11:36 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
133 K2 Band 1-2 - Mixed 200 F Sunday 11:39 StartList
134 K2 Band 3 - Mixed 200 F Sunday 11:42 StartList
135 C2 Canoe A-D - Mixed 200 F Sunday 11:48 StartList
136 K2 Band 5-6 - Mixed 200 H1 Sunday 12:15 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
137 K2 Band 5-6 - Mixed 200 H2 Sunday 12:18 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
138 K2 Band 5-6 - Mixed 200 H3 Sunday 12:21 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
139 K2 Band 4 - Mixed 200 F1 Sunday 12:30 StartList
140 K2 Band 1-2 - Mixed 5000 F Sunday 12:42 StartList
141 K2 Band 3 - Mixed 5000 F Sunday 12:45 StartList
142 K2 Band 5-6 - Mixed 200 F1 Sunday 13:15 StartList
143 K2 Band 5-6 - Mixed 200 F2 Sunday 13:18 StartList
144 K2 Band 4 - Mixed 1000 H1 Sunday 13:27 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
145 K2 Band 4 - Mixed 1000 H2 Sunday 13:30 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
146 C2 Canoe A-D - Mixed 1000 F Sunday 13:36 StartList
147 K2 Band 1-2 - Mixed 1000 F Sunday 14:12 StartList
148 K2 Band 3 - Mixed 1000 F Sunday 14:18 StartList
149 K2 Band 4 - Mixed 1000 F Sunday 14:24 StartList
150 K2 Band 5-6 - Mixed 5000 F Sunday 14:36 StartList
151 K2 Band 4 - Mixed 5000 F Sunday 15:15 StartList
Baracuda v1.0, 182.7 ms