Start-list - Open & National Senior, Under 23 & Junior Championship Regatta

1: H1 K1 Boys U12 500 31.08.2019 09:45
2 Dylan Martin (14)
WYC
3 Szymon Sroka (14)
LKR
4 Rory Strachan (15)
GLW
5 Conor Simmons (15)
LIN
6 Sam Stevely (15)
ESK
7 Cameron O Hare (15)
DEV
8 Rupert Tideswell (15)
CAM
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 09:45 > H2: 09:48 > H3: 09:51 > F1: 11:15 > F2: 11:18


2: H2 K1 Boys U12 500 31.08.2019 09:48
3 Ryan Coyle (15)
GLW
4 Connor Lovell (14)
DEV
5 Inigo Rogers (15)
CHE
6 Louis Brierton (14)
LIN
7 Sam Patterson (15)
LKR
8 Jake Marsh (15)
WYC
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 09:45 > H2: 09:48 > H3: 09:51 > F1: 11:15 > F2: 11:18


3: H3 K1 Boys U12 500 31.08.2019 09:51
3 William Bartusik (15)
IND
4 Rory Smith (15)
NOR
5 Arthur Hunter-Hopkins (13)
DEV
6 Will Stevely (15)
ESK
7 Josh Sutton (15)
WYC
8 Corran Fraser (15)
LKR
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 09:45 > H2: 09:48 > H3: 09:51 > F1: 11:15 > F2: 11:18


4: H1 K1 Girls U12 500 31.08.2019 09:54
3 Emily Bowles-Trow (15)
ADS
4 Giulia Gordon (14)
GLW
5 Kamila Sklenarova (15)
NOR
6 Florence Gwyn (15)
WYC
7 Hannah Toovey (14)
LKR
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 09:54 > H2: 09:57 > F: 11:21


5: H2 K1 Girls U12 500 31.08.2019 09:57
3 Daisie Ball (13)
DEV
4 Isabel Gadd (15)
ADS
5 Alicja Pyrz (15)
GLW
6 Zoe Herriot (14)
GLW
7 Sophia Fernandez (15)
LIN
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 09:54 > H2: 09:57 > F: 11:21


6: H1 K1 Boys U16 1000 31.08.2019 10:03
2 Drew Totten (19)
BCC
3 Dan Sklenar (18)
NOR
4 Kacper Sroka (18)
SPS
5 Sebastian Tideswell (18)
CAM
6 Carl Harris (18)
SLP
7 Daniel Price (19)
WEY
8 Ben Griffin (19)
RLS
9 Luca Ferri (18)
ELM
9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 H1: 10:03 > H2: 10:06 > H3: 10:09 > H4: 10:12 > H5: 10:15 > H6: 10:18 > F1: 11:30 > F2: 11:33 > F3: 11:36


7: H2 K1 Boys U16 1000 31.08.2019 10:06
2 Stani Chmiel (19)
NOT
3 Robert Aries (19)
RLS
4 Ruairí Bray (18)
SLP
5 Ben Smith (19)
SLP
6 Dominic Stanley (18)
FOX
7 Oscar Partridge (18)
TRU
8 Ben Clayton Harris (19)
LEE
9 Eavan OKeeffe (19)
CEL
9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 H1: 10:03 > H2: 10:06 > H3: 10:09 > H4: 10:12 > H5: 10:15 > H6: 10:18 > F1: 11:30 > F2: 11:33 > F3: 11:36


8: H3 K1 Boys U16 1000 31.08.2019 10:09
2 Alfie Dewson (19)
LEE
3 Joe Railton (18)
TRU
4 Teifion Rogers (18)
CHE
5 Michael Motha (18)
ROY
6 Alex Tonkin (19)
RDG
7 Scott Boland (18)
SLP
8 Benjamin Cabrera (18)
FOY
9 Leo Villaruel (18)
EAL
9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 H1: 10:03 > H2: 10:06 > H3: 10:09 > H4: 10:12 > H5: 10:15 > H6: 10:18 > F1: 11:30 > F2: 11:33 > F3: 11:36


9: H4 K1 Boys U16 1000 31.08.2019 10:12
2 Charlie Allen (18)
DEV
3 Jack Carter (18)
ROY
4 Paul Donnellan (18)
SLP
5 Rowan Bowers (19)
ELM
6 Xavier Hinves (19)
SOU
7 Finlay Topham (18)
RDG
8 Matt Fisher (19)
LKR
9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 H1: 10:03 > H2: 10:06 > H3: 10:09 > H4: 10:12 > H5: 10:15 > H6: 10:18 > F1: 11:30 > F2: 11:33 > F3: 11:36


10: H5 K1 Boys U16 1000 31.08.2019 10:15
2 Sam Swan (19)
WEY
3 Sam ZZZ Betts (19)
RDG
4 Zac Tarver (19)
ELM
5 Harry Lear (18)
ROY
6 Liam Flanagan (20)
SLP
7 Noah McGivern (19)
BCC
8 Lewis Smith (19)
LIN
9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 H1: 10:03 > H2: 10:06 > H3: 10:09 > H4: 10:12 > H5: 10:15 > H6: 10:18 > F1: 11:30 > F2: 11:33 > F3: 11:36


11: H6 K1 Boys U16 1000 31.08.2019 10:18
2 Kieran Smith (18)
NOR
3 Sam Bicknell (18)
WEY
4 Lucian Baban (18)
BCC
5 Archie Hynds (19)
ELM
6 Darragh Thomas (19)
SLP
7 Edward Crossley (19)
RLS
8 Joseph Woods (19)
ROY
9 BT in Heats 1-6 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-6 to Final 3 H1: 10:03 > H2: 10:06 > H3: 10:09 > H4: 10:12 > H5: 10:15 > H6: 10:18 > F1: 11:30 > F2: 11:33 > F3: 11:36


12: H1 K1 Boys U18 1000 31.08.2019 10:21
1 George Brooks (21)
WOR
2 Joe Richards (21)
NOR
3 Toby Evans (20)
SOU
4 Tom Flory (20)
FOX
5 Maksymilian Sielicki (20)
SPS
6 Perry Lewis (20)
WEY
7 David Gurney (20)
CLM
8 Nicholas Perkins (21)
NOR
9 Nathon Devine (20)
SLP
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 10:21 > H2: 10:24 > H3: 10:27 > H4: 10:30 > F1: 11:39 > F2: 11:42


13: H2 K1 Boys U18 1000 31.08.2019 10:24
1 Daniel Jones (21)
DEV
2 Max Pickering (20)
LBZ
3 George Urquhart (21)
BAN
4 Philip Miles (21)
RLS
5 Jack Brockway (20)
SPS
6 Tom Holland (20)
SOU
7 Alex Bicknell (21)
WEY
8 Jack Gilbert-Johns (20)
SOU
9 Finn O Brien (21)
LEA
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 10:21 > H2: 10:24 > H3: 10:27 > H4: 10:30 > F1: 11:39 > F2: 11:42


14: H3 K1 Boys U18 1000 31.08.2019 10:27
2 Zak Benstead (21)
ELM
3 Jordan Martyn (21)
WEY
4 Oscar Martin (21)
SLP
5 Ethan Wilkinson (20)
WEY
6 Luke Phillips (20)
RIC
7 Daniel Atkins (21)
RDG
8 Matthew Kowal (20)
SPS
9 Alex Greaves (21)
RLS
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 10:21 > H2: 10:24 > H3: 10:27 > H4: 10:30 > F1: 11:39 > F2: 11:42


15: H4 K1 Boys U18 1000 31.08.2019 10:30
2 Daniel Grimsey (21)
SOU
3 Bailey Jones (20)
FLA
4 Rory Tietema (20)
RDG
5 Rory Stewart (20)
ADS
6 Matthew Hinves (21)
SOU
7 Connor Smith (20)
NOR
8 Eoin O Toole (20)
SLP
9 Timothy Dowden (21)
RLS
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 10:21 > H2: 10:24 > H3: 10:27 > H4: 10:30 > F1: 11:39 > F2: 11:42


16: H1 K1 Men U23 1000 31.08.2019 10:33
2 Harry Gilbert (26)
ROY
3 Simon Tilbury-Clarke (23)
PAN
4 Finn Cadell (23)
SPS
5 Stuart Bristow (26)
ROY
6 Matthew Johnson (26)
CLM
7 Kieron Killey (22)
NOT
8 Shaun Harte (23)
NOT
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 10:33 > H2: 10:36 > H3: 10:39 > F1: 11:45 > F2: 11:48


17: H2 K1 Men U23 1000 31.08.2019 10:36
2 Will Scammell (22)
ELM
3 Adam Beaumont (25)
CLM
4 Joe Petersen (23)
RLS
5 James Russell (25)
NOT
6 Miki Marciniak (23)
WEY
7 Ross Orme (24)
ANK
8 Christopher Carson (24)
WEY
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 10:33 > H2: 10:36 > H3: 10:39 > F1: 11:45 > F2: 11:48


18: H3 K1 Men U23 1000 31.08.2019 10:39
2 Arthur Urquhart (23)
ROY
3 William Stroud (23)
CLM
4 Alex Mcintyre (22)
NOT
5 Zyggy Chmiel (25)
NOT
6 Jakub-ZZZ Sliwa (24)
NOT
7 Robert Barkway (22)
BPS
8 Matthew Collinge (22)
FOY
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 10:33 > H2: 10:36 > H3: 10:39 > F1: 11:45 > F2: 11:48


19: H1 K1 Girls U16 1000 31.08.2019 10:42
2 Elise Montagna (19)
ROY
3 Freya Randle (19)
SPS
4 Elizabeth Poole (18)
ELM
5 Becky Pemble (19)
ADS
6 Grace Anderson (19)
NOR
7 Abigail Burnham (19)
WEY
8 Franchesca Williamson (18)
CLM
9 Klara Jepson (18)
FOX
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 10:42 > H2: 10:45 > F: 12:15


20: H2 K1 Girls U16 1000 31.08.2019 10:45
2 Aida Shaikh Ali (19)
SPS
3 Isabella Jones (18)
WEY
4 Emma Cureley (18)
SLP
5 Emily Barrett (19)
RLS
6 Jessica Urquhart (19)
BAN
7 Abbie Fisher (18)
LIN
8 Ruby Benstead (19)
ELM
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 10:42 > H2: 10:45 > F: 12:15


21: H1 K1 Girls U18 1000 31.08.2019 10:48
2 Hannah Stephens (21)
SWA
3 Flossie Ball (20)
DEV
4 Charlie Dickson (20)
FOX
5 Kate Hipkins (20)
LON
6 Katie Brookes (20)
WOR
7 Zoe Hurrell (21)
ADS
8 Amelia Skye Cadell (21)
SPS
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 10:48 > H2: 10:51 > F: 12:12


22: H2 K1 Girls U18 1000 31.08.2019 10:51
3 Lucy Guest (20)
NOT
4 Ellen Slack (21)
ROY
5 Molly Carter (21)
ROY
6 Amber Cox (20)
ELM
7 Kitty Kirby (21)
WYC
8 Natasha Jones (21)
WEY
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 10:48 > H2: 10:51 > F: 12:12


23: H1 K2 Boys U14 1000 31.08.2019 10:54
2 Sam Hackwell (16)
Toby Want (17)
TRU
NOR
3 Oliwier Bartusik (17)
William Bartusik (15)
IND
IND
4 Toby ZZZ Betts (16)
Harry Freeland (17)
RDG
FOX
5 Sam Cribbett (17)
Dylan O Connor (17)
RLS
RIC
6 Caleb McClean (16)
Regan Toop (16)
BIN
WYC
7 Andre Hinves (16)
Nathaniel Lamb (16)
SOU
SOU
8 Louis Jacq (17)
Philip Levkovskyy (17)
CAM
EAL
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 10:54 > H2: 10:57 > F1: 12:03


24: H2 K2 Boys U14 1000 31.08.2019 10:57
3 Edward Butler (17)
Joe Enoch (16)
NOT
NOT
4 James Bourne (16)
Fletcher Cramer (16)
POO
SOU
5 Mitchell Tamblin (17)
Rupert Tideswell (15)
NOR
CAM
6 Jamie Lovell (16)
William Scaplehorn (16)
DEV
DEV
7 Haydyn Cooke-Bayley (17)
Huw Singleton (16)
GAI
NOT
8 Koen Ayran (16)
Muhammad Ali Kabeer (16)
FOX
WOK
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 10:54 > H2: 10:57 > F1: 12:03


25: H1 K1 Girls U14 500 31.08.2019 11:03
2 Ksymena Sielicka (17)
SPS
3 Beatrix Fooks (16)
DEV
4 Hannah Pemble (17)
ADS
5 Annabel Hutchinson (16)
RDG
6 Honor Lewis (18)
WEY
7 Molly Cooke (17)
GAI
8 Ceri Jess (17)
CNI
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 11:03 > H2: 11:06 > H3: 11:09 > H4: 11:12 > F1: 12:42 > F2: 12:45


26: H2 K1 Girls U14 500 31.08.2019 11:06
2 Imogen Hunter (17)
CAM
3 Niamh Caffrey (17)
SLP
4 Molly Gwyn (17)
WYC
5 Sofia Lillis-Brooks (17)
RLS
6 Kristina Armstrong (17)
SPS
7 Izabela Koszorek (17)
CNI
8 Madison Cooke (17)
GAI
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 11:03 > H2: 11:06 > H3: 11:09 > H4: 11:12 > F1: 12:42 > F2: 12:45


27: H3 K1 Girls U14 500 31.08.2019 11:09
2 Beth Perry (16)
SOU
3 Zara Bowers (17)
ELM
4 Naomi Fisher (16)
LKR
5 Matilda Enoch (17)
NOT
6 Jasmine Spencer (17)
RLS
7 Lauren Wynne (17)
FOR
8 Alice Gordon (17)
GLW
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 11:03 > H2: 11:06 > H3: 11:09 > H4: 11:12 > F1: 12:42 > F2: 12:45


28: H4 K1 Girls U14 500 31.08.2019 11:12
2 Poppy Gilbert-Johns (17)
SOU
3 Iona Patrick (16)
ESK
4 Mollie Ball (16)
DEV
5 Nora Jepson (17)
FOX
6 Georgia Boonham (17)
RDG
7 Lauren Murdoch (17)
ROY
8 Milly Pepper (17)
LIN
9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 H1: 11:03 > H2: 11:06 > H3: 11:09 > H4: 11:12 > F1: 12:42 > F2: 12:45


29: F1 K1 Boys U12 500 31.08.2019 11:15


30: F2 K1 Boys U12 500 31.08.2019 11:18


31: F K1 Girls U12 500 31.08.2019 11:21


32: F K2 Paddle-Ability (Sat) 500 31.08.2019 11:24
3 Joshua Fisher (22)
LKR
4 Cassie Glaves (14)
Dakota Thompson-Martin (15)
4AS
4AS
5 Lewys Davies (17)
Daniel Warwick (22)
4AS
4AS
6 Zachary Marshall (20)
Daniel Spencer (21)
4AS
4AS
7 Jacob Hage (19)
Jacob Mansfield (20)
4AS
4AS
F: 11:24


33: F1 K1 Boys U16 1000 31.08.2019 11:30


34: F2 K1 Boys U16 1000 31.08.2019 11:33


35: F3 K1 Boys U16 1000 31.08.2019 11:36


36: F1 K1 Boys U18 1000 31.08.2019 11:39


37: F2 K1 Boys U18 1000 31.08.2019 11:42


38: F1 K1 Men U23 1000 31.08.2019 11:45


39: F2 K1 Men U23 1000 31.08.2019 11:48


40: F K1 Men Open 1000 31.08.2019 11:51
3 Ignacio Soler Fabre (28)
SOL
4 Mathew Rowlands (31)
SER
5 Tom Lusty (28)
SOL
6 Daniel Johnson (28)
CLM
7 James Walkinton (28)
CLM
8 Shaune Walsh (36)
NOT
F: 11:51


41: F K1 Inter-Services Men 1000 31.08.2019 11:54


42: H1 K1 Men O44 1000 31.08.2019 11:57
3 Eddie Martin (54)
SLP
4 Gary Alexander (53)
ADS
5 Tom Love (48)
RLS
6 Matthew Villaruel (53)
EAL
7 Damon Grimsey (51)
SOU
8 Jeremy Freeland (52)
FOX
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 11:57 > H2: 12:00 > F: 13:00


43: H2 K1 Men O44 1000 31.08.2019 12:00
3 Clive Neale (53)
TON
4 Bruce Blackman (55)
GAI
5 Deaglan O Drisceoil (57)
SLP
6 Richard Rogers (49)
CHE
7 James Hinves (49)
SOU
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 11:57 > H2: 12:00 > F: 13:00


44: F1 K2 Boys U14 1000 31.08.2019 12:03


45: F K1 Women Open + O34 1000 31.08.2019 12:06
3 Nicole Wells (27)
LIN
4 Elizabeth Ayres (42)
NOT
5 Maggie Dilai (36)
NOT
6 Suzanne de Bruijn (36)
NOR
7 Alice Murphy (30)
BAN
F: 12:06


46: F K1 Women U23 1000 31.08.2019 12:09
3 Lada Cechowa (25)
GLW
4 Anoushka Freeman (23)
RLS
5 Melissa Johnson (25)
CLM
6 Samantha Martyn (22)
WEY
7 Holly Mobbs (24)
WEY
8 Leah Falltrick (26)
CLM
F: 12:09


47: F K1 Girls U18 1000 31.08.2019 12:12


48: F K1 Girls U16 1000 31.08.2019 12:15


49: F C1 Men Open + U23 1000 31.08.2019 12:18
3 Seb Shaw (30)
FLA
4 Jonathon Jones (26)
FLA
5 George Caines (32)
NOT
6 Arthur Leech (22)
RIC
7 Oliver Cook (23)
NOT
F: 12:18


50: F C1 Boys U18 1000 31.08.2019 12:21
2 Thomas Lambert (21)
LEE
4 Alexander Marasa (21)
SPS
6 William Thomas (20)
NOT
F: 12:21


51: H1 K1 Lightning B 500 31.08.2019 12:27
3 Estelle Widdows (15)
NOR
4 Mikolaj Pyrz (12)
GLW
5 Emily Ives (11)
TRU
6 Matthew Hackwell (14)
TRU
7 Eloise Lamb (13)
SOU
8 William Bowles-Trow (12)
ADS
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:27 > H2: 12:30 > F: 14:30


52: H2 K1 Lightning B 500 31.08.2019 12:30
3 Hannah Tristram (13)
RLS
4 Abigail Strachan (13)
GLW
5 Xavier Railton (12)
TRU
6 Edward Ives (14)
TRU
7 Tom Patterson (13)
LKR
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:27 > H2: 12:30 > F: 14:30


53: H1 K1 Lightning A 500 31.08.2019 12:33
2 Isaac Railton (15)
TRU
3 Connor Lovell (14)
DEV
4 Florence Gwyn (15)
WYC
5 Isabel Gadd (15)
ADS
6 Dylan Martin (14)
WYC
7 Darcy England (14)
GLO
8 Giulia Gordon (14)
GLW
9 Rory Smith (15)
NOR
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 12:33 > H2: 12:36 > H3: 12:39 > F1: 14:33 > F2: 14:36


54: H2 K1 Lightning A 500 31.08.2019 12:36
2 Zoe Herriot (14)
GLW
3 Will Cribbett (13)
RLS
4 Josh Sutton (15)
WYC
5 Arthur Hunter-Hopkins (13)
DEV
6 Emily Bowles-Trow (15)
ADS
7 Harris Bell (14)
FOR
8 Harriet Gwyn (12)
WYC
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 12:33 > H2: 12:36 > H3: 12:39 > F1: 14:33 > F2: 14:36


55: H3 K1 Lightning A 500 31.08.2019 12:39
2 Jasmine Sargeant (14)
NOR
3 Josh Griffin (14)
RLS
4 Cameron O Hare (15)
DEV
5 Daisie Ball (13)
DEV
6 Alicja Pyrz (15)
GLW
7 Rory Strachan (15)
GLW
8 Jake Marsh (15)
WYC
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 12:33 > H2: 12:36 > H3: 12:39 > F1: 14:33 > F2: 14:36


56: F1 K1 Girls U14 500 31.08.2019 12:42


57: F2 K1 Girls U14 500 31.08.2019 12:45


58: H1 K2 Boys U16 1000 31.08.2019 12:51
3 Charlie Cramer (18)
Jacob Parker (18)
SOU
SOU
4 Sam ZZZ Betts (19)
Alex Tonkin (19)
RDG
RDG
5 Lewis Smith (19)
Dominic Stanley (18)
LIN
FOX
6 Rory Dowling-Clarke (19)
Kacper Sroka (18)
SPS
SPS
7 Xavier Hinves (19)
Zac Tarver (19)
SOU
ELM
8 Kieran Smith (18)
Sebastian Tideswell (18)
NOR
CAM
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:51 > H2: 12:54 > F: 14:06


59: H2 K2 Boys U16 1000 31.08.2019 12:54
3 Billy Hall (18)
Dan Sklenar (18)
NOR
NOR
4 Luca Ferri (18)
Harry Lear (18)
ELM
ROY
5 Benjamin Cabrera (18)
Michael Motha (18)
FOY
ROY
6 Daniel Price (19)
Sam Swan (19)
WEY
WEY
7 Edward Crossley (19)
Paul Donnellan (18)
RLS
SLP
8 Oscar Partridge (18)
Joe Railton (18)
TRU
TRU
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:51 > H2: 12:54 > F: 14:06


60: F K1 Men O34 1000 31.08.2019 12:57
4 Eugen Baban (45)
BCC
5 Matthew Enoch (46)
NOT
6 Nigel Jones (44)
NOT
7 Jason Toovey (46)
LKR
F: 12:57


61: F K1 Men O44 1000 31.08.2019 13:00


62: F K1 Men O54 1000 31.08.2019 13:03
2 David Evans (60)
GLO
3 Richard Kent (60)
SOU
4 Derek Marshall (66)
LKR
5 Peter Ilett (60)
NOT
6 Neil Blackman (59)
RLS
7 Jerry Haycock (66)
BAN
8 Mark Blatchly (59)
NOT
9 Doug Pemble (58)
ADS
F: 13:03


63: F K1 Men O64 1000 31.08.2019 13:06
4 Gilbert Speirs (69)
LKR
6 Robin Avery (74)
BAN
F: 13:06


64: F K2 Inter-Services Men 1000 31.08.2019 13:09


65: H1 K2 Boys U14 200 31.08.2019 13:15
2 Sam Hackwell (16)
Toby Want (17)
TRU
NOR
3 Archie Herriot (17)
Damian Zasadzinski (16)
GLW
GLW
4 Lewis Andrews (16)
Fredrik Muthreich (16)
LIN
ROY
5 Andre Hinves (16)
Nathaniel Lamb (16)
SOU
SOU
6 Toby ZZZ Betts (16)
Harry Freeland (17)
RDG
FOX
7 Edward Butler (17)
Joe Enoch (16)
NOT
NOT
8 Louis Jacq (17)
Philip Levkovskyy (17)
CAM
EAL
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:15 > H2: 13:18 > H3: 13:21 > F1: 15:00 > F2: 15:03


66: H2 K2 Boys U14 200 31.08.2019 13:18
3 Patrick Allan (16)
Arthur Morley (17)
WEY
WEY
4 Mitchell Tamblin (17)
Rupert Tideswell (15)
NOR
CAM
5 Sam Cribbett (17)
Dylan O Connor (17)
RLS
RIC
6 Haydyn Cooke-Bayley (17)
Huw Singleton (16)
GAI
NOT
7 Jamie Lovell (16)
William Scaplehorn (16)
DEV
DEV
8 Flynn Holt (16)
Erin Redjeb (17)
ROY
ROY
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:15 > H2: 13:18 > H3: 13:21 > F1: 15:00 > F2: 15:03


67: H3 K2 Boys U14 200 31.08.2019 13:21
3 Caleb McClean (16)
Regan Toop (16)
CNI
WYC
4 Herbert Hilyer (17)
Patrick Hughes (17)
NOR
NOR
5 James Bourne (16)
Fletcher Cramer (16)
POO
SOU
6 Kit Griffin (16)
William Larner (16)
RLS
BAN
7 Koen Ayran (16)
Muhammad Ali Kabeer (16)
FOX
WOK
8 Mikolaj Osmola (16)
Joseph Murray (17)
GLW
GLW
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:15 > H2: 13:18 > H3: 13:21 > F1: 15:00 > F2: 15:03


68: H1 K1 Women U23 200 31.08.2019 13:24
3 Holly Mobbs (24)
WEY
4 Ellie Burgess (23)
BTH
5 Rebeka Simon (26)
ELM
6 Abi Burgess (23)
WEY
7 Anoushka Freeman (23)
RLS
8 Leah Falltrick (26)
CLM
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 13:24 > H2: 13:27 > F: 16:09


69: H2 K1 Women U23 200 31.08.2019 13:27
3 Chelsey Dixon (26)
PAR
4 Talitha Farrant (24)
WEY
5 Melissa Johnson (25)
CLM
6 Kate-ZZZ McQuaid (24)
LEE
7 Lada Cechowa (25)
GLW
8 Lauren Avery (24)
CLM
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 13:24 > H2: 13:27 > F: 16:09


70: H1 K1 Girls U18 200 31.08.2019 13:30
2 Yun Ip (20)
RIC
3 Kate Hipkins (20)
LON
4 Ellie Chappell (20)
LEE
5 Enya Dale (21)
FOX
6 Amber Cox (20)
ELM
7 Lucy Guest (20)
NOT
8 Amelia Skye Cadell (21)
SPS
1st-2nd plus 3 BT to Final 1: 3rd - 5th plus 3 BT to Final 2 H1: 13:30 > H2: 13:33 > H3: 13:36 > F1: 16:12 > F2: 16:15


71: H2 K1 Girls U18 200 31.08.2019 13:33
2 Kitty Kirby (21)
WYC
3 Amelie Smith (20)
WEY
4 Lauren Avery (21)
ROY
5 Zoe Clark (21)
ROY
6 Molly Carter (21)
ROY
7 Rebecca Swift (20)
RDG
8 Bea Clark (20)
ROY
1st-2nd plus 3 BT to Final 1: 3rd - 5th plus 3 BT to Final 2 H1: 13:30 > H2: 13:33 > H3: 13:36 > F1: 16:12 > F2: 16:15


72: H3 K1 Girls U18 200 31.08.2019 13:36
2 Hannah Stephens (21)
SWA
3 Melody Hills (20)
RIC
4 Katie Brookes (20)
WOR
5 Elise-zzz Churchill (21)
SER
6 Ivy Wright (20)
LEE
7 Charlie Dickson (20)
FOX
8 Ellen Slack (21)
ROY
1st-2nd plus 3 BT to Final 1: 3rd - 5th plus 3 BT to Final 2 H1: 13:30 > H2: 13:33 > H3: 13:36 > F1: 16:12 > F2: 16:15


73: H1 K1 Girls U16 200 31.08.2019 13:39
2 Freya Randle (19)
SPS
3 Sophie Mooney (18)
CNI
4 Caitriona McGonigie Navarro (19)
SLP
5 Klara Jepson (18)
FOX
6 Heatherzzz Alexander (19)
ADS
7 Abigail Avery (19)
ROY
8 Scarlett James (18)
SER
9 Alis Roghi (19)
NOR
9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2 H1: 13:39 > H2: 13:42 > H3: 13:45 > H4: 13:48 > H5: 13:51 > F1: 16:24 > F2: 16:27


74: H2 K1 Girls U16 200 31.08.2019 13:42
2 Tabitha Yull (19)
NOR
3 Hannah Suttie (19)
WEY
4 Jasmine Holland (18)
SWA
5 Eabha O Drisceoil (18)
SLP
6 Abbie Fisher (18)
LIN
7 Isla Barker (18)
ROY
8 Becky Pemble (19)
ADS
9 Charlotte Le-May (19)
NOR
9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2 H1: 13:39 > H2: 13:42 > H3: 13:45 > H4: 13:48 > H5: 13:51 > F1: 16:24 > F2: 16:27


75: H3 K1 Girls U16 200 31.08.2019 13:45
2 Grace Anderson (19)
NOR
3 Jessica Urquhart (19)
BAN
4 Isla Laking (18)
LIN
5 Elinor Keil (18)
RLS
6 Elise Montagna (19)
ROY
7 Megan Louise Huggins (19)
SWA
8 Franchesca Williamson (18)
CLM
9 Zoe Brattisani (19)
WEY
9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2 H1: 13:39 > H2: 13:42 > H3: 13:45 > H4: 13:48 > H5: 13:51 > F1: 16:24 > F2: 16:27


76: H4 K1 Girls U16 200 31.08.2019 13:48
2 Olivia Lillis-Brooks (19)
RLS
3 Sofia Groves (19)
NOR
4 Katie Pocklington (19)
WYC
5 Amy Green (18)
WOR
6 Alexandra Armstrong (19)
SPS
7 Zoe Thompson (19)
CNI
8 Ruby Benstead (19)
ELM
9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2 H1: 13:39 > H2: 13:42 > H3: 13:45 > H4: 13:48 > H5: 13:51 > F1: 16:24 > F2: 16:27


77: H5 K1 Girls U16 200 31.08.2019 13:51
2 Erin-zzz Bell (18)
SER
3 Lucy Walker (19)
NOR
4 Kathryn Smith (18)
CNI
5 Emily Barrett (19)
RLS
6 Emma Cureley (18)
SLP
7 Elizabeth Poole (18)
ELM
8 Hannah Clarkson (18)
SPS
9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2 H1: 13:39 > H2: 13:42 > H3: 13:45 > H4: 13:48 > H5: 13:51 > F1: 16:24 > F2: 16:27


78: H1 K1 Girls U14 200 31.08.2019 13:54
1 Poppy Gilbert-Johns (17)
SOU
2 Madison Cooke (17)
GAI
3 Milly Pepper (17)
LIN
4 Lauren Wynne (17)
FOR
5 Stephanie Blatchly (17)
NOT
6 Kristina Armstrong (17)
SPS
7 Sofia Lillis-Brooks (17)
RLS
8 Molly Gwyn (17)
WYC
9 Hannah Pemble (17)
ADS
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:54 > H2: 13:57 > H3: 14:00 > F1: 16:18 > F2: 16:21


79: H2 K1 Girls U14 200 31.08.2019 13:57
1 Beatrix Fooks (16)
DEV
2 Alice Gordon (17)
GLW
3 Jasmine Spencer (17)
RLS
4 Molly Cooke (17)
GAI
5 Izabela Koszorek (17)
CNI
6 Honor Lewis (18)
WEY
7 Imogen Hunter (17)
CAM
8 Ksymena Sielicka (17)
SPS
9 Annabel Hutchinson (16)
RDG
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:54 > H2: 13:57 > H3: 14:00 > F1: 16:18 > F2: 16:21


80: H3 K1 Girls U14 200 31.08.2019 14:00
1 Iona Patrick (16)
ESK
2 Niamh Caffrey (17)
SLP
3 Naomi Fisher (16)
LKR
4 Mollie Ball (16)
DEV
5 Lauren Murdoch (17)
ROY
6 Beth Perry (16)
SOU
7 Ceri Jess (17)
CNI
8 Zara Bowers (17)
ELM
9 Georgia Boonham (17)
RDG
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:54 > H2: 13:57 > H3: 14:00 > F1: 16:18 > F2: 16:21


81: F K2 Boys U16 1000 31.08.2019 14:06


82: F K2 Boys U18 1000 31.08.2019 14:09
2 Perry Lewis (20)
Ethan Wilkinson (20)
WEY
WEY
3 Toby Evans (20)
Rory Tietema (20)
SOU
RDG
4 Alex Bicknell (21)
Jordan Martyn (21)
WEY
WEY
5 Daniel Atkins (21)
Philip Miles (21)
RDG
RLS
6 Jack Brockway (20)
Rory Stewart (20)
LKR
ADS
7 Zak Benstead (21)
Alex Greaves (21)
ELM
RLS
8 Jack Gilbert-Johns (20)
Daniel Grimsey (21)
SOU
SOU
9 William Beard (21)
Tom Flory (20)
WYC
FOX
F: 14:09


83: F K2 Men Open + U23 1000 31.08.2019 14:12
3 Matthew Collinge (22)
Will Scammell (22)
FOY
ELM
4 Sam Glover (25)
Miki Marciniak (23)
RDG
WEY
5 Tom Lusty (28)
Ignacio Soler Fabre (28)
SOL
SOL
6 Zyggy Chmiel (25)
Daniel Johnson (28)
NOT
CLM
7 Finn Cadell (23)
Joe Petersen (23)
LKR
RLS
8 Stuart Bristow (26)
Christopher Carson (24)
ROY
WEY
F: 14:12


84: F K2 Men O34/44 1000 31.08.2019 14:15
3 Damon Grimsey (51)
James Hinves (49)
SOU
SOU
4 Paul Brookes (55)
Richard Rogers (49)
GAI
CHE
5 Matthew Enoch (46)
Nigel Jones (44)
NOT
NOT
6 Richard Hayman-Joyce (55)
Steve Smith (54)
WEY
WEY
7 Neil Blackman (59)
Tom Love (48)
RLS
RLS
8 Gary Smith (55)
Adam Want (52)
NOR
NOR
F: 14:15


85: F K2 Men O54/64 1000 31.08.2019 14:18
4 Derek Marshall (66)
Gilbert Speirs (69)
LKR
LKR
5 Adrian Butt (58)
Richard Kent (60)
SOU
SOU
6 Robin Avery (74)
Jerry Haycock (66)
BAN
BAN
F: 14:18


86: F C2 Men Open + U23 + U18 1000 31.08.2019 14:21
2 George Bell (19)
Jayden Yurkwich-Ell (18)
FLA
FLA
4 Seb Shaw (30)
FLA
6 Thomas Lambert (21)
William Thomas (20)
LEE
NOT
F: 14:21


87: F K4 Inter-Services Men 1000 31.08.2019 14:24


88: F K1 Lightning B 500 31.08.2019 14:30


89: F1 K1 Lightning A 500 31.08.2019 14:33


90: F2 K1 Lightning A 500 31.08.2019 14:36


91: F1 K1 Paddle-Ability (Sat) 500 31.08.2019 14:39
3 Joshua Fisher (22)
LKR
4 Zachary Marshall (20)
4AS
5 Jacob Mansfield (20)
4AS
6 Jacob Hage (19)
4AS
7 Daniel Spencer (21)
4AS
F1: 14:39 > F2: 14:42


92: F2 K1 Paddle-Ability (Sat) 500 31.08.2019 14:42
4 Dakota Thompson-Martin (15)
4AS
5 Cassie Glaves (14)
4AS
6 Daniel Warwick (22)
4AS
7 Lewys Davies (17)
4AS
F1: 14:39 > F2: 14:42


93: F K1 Inter-Services Women 200 31.08.2019 14:48


94: F C1 Girls U18 200 31.08.2019 14:51
2 Charlotte Carey (20)
NOT
4 Alix Aitchison (21)
NOT
6 Evania Renton (20)
NOT
F: 14:51


95: F C1 Girls U16/14 200 31.08.2019 14:54
2 Maisie Hunt (17)
NOT
3 Ella Kendall (19)
NOT
4 Hannah Page (18)
NOT
5 Laura Chalmers (18)
NOT
6 Charlotte Sellers (17)
NOT
F: 14:54


96: F C1 Women Open + U23 200 31.08.2019 14:57
1 Isabel Evans (25)
LIN
2 Amy White (26)
FOR
3 Georgina Pryor (24)
LEE
4 Emily Hewitt (26)
SOU
5 Bethany Gill (26)
CLM
6 Samantha Sullivan (24)
WYC
7 Ruth Bennett (23)
FLA
8 Callie Halliday (29)
FLA
9 Victoria Brewer (24)
LIN
F: 14:57


97: F1 K2 Boys U14 200 31.08.2019 15:00


98: F2 K2 Boys U14 200 31.08.2019 15:03


99: H1 K1 Boys U16 200 31.08.2019 15:06
1 Xavier Hinves (19)
SOU
2 Ben Clayton Harris (19)
LEE
3 Dominic Stanley (18)
FOX
4 Sam ZZZ Betts (19)
RDG
5 Sebastian Tideswell (18)
CAM
6 Liam Flanagan (20)
SLP
7 Kieran Smith (18)
NOR
8 Martin Murdoch (18)
ROY
9 Jonathan Pirmuhamedov (19)
CLM
9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 H1: 15:06 > H2: 15:09 > H3: 15:12 > H4: 15:15 > H5: 15:18 > H6: 15:21 > H7: 15:24 > F1: 16:42 > F2: 16:45 > F3: 16:48


100: H2 K1 Boys U16 200 31.08.2019 15:09
2 Billy Hall (18)
NOR
3 Jacob Parker (18)
SOU
4 Eavan OKeeffe (19)
CEL
5 Benjamin Cabrera (18)
FOY
6 Jack Carter (18)
ROY
7 Ruairí Bray (18)
SLP
8 Leo Villaruel (18)
EAL
9 Robert Aries (19)
RLS
9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 H1: 15:06 > H2: 15:09 > H3: 15:12 > H4: 15:15 > H5: 15:18 > H6: 15:21 > H7: 15:24 > F1: 16:42 > F2: 16:45 > F3: 16:48


101: H3 K1 Boys U16 200 31.08.2019 15:12
2 Charlie Cramer (18)
SOU
3 Charlie Allen (18)
DEV
4 Benjamin Want (19)
NOR
5 Aidan Leiper (18)
SPS
6 Ben Smith (19)
SLP
7 Matt Fisher (19)
LKR
8 Teifion Rogers (18)
CHE
9 Ben Griffin (19)
RLS
9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 H1: 15:06 > H2: 15:09 > H3: 15:12 > H4: 15:15 > H5: 15:18 > H6: 15:21 > H7: 15:24 > F1: 16:42 > F2: 16:45 > F3: 16:48


102: H4 K1 Boys U16 200 31.08.2019 15:15
2 Dan Sklenar (18)
NOR
3 Rowan Bowers (19)
ELM
4 Harrison Wardell (19)
LIN
5 James Geoghegan (19)
SOU
6 Rory Dowling-Clarke (19)
SPS
7 Paul Donnellan (18)
SLP
8 Edward Crossley (19)
RLS
9 Lucian Baban (18)
BCC
9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 H1: 15:06 > H2: 15:09 > H3: 15:12 > H4: 15:15 > H5: 15:18 > H6: 15:21 > H7: 15:24 > F1: 16:42 > F2: 16:45 > F3: 16:48


103: H5 K1 Boys U16 200 31.08.2019 15:18
2 Luca Ferri (18)
ELM
3 Toby Booth (19)
NOR
4 Noah McGivern (19)
BCC
5 Michael Motha (18)
ROY
6 Daniel Price (19)
WEY
7 Carl Harris (18)
SLP
8 Tony Thomas (18)
SPS
9 Lewis Smith (19)
LIN
9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 H1: 15:06 > H2: 15:09 > H3: 15:12 > H4: 15:15 > H5: 15:18 > H6: 15:21 > H7: 15:24 > F1: 16:42 > F2: 16:45 > F3: 16:48


104: H6 K1 Boys U16 200 31.08.2019 15:21
2 Stani Chmiel (19)
NOT
3 Sam Bicknell (18)
WEY
4 Drew Totten (19)
BCC
5 Scott Boland (18)
SLP
6 Oliver Jackson (19)
LIN
7 Joe Railton (18)
TRU
8 Archie Hynds (19)
ELM
9 Harry Lear (18)
ROY
9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 H1: 15:06 > H2: 15:09 > H3: 15:12 > H4: 15:15 > H5: 15:18 > H6: 15:21 > H7: 15:24 > F1: 16:42 > F2: 16:45 > F3: 16:48


105: H7 K1 Boys U16 200 31.08.2019 15:24
2 Oscar Partridge (18)
TRU
3 Darragh Thomas (19)
SLP
4 Finlay Topham (18)
RDG
5 Alfie Dewson (19)
LEE
6 Joseph Woods (19)
ROY
7 Alex Rea (18)
CNI
8 Zac Tarver (19)
ELM
9 Sam Swan (19)
WEY
9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 H1: 15:06 > H2: 15:09 > H3: 15:12 > H4: 15:15 > H5: 15:18 > H6: 15:21 > H7: 15:24 > F1: 16:42 > F2: 16:45 > F3: 16:48


106: H1 K1 Boys U18 200 31.08.2019 15:27
2 Timothy Dowden (21)
RLS
3 George Brooks (21)
WOR
4 Daniel Grimsey (21)
SOU
5 Freddie Kemp (21)
RDG
6 Rory Stewart (20)
ADS
7 Seamus Smith (21)
POO
8 Bailey Jones (20)
FLA
9 Cameron Bannatyne (20)
NOT
1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2 H1: 15:27 > H2: 15:30 > H3: 15:33 > H4: 15:36 > H5: 15:39 > F1: 16:51 > F2: 16:54


107: H2 K1 Boys U18 200 31.08.2019 15:30
2 Daniel Jones (21)
DEV
3 Eoin O Toole (20)
SLP
4 Philip Miles (21)
RLS
5 Ben Quittenton (21)
LIN
6 Charlie Clinton (20)
ANK
7 Connor Smith (20)
NOR
8 Jack Gilbert-Johns (20)
SOU
9 Tom Flory (20)
FOX
1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2 H1: 15:27 > H2: 15:30 > H3: 15:33 > H4: 15:36 > H5: 15:39 > F1: 16:51 > F2: 16:54


108: H3 K1 Boys U18 200 31.08.2019 15:33
2 Max Pickering (20)
LBZ
3 Oscar Martin (21)
SLP
4 William Beard (21)
WYC
5 Ethan Wilkinson (20)
WEY
6 Nicholas Perkins (21)
NOR
7 Jack Brockway (20)
SPS
8 Daniel Atkins (21)
RDG
9 William McCracken (21)
BAN
1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2 H1: 15:27 > H2: 15:30 > H3: 15:33 > H4: 15:36 > H5: 15:39 > F1: 16:51 > F2: 16:54


109: H4 K1 Boys U18 200 31.08.2019 15:36
2 Toby Evans (20)
SOU
3 Finn O Brien (21)
LEA
4 Perry Lewis (20)
WEY
5 Tom Holland (20)
SOU
6 Josh Murad (21)
NOR
7 Edward Nightingale (20)
WYC
8 Nathon Devine (20)
SLP
9 Rory Tietema (20)
RDG
1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2 H1: 15:27 > H2: 15:30 > H3: 15:33 > H4: 15:36 > H5: 15:39 > F1: 16:51 > F2: 16:54


110: H5 K1 Boys U18 200 31.08.2019 15:39
2 George Urquhart (21)
BAN
3 Alex Greaves (21)
RLS
4 Joe Richards (21)
NOR
5 Matthew Hinves (21)
SOU
6 Zak Benstead (21)
ELM
7 David Gurney (20)
CLM
8 Joseph Banton (20)
LIN
9 Geraint Ap-Cooke (20)
SWA
1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2 H1: 15:27 > H2: 15:30 > H3: 15:33 > H4: 15:36 > H5: 15:39 > F1: 16:51 > F2: 16:54


111: H1 K1 Men U23 200 31.08.2019 15:42
1 Will Scammell (22)
ELM
2 Reeve Stevens (22)
DEV
3 Craig Wilson (25)
CNI
4 Oliver Bohle (23)
LKR
5 Noah Dembele (24)
EAL
6 Andras Kovacs (24)
WEY
7 Simon Tilbury-Clarke (23)
PAN
8 Kieron Killey (22)
NOT
9 Jordan Calder (24)
CNI
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 15:42 > H2: 15:45 > F: 16:57


112: H2 K1 Men U23 200 31.08.2019 15:45
1 James Doran (23)
LIN
2 Alex Mcintyre (22)
NOT
3 Adam Beaumont (25)
CLM
4 Arthur Urquhart (23)
ROY
5 Ben Gallacher (22)
SPS
6 Reef Hook (23)
EAL
7 Sam Daley (26)
LEE
8 Harry Saunders (22)
RLS
9 Nicholas Stormont (26)
FOX
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 15:42 > H2: 15:45 > F: 16:57


113: H1 C1 Men Open + U23 200 31.08.2019 15:48
2 Aleksandrs Simko (36)
BSF
3 Roger Weir (31)
BAN
4 Ben Phillips (24)
RIC
5 Joseph Hayman-Joyce (26)
WEY
6 Arthur Leech (22)
RIC
7 Jonathon Jones (26)
FLA
8 Yordan Chalakov (32)
RUN
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 15:48 > H2: 15:51 > F: 17:21


114: H2 C1 Men Open + U23 200 31.08.2019 15:51
2 Jack Eyers (33)
PAR
3 Seb Shaw (30)
FLA
4 Oskar Bartusik (26)
IND
5 Dmitrijs Bogdanovs (37)
FOX
6 Christopher Calvert (31)
FLA
7 Iain Weir (30)
BAN
8 Oliver Cook (23)
NOT
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 15:48 > H2: 15:51 > F: 17:21


115: F C1 Boys U18 200 31.08.2019 15:54
2 Daniel March (20)
CLM
4 Thomas Lambert (21)
LEE
6 William Thomas (20)
NOT
8 Alexander Marasa (21)
SPS
F: 15:54


116: F C1 Boys U16/14 200 31.08.2019 15:57
2 Luke Tomlinson (18)
NOT
4 Jayden Yurkwich-Ell (18)
FLA
6 Hou Lei (17)
NOT
8 George Bell (19)
FLA
F: 15:57


117: F K2 Inter-Services Women 200 31.08.2019 16:00


118: F K1 Women Open 200 31.08.2019 16:06
4 Suzanne de Bruijn (36)
NOR
5 Emily Lewis (29)
WOR
6 Hannah Brown (32)
WYC
7 Nicole Wells (27)
LIN
F: 16:06


119: F K1 Women U23 200 31.08.2019 16:09


120: F1 K1 Girls U18 200 31.08.2019 16:12


121: F2 K1 Girls U18 200 31.08.2019 16:15


122: F1 K1 Girls U14 200 31.08.2019 16:18


123: F2 K1 Girls U14 200 31.08.2019 16:21


124: F1 K1 Girls U16 200 31.08.2019 16:24


125: F2 K1 Girls U16 200 31.08.2019 16:27


126: F K1 Women O34/44 200 31.08.2019 16:30
5 Sally Alexander (57)
ADS
6 Elizabeth Ayres (42)
NOT
F: 16:30


127: F K1 Men O34/44 200 31.08.2019 16:33
1 Matthew Villaruel (53)
EAL
2 Eugen Baban (45)
BCC
3 Eddie Martin (54)
SLP
4 Adam Want (52)
NOR
5 Gary Alexander (53)
ADS
6 Jason Toovey (46)
LKR
7 Jan Sklenar (51)
NOR
8 Gordon Riley (51)
ANK
9 Mike Anderson (47)
NOR
F: 16:33


128: F K1 Men O54/64 200 31.08.2019 16:36
2 Gilbert Speirs (69)
LKR
3 Andy Dodson (59)
ADS
4 Mark Blatchly (59)
NOT
5 Jerry Haycock (66)
BAN
6 Robin Avery (74)
BAN
7 Doug Pemble (58)
ADS
8 Derek Marshall (66)
LKR
F: 16:36


129: F K2 Paddle-Ability (Sat) 200 31.08.2019 16:39
3 Jacob Mansfield (20)
Zachary Marshall (20)
4AS
4AS
4 Lewys Davies (17)
Daniel Warwick (22)
4AS
4AS
5 Cassie Glaves (14)
Dakota Thompson-Martin (15)
4AS
4AS
6 Elizabeth (Beth) Fisher (32)
Lindsay Thorpe (29)
4AS
4AS
7 Jacob Hage (19)
Daniel Spencer (21)
4AS
4AS
8 Joshua Fisher (22)
LKR
F: 16:39


130: F1 K1 Boys U16 200 31.08.2019 16:42


131: F2 K1 Boys U16 200 31.08.2019 16:45


132: F3 K1 Boys U16 200 31.08.2019 16:48


133: F1 K1 Boys U18 200 31.08.2019 16:51


134: F2 K1 Boys U18 200 31.08.2019 16:54


135: F K1 Men U23 200 31.08.2019 16:57


136: F K1 Men Open 200 31.08.2019 17:00
2 Matthew Robinson (29)
CDF
3 Stelian Naftanaila (27)
NOT
4 Tom Lusty (28)
SOL
5 Henry Devonald (27)
SWA
6 Mark Clive (29)
GAI
7 James Stormont (28)
FOX
8 Mathew Rowlands (31)
SER
9 Georgi Stoychev (29)
RUN
F: 17:00


137: H1 K1 Boys U14 200 31.08.2019 17:06
1 Toby ZZZ Betts (16)
RDG
2 Mitchell Tamblin (17)
NOR
3 Oliwier Bartusik (17)
IND
4 Flynn Holt (16)
ROY
5 Conor O Sullivan (17)
SLP
6 William Larner (16)
BAN
7 James Bourne (16)
POO
8 Archie Herriot (17)
GLW
9 Nathaniel Lamb (16)
SOU
9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2 H1: 17:06 > H2: 17:09 > H3: 17:12 > H4: 17:15 > H5: 17:18 > F1: 18:30 > F2: 18:33


138: H2 K1 Boys U14 200 31.08.2019 17:09
1 Louis Jacq (17)
CAM
2 Fredrik Muthreich (16)
ROY
3 Damian Zasadzinski (16)
GLW
4 Patrick Hughes (17)
NOR
5 Jamie Lovell (16)
DEV
6 Fletcher Cramer (16)
SOU
7 Conor Flanagan (17)
SLP
8 Findlay Lewis (17)
LKR
9 James Nelson (17)
RDG
9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2 H1: 17:06 > H2: 17:09 > H3: 17:12 > H4: 17:15 > H5: 17:18 > F1: 18:30 > F2: 18:33


139: H3 K1 Boys U14 200 31.08.2019 17:12
1 Koen Ayran (16)
FOX
2 Joseph Murray (17)
GLW
3 Ben Higgins (17)
SLP
4 William Scaplehorn (16)
DEV
5 Dylan O Connor (17)
RIC
6 Lewis Andrews (16)
LIN
7 Huw Singleton (16)
NOT
8 Patrick Allan (16)
WEY
9 Erin Redjeb (17)
ROY
9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2 H1: 17:06 > H2: 17:09 > H3: 17:12 > H4: 17:15 > H5: 17:18 > F1: 18:30 > F2: 18:33


140: H4 K1 Boys U14 200 31.08.2019 17:15
2 Arthur Morley (17)
WEY
3 Regan Toop (16)
WYC
4 Harry Freeland (17)
FOX
5 Calum Clarke (17)
SLP
6 Kit Griffin (16)
RLS
7 Sam Hackwell (16)
TRU
8 Joe Enoch (16)
NOT
9 Caleb McClean (16)
CNI
9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2 H1: 17:06 > H2: 17:09 > H3: 17:12 > H4: 17:15 > H5: 17:18 > F1: 18:30 > F2: 18:33


141: H5 K1 Boys U14 200 31.08.2019 17:18
2 Philip Levkovskyy (17)
EAL
3 Sam Cribbett (17)
RLS
4 Haydyn Cooke-Bayley (17)
GAI
5 Muhammad Ali Kabeer (16)
WOK
6 Mikolaj Osmola (16)
GLW
7 Herbert Hilyer (17)
NOR
8 Andre Hinves (16)
SOU
9 Edward Butler (17)
NOT
9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2 H1: 17:06 > H2: 17:09 > H3: 17:12 > H4: 17:15 > H5: 17:18 > F1: 18:30 > F2: 18:33


142: F C1 Men Open + U23 200 31.08.2019 17:21


143: H1 K2 Girls U14 200 31.08.2019 17:24
2 Alice Gordon (17)
Alicja Pyrz (15)
GLW
GLW
3 Edith King (17)
Hannah Pemble (17)
ROY
ADS
4 Ceri Jess (17)
Izabela Koszorek (17)
CNI
CNI
5 Madison Cooke (17)
Molly Cooke (17)
GAI
GAI
6 Kristina Armstrong (17)
Ksymena Sielicka (17)
SPS
SPS
7 Mollie Ball (16)
Georgia Boonham (17)
DEV
RDG
8 Beatrix Fooks (16)
Annabel Hutchinson (16)
DEV
RDG
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 17:24 > H2: 17:27 > F: 18:36


144: H2 K2 Girls U14 200 31.08.2019 17:27
3 Molly Gwyn (17)
Beth Perry (16)
WYC
SOU
4 Sofia Lillis-Brooks (17)
Lucy Tristram (16)
RLS
RLS
5 Niamh Caffrey (17)
Imogen Hunter (17)
SLP
CAM
6 Matilda Enoch (17)
Poppy Gilbert-Johns (17)
NOT
SOU
7 Stephanie Blatchly (17)
Milly Pepper (17)
NOT
LIN
8 Naomi Fisher (16)
Iona Patrick (16)
LKR
ESK
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 17:24 > H2: 17:27 > F: 18:36


145: H1 K2 Girls U16 200 31.08.2019 17:30
2 Amy Green (18)
Jasmine Holland (18)
WOR
SWA
3 Sophie Mooney (18)
Kathryn Smith (18)
CNI
CNI
4 Abigail Avery (19)
Becky Pemble (19)
ROY
ADS
5 Klara Jepson (18)
Jessica Urquhart (19)
FOX
BAN
6 Elinor Keil (18)
Olivia Lillis-Brooks (19)
RLS
RLS
7 Grace Anderson (19)
Sofia Groves (19)
NOR
NOR
8 Erin-zzz Bell (18)
Katie Pocklington (19)
SER
WYC
9 Zoe Brattisani (19)
Hannah Suttie (19)
WEY
WEY
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 17:30 > H2: 17:33 > F: 18:39


146: H2 K2 Girls U16 200 31.08.2019 17:33
2 Eabha Ní Drisceoil (18)
SLP
3 Heatherzzz Alexander (19)
Rachel Nelson (19)
ADS
RDG
4 Charlotte Le-May (19)
Tabitha Yull (19)
NOR
NOR
5 Zara Bowers (17)
Elizabeth Poole (18)
ELM
ELM
6 Megan Louise Huggins (19)
Scarlett James (18)
SWA
SER
7 Isabella Jones (18)
Honor Lewis (18)
WEY
WEY
8 Emily Barrett (19)
Jasmine Spencer (17)
RLS
RLS
9 Isla Barker (18)
Elise Montagna (19)
ROY
ROY
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 17:30 > H2: 17:33 > F: 18:39


147: H1 K2 Girls U18 200 31.08.2019 17:36
3 Flossie Ball (20)
Rebecca Swift (20)
DEV
RDG
4 Katie Brookes (20)
Ellen Slack (21)
WOR
ROY
5 Bea Clark (20)
Zoe Clark (21)
ROY
ROY
6 Sophie Gadd (20)
Kitty Kirby (21)
ADS
WYC
7 Amelie Smith (20)
Ella Smith (21)
WEY
WEY
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 17:36 > H2: 17:39 > F: 18:42


148: H2 K2 Girls U18 200 31.08.2019 17:39
3 Charlie Dickson (20)
Hollie Jackson (21)
FOX
FOX
4 Natasha Jones (21)
Hannah Skwarska (20)
WEY
WEY
5 Molly Carter (21)
Zoe Hurrell (21)
ROY
ADS
6 Melody Hills (20)
Yun Ip (20)
RIC
RIC
7 Ellie Chappell (20)
Ivy Wright (20)
LEE
LEE
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 17:36 > H2: 17:39 > F: 18:42


149: H1 K2 Boys U16 200 31.08.2019 17:42
2 Alfie Dewson (19)
Alex Rea (18)
LEE
CNI
3 Martin Murdoch (18)
Joseph Woods (19)
ROY
ROY
4 Oscar Partridge (18)
Joe Railton (18)
TRU
TRU
5 Xavier Hinves (19)
Zac Tarver (19)
SOU
ELM
6 Ben Clayton Harris (19)
Jonathan Pirmuhamedov (19)
LEE
CLM
7 Sam ZZZ Betts (19)
Alex Tonkin (19)
RDG
RDG
8 Benjamin Cabrera (18)
Michael Motha (18)
FOY
ROY
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 17:42 > H2: 17:45 > F: 18:48


150: H2 K2 Boys U16 200 31.08.2019 17:45
3 Toby Booth (19)
Benjamin Want (19)
NOR
NOR
4 Oliver Jackson (19)
Harrison Wardell (19)
LIN
LIN
5 Aidan Leiper (18)
Tony Thomas (18)
SPS
SPS
6 Daniel Price (19)
Sam Swan (19)
WEY
WEY
7 Luca Ferri (18)
Harry Lear (18)
ELM
ROY
8 Robert Aries (19)
Ben Griffin (19)
RLS
RLS
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 17:42 > H2: 17:45 > F: 18:48


151: F K4 Inter-Services Women 200 31.08.2019 17:48


152: F K2 Boys U18 200 31.08.2019 17:51
1 Max Pickering (20)
Joe Richards (21)
LBZ
NOR
2 William Beard (21)
Tom Flory (20)
WYC
FOX
3 Toby Evans (20)
Rory Tietema (20)
SOU
RDG
4 Timothy Dowden (21)
Josh Murad (21)
RLS
NOR
5 Zak Benstead (21)
Alex Greaves (21)
ELM
RLS
6 Daniel Atkins (21)
Freddie Kemp (21)
RDG
RDG
7 William McCracken (21)
Ben Quittenton (21)
BAN
LIN
8 Nicholas Perkins (21)
Connor Smith (20)
NOR
NOR
9 Geraint Ap-Cooke (20)
George Brooks (21)
SWA
WOR
F: 17:51


153: F K2 Men U23 200 31.08.2019 17:54
2 Jordan Calder (24)
Craig Wilson (25)
CNI
CNI
3 Alex Bunyon (23)
Alex Mcintyre (22)
NOT
NOT
4 Daniel Jones (21)
Reeve Stevens (22)
DEV
DEV
5 Oliver Bohle (23)
Ben Gallacher (22)
LKR
FOR
6 Andras Kovacs (24)
Jakub-ZZZ Sliwa (24)
WEY
NOT
7 Philip Miles (21)
Harry Saunders (22)
RLS
RLS
8 Noah Dembele (24)
Sam Glover (25)
EAL
RDG
9 William Stroud (23)
CLM
F: 17:54


154: F K2 Men Open 200 31.08.2019 17:57
5 Daniel Atkins (21)
Stelian Naftanaila (27)
RDG
NOT
6 Georgi Stoychev (29)
James Williams (26)
RUN
RUN
F: 17:57


155: F1 K1 Paddle-Ability (Sat) 200 31.08.2019 18:00
3 Daniel Spencer (21)
4AS
4 Zachary Marshall (20)
4AS
5 Jacob Hage (19)
4AS
6 Tara Chettle (23)
4AS
7 Jacob Mansfield (20)
4AS
8 Joshua Fisher (22)
LKR
F1: 18:00 > F2: 18:03


156: F2 K1 Paddle-Ability (Sat) 200 31.08.2019 18:03
2 Lewys Davies (17)
4AS
3 Dakota Thompson-Martin (15)
4AS
4 Daniel Warwick (22)
4AS
5 Cassie Glaves (14)
4AS
6 Llinos Owen (40)
RLS
7 Elizabeth (Beth) Fisher (32)
4AS
8 Lindsay Thorpe (29)
4AS
F1: 18:00 > F2: 18:03


157: F K1 Inter-Services Men 200 31.08.2019 18:09


158: F C2 Women Open + U23 + U18 + U16/14 200 31.08.2019 18:12
3 Victoria Brewer (24)
Samantha Sullivan (24)
LIN
WYC
4 Laura Chalmers (18)
Charlotte Sellers (17)
NOT
NOT
5 Isabel Evans (25)
Amy White (26)
LIN
FOR
6 Ella Kendall (19)
Hannah Page (18)
NOT
NOT
7 Maisie Hunt (17)
Evania Renton (20)
NOT
NOT
F: 18:12


159: F K2 Women Open + U23 200 31.08.2019 18:15
3 Leah Falltrick (26)
Holly Mobbs (24)
CLM
WEY
4 Samantha Martyn (22)
Sophie Thompson (22)
WEY
WEY
5 Nanette North (38)
Suzanne de Bruijn (36)
CAM
NOR
6 Talitha Farrant (24)
Kate-ZZZ McQuaid (24)
WEY
LEE
7 Deborah Kerr (25)
Rebeka Simon (26)
ANK
ELM
8 Hannah Brown (32)
Emily Lewis (29)
WYC
WOR
F: 18:15


160: F K2 Women O34/44 200 31.08.2019 18:18
5 Jan Alexander (60)
Jenni Moore (39)
NOR
NOR
6 Tania Morley (57)
Nanette North (38)
NOR
CAM
F: 18:18


161: F K2 Men O34/44 200 31.08.2019 18:21
4 Mike Anderson (47)
Jan Sklenar (51)
NOR
NOR
5 Andrew Doran (53)
Ray Simmons (47)
LIN
LIN
6 Paul Brookes (55)
Gordon Riley (51)
GAI
ANK
7 Andrew Grimwood (55)
Richard Oliver (75)
LIN
LIN
F: 18:21


162: F K2 Men O54/64 200 31.08.2019 18:24
4 Robert Guest (62)
Peter Ilett (60)
NOT
NOT
5 Andy Dodson (59)
Doug Pemble (58)
ADS
ADS
6 Derek Marshall (66)
Gilbert Speirs (69)
LKR
LKR
7 Robin Avery (74)
Jerry Haycock (66)
BAN
BAN
F: 18:24


163: F1 K1 Boys U14 200 31.08.2019 18:30


164: F2 K1 Boys U14 200 31.08.2019 18:33


165: F K2 Girls U14 200 31.08.2019 18:36


166: F K2 Girls U16 200 31.08.2019 18:39


167: F K2 Girls U18 200 31.08.2019 18:42


168: F C2 Men Open + U23 + U18 + U16/14 200 31.08.2019 18:45
3 Seb Shaw (30)
FLA
4 David Leech (30)
Ben Phillips (24)
RIC
RIC
5 Hou Lei (17)
Luke Tomlinson (18)
NOT
NOT
6 Dmitrijs Bogdanovs (37)
Aleksandrs Simko (36)
FOX
BSF
7 George Bell (19)
Jayden Yurkwich-Ell (18)
FLA
FLA
8 Arthur Leech (22)
RIC
F: 18:45


169: F K2 Boys U16 200 31.08.2019 18:48


170: H1 K4 Boys U14 500 01.09.2019 08:30
3 Edward Butler (17)
Joe Enoch (16)
Huw Singleton (16)
Leon Tomlinson (17)
NOT
NOT
NOT
PEN
4 Archie Herriot (17)
Mikolaj Osmola (16)
Joseph Murray (17)
Damian Zasadzinski (16)
GLW
GLW
GLW
GLW
5 James Bourne (16)
Fletcher Cramer (16)
Louis Jacq (17)
Nathaniel Lamb (16)
POO
SOU
CAM
SOU
6 Toby ZZZ Betts (16)
Harry Freeland (17)
Andre Hinves (16)
James Nelson (17)
RDG
FOX
SOU
RDG
7 Sam Cribbett (17)
Herbert Hilyer (17)
Dylan O Connor (17)
Mitchell Tamblin (17)
RLS
NOR
RIC
NOR
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 08:30 > H2: 08:33 > F: 10:00


171: H2 K4 Boys U14 500 01.09.2019 08:33
3 Sam Hackwell (16)
Patrick Hughes (17)
Jack Rayment (16)
Toby Want (17)
TRU
NOR
LBZ
NOR
4 Koen Ayran (16)
Haydyn Cooke-Bayley (17)
Muhammad Ali Kabeer (16)
Rupert Tideswell (15)
FOX
GAI
WOK
CAM
5 Jamie Lovell (16)
Caleb McClean (16)
William Scaplehorn (16)
Regan Toop (16)
DEV
BIN
DEV
WYC
6 Ryan Coyle (15)
Johnnie Munro (16)
Rory Strachan (15)
Tomasz Witfowski (16)
GLW
GLW
GLW
GLW
7 Joseph Ellis (17)
Flynn Holt (16)
Fredrik Muthreich (16)
Erin Redjeb (17)
BAN
ROY
ROY
ROY
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 08:30 > H2: 08:33 > F: 10:00


172: F K4 Boys U18 500 01.09.2019 08:36
3 Zak Benstead (21)
Timothy Dowden (21)
Alex Greaves (21)
Matthew Kowal (20)
ELM
RLS
RLS
SPS
4 Jack Brockway (20)
Ben Clayton Harris (19)
Maksymilian Sielicki (20)
Rory Stewart (20)
NTS
NTS
NTS
NTS
5 Alex Bicknell (21)
Perry Lewis (20)
Jordan Martyn (21)
Ethan Wilkinson (20)
WEY
WEY
WEY
WEY
6 Nathon Devine (20)
Liam Flanagan (20)
Eoin O Toole (20)
SLP
SLP
SLP
7 Daniel Atkins (21)
Freddie Kemp (21)
Andras Kereszturi (21)
Philip Miles (21)
RDG
RDG
EAL
RLS
8 Matthew Hinves (21)
William McCracken (21)
Patrick Mongan (21)
Ben Quittenton (21)
SOU
BAN
LIN
LIN
F: 08:36


173: F K4 Men Open + U23 500 01.09.2019 08:39
4 Andras Kovacs (24)
Perry Lewis (20)
Jakub-ZZZ Sliwa (24)
Ethan Wilkinson (20)
WEY
WEY
NOT
WEY
5 Alex Bunyon (23)
Kieron Killey (22)
Alex Mcintyre (22)
Will Scammell (22)
NOT
NOT
NOT
ELM
6 Zyggy Chmiel (25)
Daniel Johnson (28)
Stelian Naftanaila (27)
NOT
CLM
NOT
F: 08:39


174: F C1 Women Open + U23 500 01.09.2019 08:45
1 Victoria Brewer (24)
LIN
2 Amy White (26)
FOR
3 Georgina Pryor (24)
LEE
4 Emily Hewitt (26)
SOU
5 Bethany Gill (26)
CLM
6 Samantha Sullivan (24)
WYC
7 Callie Halliday (29)
FLA
8 Isabel Evans (25)
LIN
F: 08:45


175: F C1 Girls U18 500 01.09.2019 08:48
2 Alix Aitchison (21)
NOT
4 Charlotte Carey (20)
NOT
6 Evania Renton (20)
NOT
F: 08:48


176: F K2 Men O34/44 + O54/64 500 01.09.2019 08:51
1 Gary Alexander (53)
Doug Pemble (58)
ADS
ADS
2 Richard Hayman-Joyce (55)
Steve Smith (54)
WEY
WEY
3 Derek Marshall (66)
Gilbert Speirs (69)
LKR
LKR
4 Robert Guest (62)
Peter Ilett (60)
NOT
NOT
5 Bruce Blackman (55)
Paul Brookes (55)
GAI
GAI
6 Mike Anderson (47)
Jan Sklenar (51)
NOR
NOR
7 Martin Hook (51)
Matthew Villaruel (53)
EAL
EAL
8 Andrew Doran (53)
Ray Simmons (47)
LIN
LIN
9 Gary Smith (55)
Adam Want (52)
NOR
NOR
F: 08:51


177: H1 K1 Girls U16 500 01.09.2019 08:54
1 Freya Randle (19)
SPS
2 Aidan Davis (19)
NOR
3 Isla Barker (18)
ROY
4 Franchesca Williamson (18)
CLM
5 Jasmine Holland (18)
SWA
6 Isabella Jones (18)
WEY
7 Klara Jepson (18)
FOX
8 Becky Pemble (19)
ADS
9 Zoe Thompson (19)
CNI
9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2 H1: 08:54 > H2: 08:57 > H3: 09:00 > H4: 09:03 > H5: 09:06 > F1: 10:39 > F2: 10:42


178: H2 K1 Girls U16 500 01.09.2019 08:57
1 Elise Montagna (19)
ROY
2 Abbie Fisher (18)
LIN
3 Megan Louise Huggins (19)
SWA
4 Hannah Suttie (19)
WEY
5 Amy Green (18)
WOR
6 Heatherzzz Alexander (19)
ADS
7 Lucy Walker (19)
NOR
8 Sofia Groves (19)
NOR
9 Katie Pocklington (19)
WYC
9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2 H1: 08:54 > H2: 08:57 > H3: 09:00 > H4: 09:03 > H5: 09:06 > F1: 10:39 > F2: 10:42


179: H3 K1 Girls U16 500 01.09.2019 09:00
2 Alexandra Armstrong (19)
SPS
3 Abigail Burnham (19)
WEY
4 Grace Anderson (19)
NOR
5 Jessica Urquhart (19)
BAN
6 Ellie Cronin (19)
LEE
7 Isla Laking (18)
LIN
8 Charlotte Le-May (19)
NOR
9 Eabha O Drisceoil (18)
SLP
9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2 H1: 08:54 > H2: 08:57 > H3: 09:00 > H4: 09:03 > H5: 09:06 > F1: 10:39 > F2: 10:42


180: H4 K1 Girls U16 500 01.09.2019 09:03
2 Scarlett James (18)
SER
3 Zoe Brattisani (19)
WEY
4 Emily Barrett (19)
RLS
5 Elizabeth Poole (18)
ELM
6 Alis Roghi (19)
NOR
7 Aida Shaikh Ali (19)
SPS
8 Kathryn Smith (18)
CNI
9 Emma Cureley (18)
SLP
9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2 H1: 08:54 > H2: 08:57 > H3: 09:00 > H4: 09:03 > H5: 09:06 > F1: 10:39 > F2: 10:42


181: H5 K1 Girls U16 500 01.09.2019 09:06
2 Sophie Mooney (18)
CNI
3 Erin-zzz Bell (18)
SER
4 Hannah Clarkson (18)
SPS
5 Ruby Benstead (19)
ELM
6 Abigail Avery (19)
ROY
7 Tabitha Yull (19)
NOR
8 Caitriona McGonigie Navarro (19)
SLP
9 Hannah Gallagher (18)
WEY
9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2 H1: 08:54 > H2: 08:57 > H3: 09:00 > H4: 09:03 > H5: 09:06 > F1: 10:39 > F2: 10:42


182: H1 K1 Girls U18 500 01.09.2019 09:09
2 Katie Brookes (20)
WOR
3 Lauren Avery (21)
ROY
4 Melody Hills (20)
RIC
5 Zoe Clark (21)
ROY
6 Molly Carter (21)
ROY
7 Zoe Hurrell (21)
ADS
8 Kitty Kirby (21)
WYC
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 09:09 > H2: 09:12 > H3: 09:15 > F1: 10:45 > F2: 10:48


183: H2 K1 Girls U18 500 01.09.2019 09:12
2 Natasha Jones (21)
WEY
3 Bea Clark (20)
ROY
4 Ivy Wright (20)
LEE
5 Enya Dale (21)
FOX
6 Amber Cox (20)
ELM
7 Lucy Guest (20)
NOT
8 Hannah Stephens (21)
SWA
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 09:09 > H2: 09:12 > H3: 09:15 > F1: 10:45 > F2: 10:48


184: H3 K1 Girls U18 500 01.09.2019 09:15
2 Rebecca Swift (20)
RDG
3 Charlie Dickson (20)
FOX
4 Ellen Slack (21)
ROY
5 Kate Hipkins (20)
LON
6 Amelia Skye Cadell (21)
SPS
7 Flossie Ball (20)
DEV
8 Amelie Smith (20)
WEY
1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 H1: 09:09 > H2: 09:12 > H3: 09:15 > F1: 10:45 > F2: 10:48


185: H1 K1 Women U23 500 01.09.2019 09:18
3 Lada Cechowa (25)
GLW
4 Ellie Burgess (23)
BTH
5 Melissa Johnson (25)
CLM
6 Kate-ZZZ McQuaid (24)
LEE
7 Leah Falltrick (26)
CLM
8 Samantha Martyn (22)
WEY
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 09:18 > H2: 09:21 > F: 10:51


186: H2 K1 Women U23 500 01.09.2019 09:21
3 Lauren Avery (24)
CLM
4 Anoushka Freeman (23)
RLS
5 Abi Burgess (23)
WEY
6 Talitha Farrant (24)
WEY
7 Holly Mobbs (24)
WEY
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 09:18 > H2: 09:21 > F: 10:51


187: H1 K1 Boys U16 500 01.09.2019 09:27
1 Tony Thomas (18)
SPS
2 Rowan Bowers (19)
ELM
3 Martin Murdoch (18)
ROY
4 Lewis Smith (19)
LIN
5 Lucian Baban (18)
BCC
6 Harry Critchfield (19)
BAN
7 Charlie Cramer (18)
SOU
8 Stani Chmiel (19)
NOT
9 Ben Smith (19)
SLP
9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 H1: 09:27 > H2: 09:30 > H3: 09:33 > H4: 09:36 > H5: 09:39 > H6: 09:42 > H7: 09:45 > F1: 11:03 > F2: 11:06 > F3: 11:09


188: H2 K1 Boys U16 500 01.09.2019 09:30
1 Noah McGivern (19)
BCC
2 Harrison Wardell (19)
LIN
3 Michael Phillips (19)
BAN
4 Darragh Thomas (19)
SLP
5 Alex Tonkin (19)
RDG
6 Sam Swan (19)
WEY
7 Zac Tarver (19)
ELM
8 Harry Lear (18)
ROY
9 Rory Dowling-Clarke (19)
SPS
9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 H1: 09:27 > H2: 09:30 > H3: 09:33 > H4: 09:36 > H5: 09:39 > H6: 09:42 > H7: 09:45 > F1: 11:03 > F2: 11:06 > F3: 11:09


189: H3 K1 Boys U16 500 01.09.2019 09:33
1 Daniel Price (19)
WEY
2 Drew Totten (19)
BCC
3 Alex Rea (18)
CNI
4 Finlay Topham (18)
RDG
5 Joe Railton (18)
TRU
6 Noah Moxon (18)
BAN
7 Carl Harris (18)
SLP
8 Jack Carter (18)
ROY
9 Archie Hynds (19)
ELM
9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 H1: 09:27 > H2: 09:30 > H3: 09:33 > H4: 09:36 > H5: 09:39 > H6: 09:42 > H7: 09:45 > F1: 11:03 > F2: 11:06 > F3: 11:09


190: H4 K1 Boys U16 500 01.09.2019 09:36
1 Sebastian Tideswell (18)
CAM
2 Michael Motha (18)
ROY
3 Dominic Stanley (18)
FOX
4 Oscar Partridge (18)
TRU
5 Benjamin Want (19)
NOR
6 Sam Bicknell (18)
WEY
7 Ben Clayton Harris (19)
LEE
8 Sam ZZZ Betts (19)
RDG
9 Ruairí Bray (18)
SLP
9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 H1: 09:27 > H2: 09:30 > H3: 09:33 > H4: 09:36 > H5: 09:39 > H6: 09:42 > H7: 09:45 > F1: 11:03 > F2: 11:06 > F3: 11:09


191: H5 K1 Boys U16 500 01.09.2019 09:39
1 Eavan OKeeffe (19)
CEL
2 Scott Boland (18)
SLP
3 Jacob Parker (18)
SOU
4 Robert Aries (19)
RLS
5 Alfie Dewson (19)
LEE
6 Kieran Smith (18)
NOR
7 Jonathan Pirmuhamedov (19)
CLM
8 Benjamin Cabrera (18)
FOY
9 Joseph Woods (19)
ROY
9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 H1: 09:27 > H2: 09:30 > H3: 09:33 > H4: 09:36 > H5: 09:39 > H6: 09:42 > H7: 09:45 > F1: 11:03 > F2: 11:06 > F3: 11:09


192: H6 K1 Boys U16 500 01.09.2019 09:42
2 Matt Fisher (19)
LKR
3 Paul Donnellan (18)
SLP
4 James Geoghegan (19)
SOU
5 Kacper Sroka (18)
SPS
6 Ben Griffin (19)
RLS
7 Teifion Rogers (18)
CHE
8 Leo Villaruel (18)
EAL
9 Toby Booth (19)
NOR
9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 H1: 09:27 > H2: 09:30 > H3: 09:33 > H4: 09:36 > H5: 09:39 > H6: 09:42 > H7: 09:45 > F1: 11:03 > F2: 11:06 > F3: 11:09


193: H7 K1 Boys U16 500 01.09.2019 09:45
2 Edward Crossley (19)
RLS
3 Charlie Allen (18)
DEV
4 Liam Flanagan (20)
SLP
5 Luca Ferri (18)
ELM
6 Xavier Hinves (19)
SOU
7 Aidan Leiper (18)
SPS
8 Billy Hall (18)
NOR
9 Oliver Jackson (19)
LIN
9 BT in Heats 1-7 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-7 to Final 3 H1: 09:27 > H2: 09:30 > H3: 09:33 > H4: 09:36 > H5: 09:39 > H6: 09:42 > H7: 09:45 > F1: 11:03 > F2: 11:06 > F3: 11:09


194: F C1 Men Open + U23 500 01.09.2019 09:48
3 Ben Phillips (24)
RIC
4 Yordan Chalakov (32)
RUN
5 George Caines (32)
NOT
6 Arthur Leech (22)
RIC
7 Oliver Cook (23)
NOT
8 Seb Shaw (30)
FLA
F: 09:48


195: F C1 Boys U18 + U16/14 500 01.09.2019 09:51
3 Jayden Yurkwich-Ell (18)
FLA
4 George Bell (19)
FLA
5 William Thomas (20)
NOT
6 Thomas Lambert (21)
LEE
7 Daniel March (20)
CLM
8 Alexander Marasa (21)
SPS
F: 09:51


196: H1 K2 Lightning A 500 01.09.2019 09:54
2 Arthur Hunter-Hopkins (13)
Cameron O Hare (15)
DEV
DEV
3 Sam Stevely (15)
Will Stevely (15)
ESK
ESK
4 Emily Bowles-Trow (15)
Isabel Gadd (15)
ADS
ADS
5 Will Cribbett (13)
Josh Griffin (14)
RLS
RLS
6 Giulia Gordon (14)
Zoe Herriot (14)
GLW
GLW
7 Kamila Sklenarova (15)
Estelle Widdows (15)
NOR
NOR
8 Daisie Ball (13)
Florence Gwyn (15)
DEV
WYC
9 Sam Patterson (15)
Tom Patterson (13)
LKR
LKR
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 09:54 > H2: 09:57 > F: 11:45


197: H2 K2 Lightning A 500 01.09.2019 09:57
2 Harriet Gwyn (12)
Connor Lovell (14)
WYC
DEV
3 Rory Smith (15)
Josh Sutton (15)
NOR
WYC
4 Edward Ives (14)
Isaac Railton (15)
TRU
TRU
5 Eva Mcaulay (14)
Jasmine Sargeant (14)
NOR
NOR
6 Corran Fraser (15)
Szymon Sroka (14)
LKR
LKR
7 Jake Marsh (15)
Dylan Martin (14)
WYC
WYC
8 Alicja Pyrz (15)
Rory Strachan (15)
GLW
GLW
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 09:54 > H2: 09:57 > F: 11:45


198: F K4 Boys U14 500 01.09.2019 10:00


199: F K4 Girls U14 500 01.09.2019 10:03
3 Zara Bowers (17)
Madison Cooke (17)
Molly Cooke (17)
Matilda Enoch (17)
ELM
GAI
GAI
NOT
4 Niamh Caffrey (17)
Imogen Hunter (17)
Edith King (17)
Hannah Pemble (17)
SLP
CAM
ROY
ADS
5 Kristina Armstrong (17)
Mollie Ball (16)
Georgia Boonham (17)
Ksymena Sielicka (17)
LKR
DEV
RDG
GLW
6 Poppy Gilbert-Johns (17)
Molly Gwyn (17)
Milly Pepper (17)
Beth Perry (16)
SOU
WYC
LIN
SOU
7 Alice Gordon (17)
Zoe Herriot (14)
Alicja Pyrz (15)
GLW
GLW
GLW
F: 10:03


200: F K1 Inter-Services Men 500 01.09.2019 10:06


201: H1 K1 Boys U18 500 01.09.2019 10:12
1 Connor Smith (20)
NOR
2 Daniel Jones (21)
DEV
3 George Brooks (21)
WOR
4 Bailey Jones (20)
FLA
5 Freddie Kemp (21)
RDG
6 Tom Holland (20)
SOU
7 Joseph Banton (20)
LIN
8 Perry Lewis (20)
WEY
9 Edward Nightingale (20)
WYC
1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2 H1: 10:12 > H2: 10:15 > H3: 10:18 > H4: 10:21 > H5: 10:24 > F1: 12:15 > F2: 12:18


202: H2 K1 Boys U18 500 01.09.2019 10:15
1 Charlie Clinton (20)
ANK
2 Patrick Mongan (21)
LIN
3 Cameron Bannatyne (20)
NOT
4 Oscar Martin (21)
SLP
5 Rory Stewart (20)
ADS
6 Luke Phillips (20)
RIC
7 Daniel Grimsey (21)
SOU
8 Timothy Dowden (21)
RLS
9 Tom Flory (20)
FOX
1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2 H1: 10:12 > H2: 10:15 > H3: 10:18 > H4: 10:21 > H5: 10:24 > F1: 12:15 > F2: 12:18


203: H3 K1 Boys U18 500 01.09.2019 10:18
1 Max Pickering (20)
LBZ
2 Alex Bicknell (21)
WEY
3 Philip Miles (21)
RLS
4 Daniel Atkins (21)
RDG
5 Maksymilian Sielicki (20)
SPS
6 Matthew Hinves (21)
SOU
7 Nicholas Perkins (21)
NOR
8 Nathon Devine (20)
SLP
9 William Beard (21)
WYC
1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2 H1: 10:12 > H2: 10:15 > H3: 10:18 > H4: 10:21 > H5: 10:24 > F1: 12:15 > F2: 12:18


204: H4 K1 Boys U18 500 01.09.2019 10:21
1 George Urquhart (21)
BAN
2 Toby Evans (20)
SOU
3 Joe Richards (21)
NOR
4 Finn O Brien (21)
LEA
5 Jack Brockway (20)
SPS
6 Matthew Kowal (20)
SPS
7 Jordan Martyn (21)
WEY
8 Jack Gilbert-Johns (20)
SOU
9 Geraint Ap-Cooke (20)
SWA
1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2 H1: 10:12 > H2: 10:15 > H3: 10:18 > H4: 10:21 > H5: 10:24 > F1: 12:15 > F2: 12:18


205: H5 K1 Boys U18 500 01.09.2019 10:24
2 William McCracken (21)
BAN
3 Eoin O Toole (20)
SLP
4 Zak Benstead (21)
ELM
5 Ben Quittenton (21)
LIN
6 David Gurney (20)
CLM
7 Josh Murad (21)
NOR
8 Rory Tietema (20)
RDG
9 Ethan Wilkinson (20)
WEY
1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2 H1: 10:12 > H2: 10:15 > H3: 10:18 > H4: 10:21 > H5: 10:24 > F1: 12:15 > F2: 12:18


206: H1 K1 Men U23 500 01.09.2019 10:27
2 James Doran (23)
LIN
3 Arthur Urquhart (23)
ROY
4 Christopher Carson (24)
WEY
5 Stuart Bristow (26)
ROY
6 James Russell (25)
NOT
7 Simon Tilbury-Clarke (23)
PAN
8 Will Scammell (22)
ELM
9 Alex Bunyon (23)
NOT
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 10:27 > H2: 10:30 > H3: 10:33 > H4: 10:36 > F1: 12:21 > F2: 12:24


207: H2 K1 Men U23 500 01.09.2019 10:30
2 Jordan Calder (24)
CNI
3 Harry Gilbert (26)
ROY
4 Andras Kovacs (24)
WEY
5 Zyggy Chmiel (25)
NOT
6 Jakub-ZZZ Sliwa (24)
NOT
7 Reef Hook (23)
EAL
8 William Stroud (23)
CLM
9 Reeve Stevens (22)
DEV
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 10:27 > H2: 10:30 > H3: 10:33 > H4: 10:36 > F1: 12:21 > F2: 12:24


208: H3 K1 Men U23 500 01.09.2019 10:33
2 Craig Wilson (25)
CNI
3 Alex Mcintyre (22)
NOT
4 Matthew Johnson (26)
CLM
5 Miki Marciniak (23)
WEY
6 Finn Cadell (23)
SPS
7 Adam Beaumont (25)
CLM
8 Matthew Collinge (22)
FOY
9 Sam Glover (25)
RDG
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 10:27 > H2: 10:30 > H3: 10:33 > H4: 10:36 > F1: 12:21 > F2: 12:24


209: H4 K1 Men U23 500 01.09.2019 10:36
2 Oliver Bohle (23)
LKR
3 James Williams (26)
RUN
4 Ross Orme (24)
ANK
5 Noah Dembele (24)
EAL
6 Ben Gallacher (22)
SPS
7 Harry Saunders (22)
RLS
8 Kieron Killey (22)
NOT
9 Robert Barkway (22)
BPS
1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 H1: 10:27 > H2: 10:30 > H3: 10:33 > H4: 10:36 > F1: 12:21 > F2: 12:24


210: F1 K1 Girls U16 500 01.09.2019 10:39


211: F2 K1 Girls U16 500 01.09.2019 10:42


212: F1 K1 Girls U18 500 01.09.2019 10:45


213: F2 K1 Girls U18 500 01.09.2019 10:48


214: F K1 Women U23 500 01.09.2019 10:51


215: F K1 Women Open 500 01.09.2019 10:54
3 Taylor Natalie Spencer Winyard (30)
FOR
4 Maggie Dilai (36)
NOT
5 Emily Lewis (29)
WOR
6 Nicole Wells (27)
LIN
7 Alice Murphy (30)
BAN
8 Suzanne de Bruijn (36)
NOR
F: 10:54


216: F C2 Men Open + U23 + U18 + U16/14 500 01.09.2019 10:57
2 Seb Shaw (30)
FLA
4 Thomas Lambert (21)
William Thomas (20)
LEE
NOT
6 Arthur Leech (22)
Ben Phillips (24)
RIC
RIC
8 George Bell (19)
Jayden Yurkwich-Ell (18)
FLA
FLA
F: 10:57


217: F1 K1 Boys U16 500 01.09.2019 11:03


218: F2 K1 Boys U16 500 01.09.2019 11:06


219: F3 K1 Boys U16 500 01.09.2019 11:09


220: H1 K1 Boys U14 500 01.09.2019 11:12
1 Damian Zasadzinski (16)
GLW
2 Philip Levkovskyy (17)
EAL
3 Huw Singleton (16)
NOT
4 Kit Griffin (16)
RLS
5 Nathaniel Lamb (16)
SOU
6 Joseph Ellis (17)
BAN
7 Haydyn Cooke-Bayley (17)
GAI
8 Caleb McClean (16)
CNI
9 Muhammad Ali Kabeer (16)
WOK
9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2 H1: 11:12 > H2: 11:15 > H3: 11:18 > H4: 11:21 > H5: 11:24 > F1: 12:42 > F2: 12:45


221: H2 K1 Boys U14 500 01.09.2019 11:15
1 Herbert Hilyer (17)
NOR
2 James Bourne (16)
POO
3 Fredrik Muthreich (16)
ROY
4 Conor O Sullivan (17)
SLP
5 Fletcher Cramer (16)
SOU
6 Mikolaj Osmola (16)
GLW
7 William Larner (16)
BAN
8 Oliwier Bartusik (17)
IND
9 James Nelson (17)
RDG
9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2 H1: 11:12 > H2: 11:15 > H3: 11:18 > H4: 11:21 > H5: 11:24 > F1: 12:42 > F2: 12:45


222: H3 K1 Boys U14 500 01.09.2019 11:18
1 Andre Hinves (16)
SOU
2 Joseph Murray (17)
GLW
3 Jack Rayment (16)
LBZ
4 Toby ZZZ Betts (16)
RDG
5 Louis Jacq (17)
CAM
6 William Scaplehorn (16)
DEV
7 Flynn Holt (16)
ROY
8 Ben Higgins (17)
SLP
9 Mitchell Tamblin (17)
NOR
9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2 H1: 11:12 > H2: 11:15 > H3: 11:18 > H4: 11:21 > H5: 11:24 > F1: 12:42 > F2: 12:45


223: H4 K1 Boys U14 500 01.09.2019 11:21
1 Jamie Lovell (16)
DEV
2 Findlay Lewis (17)
LKR
3 Calum Clarke (17)
SLP
4 Joe Enoch (16)
NOT
5 Archie Herriot (17)
GLW
6 Dylan O Connor (17)
RIC
7 Patrick Allan (16)
WEY
8 Koen Ayran (16)
FOX
9 Erin Redjeb (17)
ROY
9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2 H1: 11:12 > H2: 11:15 > H3: 11:18 > H4: 11:21 > H5: 11:24 > F1: 12:42 > F2: 12:45


224: H5 K1 Boys U14 500 01.09.2019 11:24
2 Harry Freeland (17)
FOX
3 Arthur Morley (17)
WEY
4 Regan Toop (16)
WYC
5 Sam Cribbett (17)
RLS
6 Conor Flanagan (17)
SLP
7 Edward Butler (17)
NOT
8 Lewis Andrews (16)
LIN
9 Sam Hackwell (16)
TRU
9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2 H1: 11:12 > H2: 11:15 > H3: 11:18 > H4: 11:21 > H5: 11:24 > F1: 12:42 > F2: 12:45


225: F K2 Lightning B 500 01.09.2019 11:27
4 Mikolaj Pyrz (12)
Abigail Strachan (13)
GLW
GLW
5 Matthew Hackwell (14)
Xavier Railton (12)
TRU
TRU
6 Eloise Lamb (13)
Hannah Tristram (13)
SOU
RLS
7 William Bowles-Trow (12)
ADS
F: 11:27


226: F C2 Women Open + U23 + U18 + U16/14 500 01.09.2019 11:30
3 Victoria Brewer (24)
Isabel Evans (25)
LIN
LIN
5 Samantha Sullivan (24)
Amy White (26)
WYC
FOR
7 Alix Aitchison (21)
Charlotte Carey (20)
NOT
NOT
F: 11:30


227: F K4 Men O34/44 + O54/64 500 01.09.2019 11:36
2 Robert Guest (62)
Peter Ilett (60)
NOT
NOT
3 Howard Blackman (57)
Neil Blackman (59)
Jamie Christie (50)
Tom Love (48)
BPR
RLS
SOR
RLS
4 Mike Anderson (47)
Jan Sklenar (51)
Gary Smith (55)
Adam Want (52)
NOR
NOR
NOR
NOR
5 Derek Marshall (66)
Gilbert Speirs (69)
LKR
LKR
6 Gary Alexander (53)
Andy Dodson (59)
Doug Pemble (58)
ADS
ADS
ADS
7 Andrew Doran (53)
Keith Hampton (63)
Kevin Lack (55)
Ray Simmons (47)
LIN
LIN
LIN
LIN
8 Andrew Grimwood (55)
Laurence Oliver (79)
Richard Oliver (75)
Simon Wright (50)
LIN
LIN
LIN
LIN
9 Adrian Butt (58)
Damon Grimsey (51)
James Hinves (49)
Richard Kent (60)
SOU
SOU
SOU
SOU
F: 11:36


228: F K4 Women O34/44 500 01.09.2019 11:39
5 Jan Alexander (60)
Julie Hicks (60)
Andrea Hinkova (50)
Jenni Moore (39)
NOR
NOR
NOR
NOR
6 Juliet Fooks (52)
Colette Johnson (58)
Siobhan Urquhart (57)
Sarah Walker (49)
DEV
BAN
BAN
NOR
F: 11:39


229: F K4 Women Open + U23 500 01.09.2019 11:42
4 Abi Burgess (23)
Talitha Farrant (24)
Samantha Martyn (22)
Sophie Thompson (22)
WEY
WEY
WEY
WEY
5 Bethany Gill (26)
Rebeka Simon (26)
Taylor Natalie Spencer Winyard (30)
CLM
ELM
FOR
6 Lauren Avery (24)
Leah Falltrick (26)
Holly Mobbs (24)
CLM
CLM
WEY
7 Alix Aitchison (21)
Charlotte Carey (20)
Imogen Collins (29)
Emily Illinesi (29)
NOT
NOT
RDG
IND
F: 11:42


230: F K2 Lightning A 500 01.09.2019 11:45


231: F K1 Inter-Services Women 500 01.09.2019 11:48


232: F K2 Paddle-Ability (Sun) 500 01.09.2019 11:51
3 Lewys Davies (17)
Daniel Warwick (22)
4AS
4AS
4 Cassie Glaves (14)
Dakota Thompson-Martin (15)
4AS
4AS
5 Joshua Fisher (22)
LKR
6 Jacob Mansfield (20)
Daniel Spencer (21)
4AS
4AS
7 Jacob Hage (19)
Zachary Marshall (20)
4AS
4AS
8 Elizabeth (Beth) Fisher (32)
Lindsay Thorpe (29)
4AS
4AS
F: 11:51


233: F K1 Para Mixed - R1 200 01.09.2019 11:57
2 Chelsey Dixon (26)
PAR
4 Darren Edwards (32)
PAR
6 Jack Eyers (33)
PAR
8 Llinos Owen (40)
RLS
F: 11:57


234: H1 K4 Girls U18/16 500 01.09.2019 12:03
2 Zoe Brattisani (19)
Abigail Burnham (19)
Isabella Jones (18)
Hannah Suttie (19)
WEY
WEY
WEY
WEY
3 Ceri Jess (17)
Izabela Koszorek (17)
Sophie Mooney (18)
Kathryn Smith (18)
CNI
CNI
CNI
CNI
4 Lauren Avery (21)
Isla Barker (18)
Elise Montagna (19)
ROY
ROY
ROY
5 Abigail Avery (19)
Aida Shaikh Ali (19)
NTS
NTS
6 Emily Barrett (19)
Elinor Keil (18)
Olivia Lillis-Brooks (19)
Sofia Lillis-Brooks (17)
RLS
RLS
RLS
RLS
7 Heatherzzz Alexander (19)
Sophie Gadd (20)
Kitty Kirby (21)
Katie Pocklington (19)
ADS
ADS
WYC
WYC
8 Katie Brookes (20)
Becky Pemble (19)
Jessica Urquhart (19)
WOR
ADS
BAN
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 12:03 > H2: 12:06 > F: 12:54


235: H2 K4 Girls U18/16 500 01.09.2019 12:06
2 Flossie Ball (20)
Lucy Guest (20)
Zoe Hurrell (21)
Rebecca Swift (20)
DEV
NOT
ADS
RDG
3 Erin-zzz Bell (18)
Amy Green (18)
Jasmine Holland (18)
Scarlett James (18)
SER
WOR
SWA
SER
4 Charlie Dickson (20)
Hollie Jackson (21)
Nora Jepson (17)
Catherine Long (16)
FOX
FOX
FOX
FOX
5 Aidan Davis (19)
Isabella Fernandez (20)
Abbie Fisher (18)
Isla Laking (18)
NOR
LIN
LIN
LIN
6 Molly Carter (21)
Bea Clark (20)
Zoe Clark (21)
Ellen Slack (21)
ROY
ROY
ROY
ROY
7 Ellie Chappell (20)
Ellie Cronin (19)
Franchesca Williamson (18)
Ivy Wright (20)
LEE
LEE
CLM
LEE
8 Natasha Jones (21)
Hannah Skwarska (20)
Amelie Smith (20)
Ella Smith (21)
WEY
WEY
WEY
WEY
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 12:03 > H2: 12:06 > F: 12:54


236: H1 K2 Boys U16 500 01.09.2019 12:09
1 Lewis Smith (19)
Dominic Stanley (18)
LIN
FOX
2 Billy Hall (18)
Dan Sklenar (18)
NOR
NOR
3 Kieran Smith (18)
Sebastian Tideswell (18)
NOR
CAM
4 Edward Crossley (19)
Ben Griffin (19)
RLS
RLS
5 Ben Clayton Harris (19)
Jonathan Pirmuhamedov (19)
LEE
CLM
6 Luca Ferri (18)
Harry Lear (18)
ELM
ROY
7 Charlie Cramer (18)
Jacob Parker (18)
SOU
SOU
8 Oliver Jackson (19)
Harrison Wardell (19)
LIN
LIN
9 Harry Critchfield (19)
Noah Moxon (18)
BAN
BAN
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:09 > H2: 12:12 > F: 13:15


237: H2 K2 Boys U16 500 01.09.2019 12:12
2 Robert Aries (19)
Michael Phillips (19)
RLS
BAN
3 Oscar Partridge (18)
Joe Railton (18)
TRU
TRU
4 Sam ZZZ Betts (19)
Alex Tonkin (19)
RDG
RDG
5 Xavier Hinves (19)
Zac Tarver (19)
SOU
ELM
6 Daniel Price (19)
Sam Swan (19)
WEY
WEY
7 Toby Booth (19)
Benjamin Want (19)
NOR
NOR
8 Alfie Dewson (19)
Alex Rea (18)
LEE
CNI
9 Benjamin Cabrera (18)
Michael Motha (18)
FOY
ROY
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:09 > H2: 12:12 > F: 13:15


238: F1 K1 Boys U18 500 01.09.2019 12:15


239: F2 K1 Boys U18 500 01.09.2019 12:18


240: F1 K1 Men U23 500 01.09.2019 12:21


241: F2 K1 Men U23 500 01.09.2019 12:24


242: F K1 Men Open 500 01.09.2019 12:27
2 Ignacio Soler Fabre (28)
SOL
3 James Walkinton (28)
CLM
4 Daniel Johnson (28)
CLM
5 Tom Lusty (28)
SOL
6 Henry Devonald (27)
SWA
7 Georgi Stoychev (29)
RUN
8 Shaune Walsh (36)
NOT
9 Mathew Rowlands (31)
SER
F: 12:27


243: H1 C4 Andy Bonham Memorial 500 01.09.2019 12:33
2 Alix Aitchison (21)
Charlotte Carey (20)
Thomas Lambert (21)
William Thomas (20)
NOT
NOT
LEE
NOT
4 Andrew Train (59)
James Train (36)
Matthew Train (30)
Steve Train (60)
FLA
FLA
FLA
FLA
6 Arthur Leech (22)
Ben Phillips (24)
Louise Phillips (30)
Gabor Szeltner (46)
RIC
RIC
RIC
RIC
8 Jonathon Jones (26)
Seb Shaw (30)
FLA
FLA
4 BT in Heats 1-2 to final H1: 12:33 > H2: 13:33 > F: 14:42


244: F K4 Inter-Services Men 500 01.09.2019 12:36


245: F K1 Women O34/44 500 01.09.2019 12:39
5 Elizabeth Ayres (42)
NOT
6 Sally Alexander (57)
ADS
F: 12:39


246: F1 K1 Boys U14 500 01.09.2019 12:42


247: F2 K1 Boys U14 500 01.09.2019 12:45


248: H1 K1 Men O34/44 500 01.09.2019 12:48
2 Andrew Doran (53)
LIN
3 Bruce Blackman (55)
GAI
4 Richard Rogers (49)
CHE
5 Martin Hook (51)
EAL
6 Gary Alexander (53)
ADS
7 Eugen Baban (45)
BCC
8 James Mayers (48)
RUN
9 Eddie Martin (54)
SLP
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:48 > H2: 12:51 > F: 14:33


249: H2 K1 Men O34/44 500 01.09.2019 12:51
2 Clive Neale (53)
TON
3 Jeremy Freeland (52)
FOX
4 Mike Anderson (47)
NOR
5 Matthew Villaruel (53)
EAL
6 Gordon Riley (51)
ANK
7 Deaglan O Drisceoil (57)
SLP
8 Jason Toovey (46)
LKR
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 12:48 > H2: 12:51 > F: 14:33


250: F K4 Girls U18/16 500 01.09.2019 12:54


251: F K4 Lightning A 500 01.09.2019 12:57
1 William Bowles-Trow (12)
Louis Brierton (14)
Sophia Fernandez (15)
Conor Simmons (15)
ADS
LIN
LIN
LIN
2 Matthew Hackwell (14)
Edward Ives (14)
Isaac Railton (15)
Xavier Railton (12)
TRU
TRU
TRU
TRU
3 Harriet Gwyn (12)
Arthur Hunter-Hopkins (13)
Connor Lovell (14)
Cameron O Hare (15)
WYC
DEV
DEV
DEV
4 Jake Marsh (15)
Dylan Martin (14)
Rory Smith (15)
Josh Sutton (15)
WYC
WYC
NOR
WYC
5 Daisie Ball (13)
Emily Bowles-Trow (15)
Isabel Gadd (15)
Florence Gwyn (15)
DEV
ADS
ADS
WYC
6 Corran Fraser (15)
Sam Patterson (15)
Tom Patterson (13)
Szymon Sroka (14)
LKR
LKR
LKR
LKR
7 Eva Mcaulay (14)
Jasmine Sargeant (14)
Kamila Sklenarova (15)
Estelle Widdows (15)
NOR
NOR
NOR
NOR
8 Ryan Coyle (15)
Zoe Herriot (14)
Alicja Pyrz (15)
Rory Strachan (15)
GLW
GLW
GLW
GLW
9 Will Cribbett (13)
Josh Griffin (14)
Eloise Lamb (13)
Hannah Tristram (13)
RLS
RLS
SOU
RLS
F: 12:57


252: F1 K1 Paddle-Ability (Sun) 500 01.09.2019 13:00
3 Zachary Marshall (20)
4AS
4 Jacob Mansfield (20)
4AS
5 Jacob Hage (19)
4AS
6 Joshua Fisher (22)
LKR
7 Daniel Spencer (21)
4AS
F1: 13:00 > F2: 13:03


253: F2 K1 Paddle-Ability (Sun) 500 01.09.2019 13:03
4 Cassie Glaves (14)
4AS
5 Dakota Thompson-Martin (15)
4AS
6 Lewys Davies (17)
4AS
7 Daniel Warwick (22)
4AS
F1: 13:00 > F2: 13:03


254: F K1 Para Mixed - R2 200 01.09.2019 13:09
3 Jack Eyers (33)
PAR
5 Chelsey Dixon (26)
PAR
7 Llinos Owen (40)
RLS
9 Darren Edwards (32)
PAR
F: 13:09


255: F K2 Boys U16 500 01.09.2019 13:15


256: F K2 Inter-Services Women 500 01.09.2019 13:18


257: F K1 Men O54/64 500 01.09.2019 13:21
3 Doug Pemble (58)
ADS
4 Derek Marshall (66)
LKR
5 Robin Williams (64)
WEY
6 Gilbert Speirs (69)
LKR
7 Peter Ilett (60)
NOT
F: 13:21


258: H1 K2 Boys U18 500 01.09.2019 13:24
3 William Beard (21)
Tom Flory (20)
WYC
FOX
4 Timothy Dowden (21)
Josh Murad (21)
RLS
NOR
5 Alex Bicknell (21)
Jordan Martyn (21)
WEY
WEY
6 Max Pickering (20)
Joe Richards (21)
LBZ
NOR
7 Zak Benstead (21)
Alex Greaves (21)
ELM
RLS
8 Matthew Hinves (21)
Ben Quittenton (21)
SOU
LIN
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 13:24 > H2: 13:27 > F: 14:21


259: H2 K2 Boys U18 500 01.09.2019 13:27
3 Toby Evans (20)
Rory Tietema (20)
SOU
RDG
4 Freddie Kemp (21)
Philip Miles (21)
RDG
RLS
5 Jack Gilbert-Johns (20)
Daniel Grimsey (21)
SOU
SOU
6 Nicholas Perkins (21)
Connor Smith (20)
NOR
NOR
7 Perry Lewis (20)
Ethan Wilkinson (20)
WEY
WEY
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 13:24 > H2: 13:27 > F: 14:21


260: H2 C4 Andy Bonham Memorial 500 01.09.2019 13:33
2 Matthew Lawrence (40)
James Styan (32)
Iain Weir (30)
Roger Weir (31)
LBZ
FLA
BAN
BAN
4 Joseph Hayman-Joyce (26)
Eric Jamieson (62)
Miki Marciniak (23)
Robin Williams (64)
WEY
WEY
WEY
WEY
6 Neil Blackman (59)
Anoushka Freeman (23)
Tom Love (48)
Philip Miles (21)
RLS
RLS
RLS
RLS
4 BT in Heats 1-2 to final H1: 12:33 > H2: 13:33 > F: 14:42


261: F K2 Men + Women Open + U23 500 01.09.2019 13:36
4 Hannah Brown (32)
Henry Devonald (27)
WYC
SWA
5 Alice Murphy (30)
Shaune Walsh (36)
BAN
NOT
6 Leah Falltrick (26)
Matthew Johnson (26)
CLM
CLM
7 Sam Glover (25)
Deborah Kerr (25)
RDG
ANK
F: 13:36


262: F K2 Men U23 500 01.09.2019 13:39
2 Andras Kovacs (24)
Jakub-ZZZ Sliwa (24)
WEY
NOT
3 Daniel Jones (21)
Reeve Stevens (22)
DEV
DEV
4 Christopher Carson (24)
WEY
5 William Stroud (23)
CLM
6 Stuart Bristow (26)
Sam Glover (25)
ROY
RDG
7 Matthew Collinge (22)
Will Scammell (22)
FOY
ELM
8 Kieron Killey (22)
Alex Mcintyre (22)
NOT
NOT
9 Jordan Calder (24)
Craig Wilson (25)
CNI
CNI
F: 13:39


263: F K2 Men Open 500 01.09.2019 13:42
4 Tom Lusty (28)
SOL
5 James Mayers (48)
Georgi Stoychev (29)
RUN
RUN
6 Zyggy Chmiel (25)
Stelian Naftanaila (27)
NOT
NOT
F: 13:42


264: F K2 Women Open + U23 500 01.09.2019 13:45
4 Samantha Martyn (22)
Sophie Thompson (22)
WEY
WEY
5 Lauren Avery (24)
Holly Mobbs (24)
CLM
WEY
6 Maggie Dilai (36)
Nicole Wells (27)
NOT
LIN
7 Abi Burgess (23)
Ellie Burgess (23)
WEY
BTH
F: 13:45


265: H1 K2 Boys U14 500 01.09.2019 13:48
2 Archie Herriot (17)
Damian Zasadzinski (16)
GLW
GLW
3 James Bourne (16)
Fletcher Cramer (16)
POO
SOU
4 Koen Ayran (16)
Muhammad Ali Kabeer (16)
FOX
WOK
5 Herbert Hilyer (17)
Patrick Hughes (17)
NOR
NOR
6 Joseph Ellis (17)
James Lambert (16)
BAN
LIN
7 Kit Griffin (16)
William Larner (16)
RLS
BAN
8 Toby ZZZ Betts (16)
Harry Freeland (17)
RDG
FOX
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:48 > H2: 13:51 > H3: 13:54 > F1: 15:00 > F2: 15:03


266: H2 K2 Boys U14 500 01.09.2019 13:51
2 Edward Butler (17)
Joe Enoch (16)
NOT
NOT
3 Andre Hinves (16)
Nathaniel Lamb (16)
SOU
SOU
4 Flynn Holt (16)
Erin Redjeb (17)
ROY
ROY
5 Mikolaj Osmola (16)
Joseph Murray (17)
GLW
GLW
6 Haydyn Cooke-Bayley (17)
Huw Singleton (16)
GAI
NOT
7 Caleb McClean (16)
Regan Toop (16)
CNI
WYC
8 Louis Jacq (17)
Philip Levkovskyy (17)
CAM
EAL
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:48 > H2: 13:51 > H3: 13:54 > F1: 15:00 > F2: 15:03


267: H3 K2 Boys U14 500 01.09.2019 13:54
3 Sam Hackwell (16)
Fredrik Muthreich (16)
TRU
ROY
4 Patrick Allan (16)
Arthur Morley (17)
WEY
WEY
5 Jamie Lovell (16)
William Scaplehorn (16)
DEV
DEV
6 Lewis Andrews (16)
Jack Rayment (16)
LIN
LBZ
7 Sam Cribbett (17)
Dylan O Connor (17)
RLS
RIC
8 Mitchell Tamblin (17)
Rupert Tideswell (15)
NOR
CAM
9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 H1: 13:48 > H2: 13:51 > H3: 13:54 > F1: 15:00 > F2: 15:03


268: H1 K2 Girls U14 500 01.09.2019 13:57
2 Edith King (17)
Hannah Pemble (17)
ROY
ADS
3 Nora Jepson (17)
Catherine Long (16)
FOX
FOX
4 Matilda Enoch (17)
Poppy Gilbert-Johns (17)
NOT
SOU
5 Ceri Jess (17)
Izabela Koszorek (17)
CNI
CNI
6 Sofia Lillis-Brooks (17)
Lucy Tristram (16)
RLS
RLS
7 Molly Gwyn (17)
Beth Perry (16)
WYC
SOU
8 Alicja Pyrz (15)
GLW
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 13:57 > H2: 14:00 > F: 15:06


269: H2 K2 Girls U14 500 01.09.2019 14:00
3 Niamh Caffrey (17)
Imogen Hunter (17)
SLP
CAM
4 Beatrix Fooks (16)
Annabel Hutchinson (16)
DEV
RDG
5 Mollie Ball (16)
Georgia Boonham (17)
DEV
RDG
6 Kristina Armstrong (17)
Ksymena Sielicka (17)
SPS
SPS
7 Naomi Fisher (16)
Iona Patrick (16)
LKR
ESK
8 Madison Cooke (17)
Molly Cooke (17)
GAI
GAI
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 13:57 > H2: 14:00 > F: 15:06


270: H1 K2 Girls U16 500 01.09.2019 14:03
1 Abbie Fisher (18)
Hannah Gallagher (18)
LIN
WEY
2 Isla Barker (18)
Elise Montagna (19)
ROY
ROY
3 Klara Jepson (18)
Jessica Urquhart (19)
FOX
BAN
4 Abigail Burnham (19)
Honor Lewis (18)
WEY
WEY
5 Heatherzzz Alexander (19)
Rachel Nelson (19)
ADS
RDG
6 Grace Anderson (19)
NOR
7 Amy Green (18)
Jasmine Holland (18)
WOR
SWA
8 Aidan Davis (19)
Isla Laking (18)
NOR
LIN
9 Ellie Cronin (19)
Franchesca Williamson (18)
LEE
CLM
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 14:03 > H2: 14:06 > F: 15:09


271: H2 K2 Girls U16 500 01.09.2019 14:06
1 Abigail Avery (19)
Becky Pemble (19)
ROY
ADS
2 Megan Louise Huggins (19)
Scarlett James (18)
SWA
SER
3 Sophie Mooney (18)
Kathryn Smith (18)
CNI
CNI
4 Zoe Brattisani (19)
Hannah Suttie (19)
WEY
WEY
5 Charlotte Le-May (19)
Tabitha Yull (19)
NOR
NOR
6 Zara Bowers (17)
Elizabeth Poole (18)
ELM
ELM
7 Elinor Keil (18)
Olivia Lillis-Brooks (19)
RLS
RLS
8 Erin-zzz Bell (18)
Katie Pocklington (19)
SER
WYC
9 Sofia Groves (19)
Alis Roghi (19)
NOR
NOR
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 14:03 > H2: 14:06 > F: 15:09


272: H1 K2 Girls U18 500 01.09.2019 14:09
3 Melody Hills (20)
Yun Ip (20)
RIC
RIC
4 Molly Carter (21)
Zoe Hurrell (21)
ROY
ADS
5 Natasha Jones (21)
Hannah Skwarska (20)
WEY
WEY
6 Charlie Dickson (20)
Hollie Jackson (21)
FOX
FOX
7 Ellie Chappell (20)
Ivy Wright (20)
LEE
LEE
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 14:09 > H2: 14:12 > F: 15:12


273: H2 K2 Girls U18 500 01.09.2019 14:12
3 Katie Brookes (20)
Ellen Slack (21)
WOR
ROY
4 Flossie Ball (20)
Rebecca Swift (20)
DEV
RDG
5 Bea Clark (20)
Zoe Clark (21)
ROY
ROY
6 Elise-zzz Churchill (21)
Hannah Stephens (21)
SER
SWA
7 Amelie Smith (20)
Ella Smith (21)
WEY
WEY
1st-3rd + 3 BT to Final H1: 14:09 > H2: 14:12 > F: 15:12


274: H1 K4 Boys U16 500 01.09.2019 14:15
3 Billy Hall (18)
Joe Railton (18)
Dan Sklenar (18)
Sebastian Tideswell (18)
NOR
TRU
NOR
CAM
4 Ruairí Bray (18)
Paul Donnellan (18)
Ben Smith (19)
Darragh Thomas (19)
SLP
SLP
SLP
SLP
5 Jack Carter (18)
Harry Lear (18)
Martin Murdoch (18)
Joseph Woods (19)
ROY
ROY
ROY
ROY
6 Robert Aries (19)
Edward Crossley (19)
Ben Griffin (19)
Michael Phillips (19)
RLS
RLS
RLS
BAN
7 Sam ZZZ Betts (19)
Benjamin Cabrera (18)
Michael Motha (18)
Alex Tonkin (19)
RDG
FOY
ROY
RDG
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 14:15 > H2: 14:18 > F: 15:15


275: H2 K4 Boys U16 500 01.09.2019 14:18
3 Lewis Andrews (16)
Oliver Jackson (19)
James Lambert (16)
Harrison Wardell (19)
LIN
LIN
LIN
LIN
4 Toby Booth (19)
Xavier Hinves (19)
Zac Tarver (19)
Benjamin Want (19)
NOR
SOU
ELM
NOR
5 Rory Dowling-Clarke (19)
Aidan Leiper (18)
Kacper Sroka (18)
Tony Thomas (18)
SPS
SPS
SPS
SPS
6 Oscar Partridge (18)
Lewis Smith (19)
Dominic Stanley (18)
Finlay Topham (18)
TRU
LIN
FOX
RDG
7 Lucian Baban (18)
Noah McGivern (19)
Jonathan Pirmuhamedov (19)
Drew Totten (19)
BCC
BCC
CLM
BCC
9 BT in Heats 1-2 to Final H1: 14:15 > H2: 14:18 > F: 15:15


276: F K2 Boys U18 500 01.09.2019 14:21


277: F K2 Women O34/44 500 01.09.2019 14:24
4 Sally Alexander (57)
Wendy Dodson (70)
ADS
ADS
5 Jan Alexander (60)
Julie Hicks (60)
NOR
NOR
6 Joanne Davis (55)
Jenni Moore (39)
NOR
NOR
F: 14:24


278: F K2 Inter-Services Men 500 01.09.2019 14:27


279: F K4 Inter-Services Women 500 01.09.2019 14:30


280: F K1 Men O34/44 500 01.09.2019 14:33


281: F C4 Andy Bonham Memorial 500 01.09.2019 14:42


282: F1 K2 Boys U14 500 01.09.2019 15:00


283: F2 K2 Boys U14 500 01.09.2019 15:03


284: F K2 Girls U14 500 01.09.2019 15:06


285: F K2 Girls U16 500 01.09.2019 15:09


286: F K2 Girls U18 500 01.09.2019 15:12


287: F K4 Boys U16 500 01.09.2019 15:15


Baracuda v1.0, 3 328.5 ms