Timetable for Open & British National Masters, Senior, Under 23 and Junior Championships Regatta

  • Participating clubs 52
  • Participating competitors 373
  • Entries 1071
# Event Type Day Time Progression Startlist Result Photofinish Video
03.07.2021 - Saturday
1 K1 Boys U18 1000 H1 Saturday 09:00 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
2 K1 Boys U18 1000 H2 Saturday 09:04 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
3 K1 Boys U18 1000 H3 Saturday 09:08 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
4 K1 Boys U16 1000 H1 Saturday 09:12 9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 StartList
5 K1 Boys U16 1000 H2 Saturday 09:16 9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 StartList
6 K1 Boys U16 1000 H3 Saturday 09:20 9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 StartList
7 K1 Boys U16 1000 H4 Saturday 09:24 9 BT in Heats 1-4 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-4 to Final 2 StartList
8 K1 Girls U18 1000 H1 Saturday 09:30 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
9 K1 Girls U18 1000 H2 Saturday 09:34 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
10 K1 Girls U16 1000 H1 Saturday 09:38 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
11 K1 Girls U16 1000 H2 Saturday 09:42 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
12 K1 Masters O44 1000 H1 Saturday 09:46 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
13 K1 Masters O44 1000 H2 Saturday 09:50 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
14 K1 Masters O34 1000 F Saturday 09:54 StartList
15 K1 Mens A 1000 F Saturday 09:58 StartList
16 C1 Canoe Men Open/U23 & Boys U18 1000 F Saturday 10:02 StartList
17 K1 Boys U18 1000 F1 Saturday 10:10 StartList
18 K1 Boys U18 1000 F2 Saturday 10:14 StartList
19 K1 Boys U16 1000 F1 Saturday 10:18 StartList
20 K1 Boys U16 1000 F2 Saturday 10:22 StartList
21 K1 Girls U18 1000 F Saturday 10:26 StartList
22 K1 Girls U16 1000 F Saturday 10:30 StartList
23 K1 Masters O44 1000 F Saturday 10:34 StartList
24 K1 Women Open/U23 500 H1 Saturday 10:42 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
25 K1 Women Open/U23 500 H2 Saturday 10:46 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
26 K1 Women Open/U23 500 H3 Saturday 10:50 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
27 K1 WMasters O34 500 F Saturday 10:54 StartList
28 K1 Masters O54 500 H1 Saturday 10:58 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
29 K1 Masters O54 500 H2 Saturday 11:02 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
30 K1 WMasters O44 500 F Saturday 11:06 StartList
31 K1 Boys U14 500 H1 Saturday 11:10 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
32 K1 Boys U14 500 H2 Saturday 11:14 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
33 K1 Boys U14 500 H3 Saturday 11:18 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
34 K1 Masters O34 500 F Saturday 11:22 StartList
35 K1 Boys U18 500 H1 Saturday 11:26 1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 StartList
36 K1 Boys U18 500 H2 Saturday 11:30 1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 StartList
37 K1 Boys U18 500 H3 Saturday 11:34 1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 StartList
38 K1 Boys U18 500 H4 Saturday 11:38 1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 StartList
39 K1 Women Open/U23 500 F1 Saturday 11:42 StartList
40 K1 Women Open/U23 500 F2 Saturday 11:46 StartList
41 K1 Boys U16 500 H1 Saturday 11:50 9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 3 StartList
42 K1 Boys U16 500 H2 Saturday 11:54 9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 3 StartList
43 K1 Boys U16 500 H3 Saturday 11:58 9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 3 StartList
44 K1 Boys U16 500 H4 Saturday 12:02 9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 3 StartList
45 K1 Boys U16 500 H5 Saturday 12:06 9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 3 StartList
46 C2 Canoe Boys + Girls U18/16/14 500 F Saturday 12:10 StartList
47 K1 Masters O44 500 H1 Saturday 12:14 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
48 K1 Masters O44 500 H2 Saturday 12:18 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
49 K1 WMasters O54 500 F Saturday 12:22 StartList
50 K1 Girls U18 500 H1 Saturday 12:26 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
51 K1 Girls U18 500 H2 Saturday 12:30 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
52 K1 Girls U18 500 H3 Saturday 12:34 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
53 K1 Masters O54 500 F1 Saturday 12:38 StartList
54 K1 Girls U16 500 H1 Saturday 12:42 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
55 K1 Girls U16 500 H2 Saturday 12:46 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
56 K1 Girls U16 500 H3 Saturday 12:50 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
57 K1 Boys U14 500 F1 Saturday 12:54 StartList
58 K1 Boys U14 500 F2 Saturday 12:58 StartList
59 K1 Girls U14 500 H1 Saturday 13:02 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
60 K1 Girls U14 500 H2 Saturday 13:06 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
61 C2 Canoe Women Open/U23 500 F Saturday 13:10 StartList
62 K2 Men Open/U23 500 H1 Saturday 13:14 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
63 K2 Men Open/U23 500 H2 Saturday 13:18 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
64 K1 Masters O64 500 F Saturday 13:22 StartList
65 K2 Women Open/U23 500 H1 Saturday 13:26 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
66 K2 Women Open/U23 500 H2 Saturday 13:30 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
67 K1 Boys U18 500 F1 Saturday 13:34 StartList
68 K1 Boys U18 500 F2 Saturday 13:36 StartList
69 K1 Masters O44 500 F Saturday 13:50 StartList
70 K1 Boys U16 500 F1 Saturday 13:54 StartList
71 K1 Boys U16 500 F2 Saturday 13:58 StartList
72 K1 Boys U16 500 F3 Saturday 14:02 StartList
73 K1 Girls U18 500 F1 Saturday 14:06 StartList
74 K1 Girls U18 500 F2 Saturday 14:10 StartList
75 K1 Girls U16 500 F1 Saturday 14:14 StartList
76 K1 Girls U16 500 F2 Saturday 14:20 StartList
77 K1 Girls U14 500 F Saturday 14:24 StartList
78 K1 Paddle-Ability (Sat) 500 F Saturday 14:30 StartList
79 K2 Men Open/U23 500 F Saturday 14:38 StartList
80 K2 Women Open/U23 500 F Saturday 14:42 StartList
81 V1 Para Men VL3 R1 200 F Saturday 14:50 StartList
82 V1 Para Women VL2/3 R1 200 F Saturday 14:54 StartList
83 K1 WMasters O54 200 F Saturday 14:58 StartList
84 K1 Boys U14 200 H1 Saturday 15:02 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
85 K1 Boys U14 200 H2 Saturday 15:06 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
86 K1 Boys U14 200 H3 Saturday 15:10 9 BT in Heats 1-3 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-3 to Final 2 StartList
87 K1 WMasters O34 200 F Saturday 15:14 StartList
88 K1 Boys U18 200 H1 Saturday 15:18 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
89 K1 Boys U18 200 H2 Saturday 15:22 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
90 K1 Boys U18 200 H3 Saturday 15:26 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
91 K1 WMasters O44 200 F Saturday 15:30 StartList
92 K1 Boys U16 200 H1 Saturday 15:38 9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 3 StartList
93 K1 Boys U16 200 H2 Saturday 15:42 9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 3 StartList
94 K1 Boys U16 200 H3 Saturday 15:46 9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 3 StartList
95 K1 Boys U16 200 H4 Saturday 15:50 9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 3 StartList
96 K1 Boys U16 200 H5 Saturday 15:54 9 BT in Heats 1-5 to Final 1. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 2. Next 9 BT in Heats 1-5 to Final 3 StartList
97 K2 Men Open/U23 200 F Saturday 15:58 StartList
98 K1 Girls U14 200 H1 Saturday 16:02 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
99 K1 Girls U14 200 H2 Saturday 16:06 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
100 K2 Women Open/U23 200 F Saturday 16:10 StartList
101 K1 Masters O44 200 H1 Saturday 16:14 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
102 K1 Masters O44 200 H2 Saturday 16:18 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
103 K1 Masters O64 200 F Saturday 16:22 StartList
104 V1 Para Men VL3 R2 200 F Saturday 16:26 StartList
105 V1 Para Women VL2/3 R2 200 F Saturday 16:30 StartList
106 K1 Masters O34 200 F Saturday 16:38 StartList
107 K1 Girls U18 200 H1 Saturday 16:42 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
108 K1 Girls U18 200 H2 Saturday 16:46 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
109 K1 Girls U18 200 H3 Saturday 16:50 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
110 K1 Girls U16 200 H1 Saturday 16:54 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
111 K1 Girls U16 200 H2 Saturday 16:58 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
112 K1 Masters O54 200 H1 Saturday 17:02 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
113 K1 Masters O54 200 H2 Saturday 17:06 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
114 K1 Boys U14 200 F1 Saturday 17:10 StartList
115 K1 Boys U14 200 F2 Saturday 17:14 StartList
116 K1 Girls U14 200 F Saturday 17:18 StartList
117 K1 Boys U18 200 F1 Saturday 17:22 StartList
118 K1 Boys U18 200 F2 Saturday 17:26 StartList
119 K1 Boys U16 200 F1 Saturday 17:30 StartList
120 K1 Boys U16 200 F2 Saturday 17:34 StartList
121 K1 Boys U16 200 F3 Saturday 17:38 StartList
122 K1 Masters O44 200 F Saturday 17:42 StartList
123 C2 Canoe Women Open/U23 200 F Saturday 17:46 StartList
124 K1 Girls U18 200 F1 Saturday 17:50 StartList
125 K1 Girls U18 200 F2 Saturday 17:54 StartList
126 K1 Girls U16 200 F Saturday 17:58 StartList
127 K1 Masters O54 200 F Saturday 18:02 StartList
128 K1 Paddle-Ability (Sat) 200 F Saturday 18:06 StartList
129 K2 Girls U14 200 F Saturday 18:14 StartList
130 C2 Canoe Girls U18/16/14 200 F Saturday 18:18 StartList
131 V1 Para Men VL3 R3 200 F Saturday 18:22 StartList
132 V1 Para Women VL2/3 R3 200 F Saturday 18:26 StartList
133 K2 Men Open/U23 1000 F Saturday 18:30 StartList
04.07.2021 - Sunday
134 K2 Boys U18 500 H1 Sunday 09:00 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
135 K2 Boys U18 500 H2 Sunday 09:04 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
136 K2 Boys U16 500 H1 Sunday 09:08 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
137 K2 Boys U16 500 H2 Sunday 09:12 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
138 K4 Men Open/U23 500 F Sunday 09:16 StartList
139 K4 Women Open/U23 500 F Sunday 09:24 StartList
140 K2 Girls U18 500 F Sunday 09:30 StartList
141 K2 Girls U16 500 F Sunday 09:34 StartList
142 K4 Masters O34/44/54/64 500 F Sunday 09:38 StartList
143 K2 WMasters O34/44/54/64 500 F Sunday 09:42 StartList
144 K1 Paddle-Ability (Sun) 500 F Sunday 09:46 StartList
145 C1 Canoe Boys U18/16/14 500 F Sunday 09:50 StartList
146 C1 Canoe Girls U18/16/14 500 F Sunday 09:54 StartList
147 K2 Girls U14 500 F Sunday 09:58 StartList
148 K2 Boys U18 500 F Sunday 10:02 StartList
149 K4 Boys U16 500 F Sunday 10:06 StartList
150 K1 Men Open/U23 200 H1 Sunday 10:14 1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 StartList
151 K1 Men Open/U23 200 H2 Sunday 10:18 1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 StartList
152 K1 Men Open/U23 200 H3 Sunday 10:22 1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 StartList
153 K1 Men Open/U23 200 H4 Sunday 10:26 1st-2nd + BT to Final 1. 3rd-4th + 2 BT to Final 2 StartList
154 K1 Para Men KL2/3 R1 200 F Sunday 10:30 StartList
155 K1 Para Women KL2 + Men KL1 R1 200 F Sunday 10:34 StartList
156 K1 Para Women KL3 R1 200 F Sunday 10:38 StartList
157 K2 Girls U18 200 F Sunday 10:46 StartList
158 C1 Canoe Women Open/U23 200 F Sunday 10:50 StartList
159 C1 Canoe Men Open/U23 200 F Sunday 10:58 StartList
160 K1 Women Open/U23 200 H1 Sunday 11:02 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
161 K1 Women Open/U23 200 H2 Sunday 11:06 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
162 K1 Women Open/U23 200 H3 Sunday 11:10 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
163 C1 Canoe Boys U18/16/14 200 F Sunday 11:14 StartList
164 C1 Canoe Girls U18/16/14 200 F Sunday 11:22 StartList
165 K1 Men Open/U23 200 F1 Sunday 11:26 StartList
166 K1 Men Open/U23 200 F2 Sunday 11:30 StartList
167 K4 Boys U14 500 F Sunday 11:38 StartList
168 K4 Boys U18 500 F Sunday 11:42 StartList
169 K2 Boys U16 500 F Sunday 11:46 StartList
170 K2 Masters O34/44 500 F Sunday 11:50 StartList
171 K2 Masters O54/64 500 F Sunday 11:54 StartList
172 K4 Girls U14 500 F Sunday 11:58 StartList
173 K1 Para Men KL2/3 R2 200 F Sunday 12:06 StartList
174 K1 Para Women KL2 + Men KL1 R2 200 F Sunday 12:10 StartList
175 K1 Para Women KL3 R2 200 F Sunday 12:14 StartList
176 K1 Women Open/U23 200 F1 Sunday 12:18 StartList
177 K1 Women Open/U23 200 F2 Sunday 12:22 StartList
178 K1 Men Open/U23 500 H1 Sunday 12:30 1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 StartList
179 K1 Men Open/U23 500 H2 Sunday 12:34 1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 StartList
180 K1 Men Open/U23 500 H3 Sunday 12:38 1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 StartList
181 K1 Men Open/U23 500 H4 Sunday 12:42 1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 StartList
182 K1 Men Open/U23 500 H5 Sunday 12:46 1st + 4 BT to Final 1. Remaining 2nd + BT to Final 2. Remaining 3rd + next 4 BT to Final 3 StartList
183 C1 Canoe Men Open/U23 500 F Sunday 12:50 StartList
184 K4 Girls U18/16 500 F Sunday 12:54 StartList
185 K2 Masters O54/64 1000 F Sunday 13:02 StartList
186 K2 Boys U14 1000 F Sunday 13:06 StartList
187 K2 Boys U16 1000 H1 Sunday 13:10 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
188 K2 Boys U16 1000 H2 Sunday 13:14 9 BT in Heats 1-2 to Final StartList
189 K2 Boys U18 1000 F Sunday 13:18 StartList
190 K1 Women Open/U23 1000 H1 Sunday 13:22 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
191 K1 Women Open/U23 1000 H2 Sunday 13:26 1st-3rd + 3 BT to Final StartList
192 C1 Canoe Women Open/U23 500 F Sunday 13:34 StartList
193 K1 Men Open/U23 500 F1 Sunday 13:36 StartList
194 K1 Men Open/U23 500 F2 Sunday 13:50 StartList
195 K1 Men Open/U23 500 F3 Sunday 13:54 StartList
196 K2 Paddle-Ability (Sun) 500 F Sunday 13:58 StartList
197 K2 WMasters O34/44/54/64 200 F Sunday 14:06 StartList
198 K1 Para Men KL2/3 R3 200 F Sunday 14:10 StartList
199 K1 Para Women KL2 + Men KL1 R3 200 F Sunday 14:14 StartList
200 K1 Para Women KL3 R3 200 F Sunday 14:20 StartList
201 K2 Boys U16 1000 F Sunday 14:34 StartList
202 K1 Women Open/U23 1000 F Sunday 14:38 StartList
203 K1 Men U23 1000 H1 Sunday 14:54 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
204 K1 Men U23 1000 H2 Sunday 14:58 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
205 K1 Men U23 1000 H3 Sunday 15:02 1st-2nd + 3 BT to Final 1. 3rd-5th + 3 BT to Final 2 StartList
206 K1 Men Open 1000 F Sunday 15:54 StartList
207 K1 Men U23 1000 F1 Sunday 16:02 StartList
208 K1 Men U23 1000 F2 Sunday 16:06 StartList
Baracuda v1.0, 292.9 ms